"Сьогодні ми виконали бюджет області на 96 - 97%", - зазначив Мирослав Сеник. До плюсів роботи ради він також зарахував і затвердження схеми планування області. В Україні досі таку схему затвердили лише в АР Крим.
"Це ще один крок нашої послідовної роботи для того, щоб область розвивалася у запланованих напрямках", - наголосив голова ЛОР.
Цікаво, що податок на заробітну плату, який, до речі, є основним джерелом надходжень до обласного бюджету, зберігся на тому ж рівні, що й торік. Це означає, що за шаленого росту цін зарплати у людей залишилися на тому ж рівні, що й торік, а отже, реальний рівень життя населення упав.
Окрім того, за словами Мирослава Сеника, з обласного бюджету вдалося у повному обсязі профінансувати виплати ветеранам визвольних змагань, видачу матеріальних допомог, видавництво книг, нагородження преміями та інші соціальні видатки. За рік, що минає, ЛОР провела 9 сесій, 17 пленарних засідань, на яких прийнято 333 рішення.
Якщо на місцевому рівні влада успішно дає собі раду і розв'язує поставлені завдання, то співпраця зі столицею, зі слів того ж голови ЛОР, дуже й дуже погана. Так угода регіонального розвитку між Львівською областю та Кабінетом Міністрів майже не виконується. Відтак усі програми, закладені у цій угоді, не реалізовуються через відсутність коштів.
"Те, що стосувалося місцевих бюджетів, було профінансовано, а з державного бюджету рівень фінансування дуже низький", - заявив Мирослав Сеник.
Голова обласної ради навіть припустив, що область судитиметься з урядом через невиконання взятих на себе зобов'язань. Однак рішення про судовий позов львівська влада ухвалюватиме спільно з колегами з Донецька. Оскільки Кабінет Міністрів уклав аналогічну угоду регіонального розвитку з Донецькою обласною радою і там ця угода теж не виконується. За словами Мирослава Сеника, сьогодні за угодою регіонального розвитку у Львівській області недофінансовані всі програми, окрім програми цілодобового водопостачання Львова.