Чи безпечно нині таксувати?!

“Пошта” довідалася, як таксистам Львова надійно себе захистити від горе-пасажирів та що робити водіям, якщо невідомі все ж напали

фото: Андрій Польовий
Не секрет, що у пошуках кращих заробітків, львів’яни  часто подаються таксувати містом Лева. Мовляв, робота хоч нелегка, втім якось копійку заробити можна. Хтось із водіїв працює на фірму, а хтось – сам на себе. Останні здебільшого таксують у вільний від роботи час – уночі. 
Втім, така робота не завжди безпечна, адже трапляються  пасажири-недоброзичливці. Робота таксиста не з легких, водію потрібно “тісно” контактувати із різними людьми, а вони бувають озлоблені та агресивні. У міліції “Пошті” розповіли, що напади на таксистів трапляються все частіше.
“Працюю таксистом вже 11 років. Чесно кажучи, робота дуже небезпечна. Одного разу пасажир відібрав y мене телефон та поцупив гаманець. А я навіть не встиг зорієнтуватись! Тому, виходячи на роботу, завжди прошу Бога про допомогу і підтримку. Дружина теж весь час каже: “Лишися того ровера, не вартує нервів”. Але ж сім’ї потрібні гроші, тому доводиться таксувати і сподіватись, що серед пасажирів підлоти не буде”, – розповів “Пошті” водій таксі Микола.

Напали з ножем за… високий тариф?

У Львові у вихідні на площі Ринок стався кривавий інцидент: четверо зловмисників напали на таксиста. Причиною конфлікту назвали надто високу плату за проїзд. Завдавши численних поранень, хлопці утекли. Утім, за кількасот метрів їх затримали правоохоронці.
“Таксист сказав, що вартість поїздки обійдеться молодикам у 50 грн. Зазначена сума розлютила зловмисників, після чого почалась шарпанина, і один із молодих людей дістав ніж і наніс водієві тілесні ушкодження у виді колотих ран, порізів. Цієї миті неподалік проходило двоє юнаків. Почувши крик, підійшли з’ясувати, в чім річ. Та агресивні нападники кинулися й на них. Коли закривавлені перехожі впали на асфальт, ті втекли. Та недалеко. Усіх чотирьох затримали правоохоронці за кількасот метрів від місця злочину”, - розповів “Пошті” заступник начальника ГУ УМВСУ у Львівській області Сергій Зюбаненко
Сім’ї потрібні гроші, тому доводиться таксувати і сподіватись, що серед пасажирів підлоти не буде!
З його слів, усім молодикам приблизно по 20 років. Двоє з них приїхали з Одеси, третій – із Києва, ще один – із Чернігівщини. Також співрозмовник зазначив, що “затримані фізично розвинуті, голови в них поголені, хлопці мають татуювання”. “Зловмисників затримали за ст. 208 Кримінального кодексу України. Свідків наразі достатньо, тому справу передано до суду”, – зазначив Сергій Зюбаненко. 
У лікарні одразу прооперували постраждалих. Ними виявилися працівник СБУ та працівник Львівської облдержадміністрації.

Таксистам – зброю і електрошокери?

Фахівці кажуть, що мають на меті проводити інструктажі серед водіїв таксі, аби ті не стали жертвами нападників. Ба більше, авта таксі хочуть обладнати спеціальними сиренами тривоги. Самим таксистам, можливо, роздадуть зброю. Чи буде результат – покаже час.
“Існують методи, які можна втілити хоча б на рівні Львова та області. Наприклад, мигаючий плафон на даху авто, який буде сигналізувати про небезпеку. Також ведемо мову на рівні міністерств та ВРУ про те, аби дозволити водіям використовувати електрошокери. Бо тут навіть газові балончики не допоможуть. Адже салон машини – закритий простір, а тому постраждає не  лише зловмисник, а й сам водій. Тому потрібно діяти радикальніше. Можливо, треба навіть забезпечити таксистів зброєю”, – зазначив “Пошті” голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України  Андрій Корчинський.
Завше треба бути уважним і десять разів подумати, перш ніж дозволити сумнівним особам сідати в авто
Втім, з його слів, навіть зброя не одразу вирішить питання безпеки для водіїв таксі. Ба більше, спровокує нові напади. “Якщо роздати таксистам зброю, то з’явиться чимало охочих відібрати той пістолет. Тому потрібно обдумати всі моменти, аби не погіршити ситуацію і не спровокувати цими нововведеннями нових злочинів”, – акцентує Андрій Корчинський. 
Тому таксисти повинні бути надзвичайно уважними, а у випадку небезпеки діяти розважливо і намагатись “згладити” конфлікт. А також про всяк випадок тримати зв’язок із водіями, що таксують неподалік. 
“У випадку небезпеки таксисту потрібно намагатись будь-якими методами сповістити про загрозу. Тобто на екстреному виклику треба мати 102 або ж інших водіїв таксі. Думаю, таким чином вдасться запобігти біді”, – каже Андрій Корчинський. 

