Коли два місяці тому поліцейські уперше вийшли патрулювати вулиці нашого міста, люди справді втішилися. Ще б пак, нові патрульні і одягнені солідно, і поводяться так, як личить справжнім охоронцям правопорядку. Одне слово, їм хотілося вірити, бо вони вирішили присвятити своє життя службі в новій і чесній поліції Львова. Містяни очікували, що “копи” виправдають їхні сподівання, не витруть ноги об людську довіру… Та, на жаль, те, чого найбільше боялися, сталося…
У ніч на 29 жовтня у одному з розважальних закладів Львова сталася бійка за участі п’ятьох патрульних – відвідувачів нічного клубу – та охоронців розважального закладу. Як повідомив “Пошту” начальник львівської поліції Юрій Зозуля, учасникам бійки запропонували написати заяви про звільнення.
Враховуючи цей випадок, від серпня у Львові звільнили вже шістьох поліцейських! І цьому неабияк посприяла оковита. Шостий працівник поліції позбувся роботи наприкінці вересня, побившись напідпитку із містянами.
Скандальне звільнення патрульних було й у столиці. Як уже писала “Пошта”, 19 вересня поліцейські Києва затримали свого колегу, коли той намагався реалізувати мотошолом, яким раніше таємно заволодів під час оформлення ДТП, інформує Facebook-спільнота “Патрульна поліція України”. Горе-патрульного відсторонили від служби.
Мені можна все, бо я – поліцейський?!
Патрульні, які стали учасниками бійки в ніч із середи на четвер, виправдовуються тим, що були не на службі. Мовляв, до них причепилися молодики, і вони змушені були дати їм відсіч.
Проте люди, які були у розважальному закладі, кажуть, що правоохоронці хизувалися посвідченнями патрульних і що вгамувати їх вдалося тільки наряду Державної служби охорони та поліцейським, яких викликали працівники клубу. Керівництво львівської поліції певне: таким патрульним не місце на службі, вони підірвали не лише свою репутацію, а й репутацію усіх “копів”, серед яких більшість готові чесно працювати, а не шукати собі пригод у розважальних закладах. Так і повинно бути!
Люди, які морально не готові до чесної та відповідальної служби, повинні піти з поліції! А оте козиряння посвідченнями – від цього волосся дибки стає! Це неприпустимо!
“За участі поліцейських не було масової бійки – це був певний конфлікт, шарпанина, скажімо так. Факт, що найбільше засмутив мене: у цій п’яній сварці були замішані співробітники поліції. І хоч вони відпочивали в позаробочий час, те, як вони поводилися, що говорили, не достойне працівника поліції. Вони чомусь вирішили, що можуть розмахувати своїми посвідченнями. Це ми змогли побачити із записів нагрудних камер тих поліцейських, які прибули на виклик працівників закладу. Ще раз кажу: така поведінка підриває авторитет нашої служби! Тим паче що люди не мають певних рис характеру (ми це виявили на початковому етапі роботи, і це вже добре). Отож, запропонували усім п’ятьом написати заяви про звільнення. Вони погодилися і більше не працюють у патрульній поліції Львова”, – пояснює Юрій Зозуля.
З його слів, звільнення поліцейських – не показова формальність для містян, навіть не наука для патрульних, а звичне відсіювання тих, що не гідні називатися поліцейськими.
Від серпня у Львові звільнили вже шістьох поліцейських
“Патрульних звільнили лише через їхню поведінку, а не через те, щоби сподобатися громадськості. У поліції є певні вимоги, і поліцейські повинні їм відповідати. Хоча… шкода хлопців. Все-таки вони доклали чимало зусиль, аби їх взяли у поліцію, довго вчилися, але через байдужість змушені були піти зі служби. На жаль…” – каже начальник львівської поліції.
Бути поліцейським завжди й усюди!
Обурюються з приводу поведінки колег і самі поліцейські Львова. На їхню думку, бути патрульним – це стиль життя, якому треба відповідати.
фото: Андрій Польовий“Думаю, якщо людина зробила свідомий вибір і пішла на роботу в поліцію, то повинна усвідомлювати, що треба бути поліцейським і на роботі, і в побуті, і в стосунках з друзями, колегами, сусідами, навіть із незнайомими людьми. На жаль, мої львівські співробітники цього не зрозуміли, заплямували честь мундира і частково тих поліцейських, які не були замішані в бійці. Адже ми – одна сім’я. Я зовсім не жалкую, що їх звільнили, бо це звичайна чистка кадрів. Люди, які морально не готові до чесної та відповідальної служби, повинні піти з поліції! А оте козиряння посвідченнями – від цього волосся дибки стає! Це неприпустимо! Проте найбільш образливо за тих хлопців і дівчат, які ніколи собі такого не дозволяли, які прийшли замінити правоохоронні органи, які готові працювати на користь своєї держави, допомагати людям. До прикладу, в моєму підрозділі є справді адекватні й справедливі поліцейські, які поводяться як дорослі люди. Натомість ті, що були замішані в бійці у клубі, повелися по-дитячому, інфантильно”, – сказала “Пошті” одна з поліцейських Львова.
Четверта присяга
Сьогодні, 31 жовтня, на вул. Кривоноса, 1 об 11.00 на вірність українському народові присягне останній, четвертий випуск львівських патрульних. Тепер місто Лева охоронятимуть близько 800 поліцейських. “Присяга відбуватиметься в звичному режимі. На урочистість запрошені родичі та друзі патрульних. Тепер у нашому місті стане ще безпечніше”, – повідомив “Пошту” головний поліцейський Львова Юрій Зозуля. Випуск четвертого потоку поліцейських останній у цьому році. В патрульній поліції Львова запевняють, що 750 патрульних наразі цілком достатньо.
“Хлопці та дівчата вчилися два місяці, як і попередні випускники. Серед них – люди різних професій, багато колишніх військових із АТО, правоохоронців. Цього разу дуже багато жінок. Усі випускники були хорошими та активними учнями. Це вам кажу я – їхній тренер! Вони цілеспрямовані та впевнені, багато хто має юридичну освіту”, – говорила раніше “Пошті” речниця поліції Львова Катерина Рибій.