Прем’єр проти епідемії

Юлія Тимошенко у Львові: "Ми не маємо права тримати в ризику всю систему охорони здоров'я"

Юлія Тимошенко у Львові: "Ми не маємо права тримати в ризику всю систему охорони здоров'я"

Вчорашній візит прем'єр­міністра до Львова, ймовірно, був найприємнішим саме для медиків, яких, до слова, прем'єрка їхала... перевіряти. Надія, яку Юлія Володимирівна дала їм, не обмежилася повідомленням про стабілізацію епідеміологічної ситуації в області та в Україні загалом, і не вичерпалася новим устаткуванням та партією препаратів для боротьби із грипом; найприємніше для лікарів було почути з уст прем'єр­міністра те, що їхня праця потрібна і цінується. Учора Тимошенко повідомила, що планує гідно винагородити лікарів "за інтенсивність праці", за понаднормове виконання обов'язків. Однак усе це було сказано не серед медпрацівників, а серед депутатів обл­ради, та суті новини цей нюанс не міняє...

Розпочався візит глави уряду із прийому у львівському аеропорту чергової партії (200 тисяч упаковок) швейцарського препарату "Таміфлю". Звідси його планують порозвозити по усіх західних областях України. І, як повідомив заступник голови Львівської ОДА Ярослав Кашуба, з отриманої партії препарату Львівщина одержить 8299 упаковок, Волинська область - 3370, Закарпатська - 4042, ІваноФранківська - 4489, Київська - 5617, Рівненська - 3741, Тернопільська - 3554, Хмельницька - 4360, Чернівецька - 2939. До речі, за словами Юлії Володимирівни, уряд уже видав потрійний запас (щодо прогнозованого рівня захворювання) необхідних препаратів для боротьби із грипом. "Однак, - укотре наголосила Юлія Тимошенко, - цей запас лише для лікарень - не для аптек!"

Юлія Володимирівна привезла необхідне для лікарень регіону нове устаткування: чотири українські апарати для штучної вентиляції легенів ШВЛ "Фаза 8", два японські фібробронхоскопи "Олімпус", 14 електричних аспіраторів "Мінівак", 35 турецьких аспіраторів "Нуве", десять німецьких пульсоксиметрів "Медлаб". Цей багаж призначений лише для Львівщини, схожі найближчим часом надійдуть у медичні заклади ІваноФранківської та Тернопільської областей. "Після цієї ситуації (з епідемією грипу - "Пошта") ми переосмислили повністю те, як має виглядати наш державний та стабілізаційний резерви. Тепер ми знаємо абсолютно точно, що він усі ці роки не відповідав тим викликам, з якими сьогодні може стикнутися Україна", - повідомила на зустрічі із обласними депутатами керівник уряду. Переосмислили не лише стан резерву, а й те, скільки недоліків у нинішній мережі недержавних аптек. Прем'єр особливо акцентувала на необхідності існування саме державної мережі аптек:

- Не може держава жити без державних аптек, тому що ніхто до кінця не розуміє, що відбувається сьогодні на приватному ринку, ніхто не розуміє, яка цінова політика має бути оптимальною, - заявила пані Тимошенко.

Тому вже наступної середи уряд планує ухвалити ‘'комплексну постанову, що визначатиме порядок, терміни, усі фінансові й організаційні засоби'', необхідні для того, щоб у системі охорони здоров'я при поліклініках та лікарнях була створена мережа державних аптек. Окрім того, Кабмін хоче створити перелік лікарських засобів, які можна виготовляти в Україні. Планують також створення резерву найнеобхідніших медикаментів, які рекомендують застосовувати для лікування найбільш поширених серед українців недуг.

- Зараз ми ведемо переговори про централізовану закупівлю антибіотиків і створюватимемо запаси для лікарень. Ті лікарні, що отримали найбільший удар під час епідемії, мусять мати запаси, що постійно оновлюватимуться, але не знижуватимуться. Ми не маємо права тримати в ризику всю систему охорони здоров'я, - повідомила Юлія Тимошенко.

Що ж до боротьби із епідемією грипу, від якої зараз потерпає третина України, то уряд планує додатково виділити, а точніше перерозподілити (забрати із видатків, запланованих на щось інше), ще 1,5 мільярда гривень. Ці кошти скерують на закупівлю медикаментів, придбання обладнання для невідкладної допомоги, а також на виплату спеціальних винагород для лікарів, що працюють у понаднормованому режимі.

Що ж до ситуації із епідемією в Україні, то вона "сьогодні не краща, але й не гірша, ніж в інших країнах, які мають певні ознаки так званого каліфорнійського грипу", а тому ми маємо докласти максимальних зусиль, щоб невтішні прогнози Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо України не виправдалися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4233 / 1.58MB / SQL:{query_count}