Після феєричної перемоги Джамали на конкурсі “Євробачення” у Швеції Україна готується приймати конкурсантів у 2017-ому. Питанням номер один, звісно, залишається місто, в якому проводитимуть конкурс.
Уже зараз у боротьбу за право прийняти гостей “Євробачення-2017” вступили Київ, Дніпро, Одеса, Львів, Херсон. Делегати “Євробачення” враховуватимуть усе – відстань до аеропортів, кількість і “зірковість” готелів, наявність критої концертної зали або проекту її побудови. Тож до того, як в Україні почнеться найпопулярніший пісенний конкурс Європи, пройде ще і битва міст за право провести це свято.
На сторінці ТСН.Тижня у Facebook навіть провели опитування, під час якого запропонували обрати місто для проведення “Євробачення” у 2017 році. На опитування зреагували майже 30 тисяч користувачів мережі Інтернет. Проти проведення пісенного конкурсу в Україні проголосували 3%, за Херсон – 2%, за Дніпро – 5%, за Одесу – 8%, за Київ – 21%.
Лідером опитування став Львів – 44%. Аргументи за це місто вагомі – хоч Київ і найбільш пристосований інфраструктурно, але Львів більш гостинний, затишний, і ближче до Європи. Найпопулярніший коментар за Львів – від Тоніки Максимів: “У Львові, щоб усі змогли побачити на власні очі справжніх бандерівців. А для туристів з РФ буде нагода розвінчати свою фобію про “фашистські страхи”, пише
tsn.ua.
фото: esflconferences.org Незабаром команда організаторів “Євробачення” від Національної телерадіокомпанії проїде українськими містами, щоб визначити, яке з них прийматиме пісенний конкурс, про це у коментарі ВВС Україна заявив Зураб Аласанія, директор НТКУ, яка займатиметься організацією “Євробачення-2017”.
“Невдовзі ми маємо отримати договір, де будуть виписані початкові умови проведення конкурсу. Після цього ми зберемо команду, яка поїде містами України консультуватись з місцевою владою щодо умов проведення конкурсу, які маємо витримати”, – заявив Зураб Аласанія.
Він пояснив, що окрім вимог до арени, Європейська мовна спілка матиме вимоги до інфраструктури, умов поселення та культурної програми учасників.
Нашому рідному Львову зокрема на руку те, що тільки з 2002 року “Євробачення” тричі проходило не у столицях.
Джамала ж здобула для України вже другу перемогу на пісенному конкурсі. Пригадуємо, що у 2005-ому “Євробачення” проходило у Києві. У 2005 році пісенний конкурс обійшовся Україні у 23 мільйони доларів.
Цього року конкурс у Швеції обійшовся в 11 мільйонів євро. Джерела фінансування різні. Зазвичай частина коштів іде із держбюджету, частину ж дає Європейська мовна спілка, а решту – українські спонсори. Так зокрема було у 2005-ому. Організатори сподіваються, що так буде і цього року.
фото: Євген Кравс Як писала “Пошта”, радник міністра інфраструктури України Яніка Мерило певна, що знайти кошти на проведення конкурсу буде нескладно.
“У вихідні звучали голоси, чи будуть гроші на організацію “Євробачення”. “Євробачення” – це не просто крутий захід, це реальна реклама країни, розвиток туризму, нові інвестиції і робочі місця. Бюджет конкурсу порівняно з тими коштами, які неефективно витрачаються, не такий уже й великий. З найменшими інвестиціями “Євробачення” провела Естонія в 2002 році: конкурс їй обійшовся у 8 мільйонів євро. В 2013 році у Швеції на його проведення витратили 15 мільйонів євро, – пояснює Яніка Мерило. – Якщо будемо скромніші, то оплата країн за участь у конкурсі, підтримка засновників, спонсорська підтримка і прибуток від продажу квитків можуть покрити приблизно 75 відсотків витрат. А в Україні з огляду на важливість заходу, вірю, можна отримати ще більше спонсорських грошей. Тож я не дуже драматизувала б “а чи є гроші?”. Впевнена, що вони знайдуться”.
Крім того, Яніка Мерило озвучила цікаву пропозицію: конкурс варто проводити не в столиці, а в одному з регіонів. “Звичайно, я впевнена, що Україна проведе “Євробачення”, і дуже навіть вдало. Але сподіваюся, що цього разу не в Києві, а в одному з регіональних центрів. Це створить можливість прорекламувати інші красиві міста, спонукатиме їх розвиватись”.
Відтак було б добре, аби на цей раз завзяті фанати пісенного змагання побували і у Львові. Тим паче, що експерти певні: це добре вплине на промоцію міста Лева, вкотре доведе, що Львів – місто європейських можливостей. Попри те, у місті чимало проблем, зокрема нема концертного залу, який би відповідав усім вимогам “Євробачення-2017”.
фото: arenalviv.com.ua