Уважність для таксиста – запорука безпеки!

Частіше від рук зловмисників потерпають власне ті водії таксі, які працюють самі на себе. Якщо ж водій працює на фірмі – таксувати зазвичай безпечніше. Адже компанії гарантують безпеку своїм перевізникам. Інформаційно-диспетчерські служби таксі записують усі вхідні дзвінки, аби в разі потреби з’ясувати місце знаходження потенційного пасажира.   
“Працюю на фірмі таксистом. У нас діють відповідні заходи безпеки.  Наприклад, диспетчер може вирахувати місцезнаходження людини за номером телефону. Також діє екстрений виклик диспетчеру, який сигналізує про небезпеку. Тоді всі водії, які знаходяться у момент тривоги неподалік, їдуть на підмогу. У таксистів-підприємців такого нема. Відповідно, їм працювати небезпечніше”, – розповів “Пошті” водій таксі Олександр.
З його слів, навіть електрошокери не завжди допоможуть. Про зброю  мова взагалі не йде – небезпечно. “Для того, аби дати відсіч нападникові, потрібно мати відповідні навички. Адже в руках кермо і зреагувати не завжди легко. Електрошокером також  треба вміти користуватись, аби випадково не вбити людину. Щодо зброї, то тут, як на мене, ніхто з водіїв не погодиться. Адже це як-не-як зброя!” – пояснює водій таксі Олександр.
Якщо роздати таксистам зброю, то з’явиться чимало охочих відібрати той пістолет. Тому потрібно обдумати всі моменти, аби не погіршити ситуацію і не спровокувати цими нововведеннями нових злочинів
Аби вберегтись, співрозмовник радить завше бути уважним і десять разів подумати, перш ніж дозволити сумнівним особам сідати в авто. Навіть, якщо мова йде про непогані прибутки. 
“Завжди уважно приглядаюсь до пасажирів і стараюсь, аби вони сідали в машину не позаду мене, а збоку. Так маю змогу тримати людину в полі зору. Бувало й таке, що відмовлявся від хороших замовлень тільки тому, що особи мали сумнівну зовнішність або ж вели себе не цілком адекватно. Все-таки мова йде про життя і його варто берегти!” – каже водій таксі Олександр. 
Також пан Олександр каже, що за кордоном у автомобілях таксі обладнані спеціальні засуви, що відгороджують пасажирів і водія. Тому одним комфортно, іншим – безпечно. Отож, беремо приклад!
Ігор Зінкевич, голова виконкому громадської організації “Варта-1”
Від початку патрулювання Львова, до нас приєднувались таксисти. Вони – очі міста. Тому що інформують про будь-які колапси, аварії чи конфлікти на вулицях Львова. Тому таксисти спільно з нами вже неодноразово вирішували якісь питання і запобігали неприємні випадки.

Ми у свою чергу гарантуємо цим водіям безпеку. Насамперед, знаходимось з ними на одному каналі зв’язку в нічний час. Цей канал також слухають правоохоронні органи. Якщо щось неприємне трапляється, диспетчерська служба повідомляє патрулі і вони направляються на місце пригоди.

На рівні громадських формувань така співпраця є і це, думаю, позитивно. Тому запрошуємо усіх бажаючих таксистів приєднуватись до нас. Адже ми мусимо захищати один одного і чим більш ми згуртовані, тим краще є для нас самих.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4164 / 1.62MB / SQL:{query_count}