“Кількість переселенців зараз збільшується тому, що вони почали декларувати свою присутність, адже у жовтні ми почали призначати допомогу, передбачену постановою Кабміну №505 (для непрацездатних осіб – 884 гривні, для працездатних – 442 гривні на особу). Зараз реєструються ті, хто приїхав до родичів, знайомих чи самостійно шукав житло”, – пояснила заступник директора департаменту соцзахисту населення Львівської ОДА Оксана Яковець.
Реєстрація потрібна для того, щоб переселенці могли отримувати соціальні виплати. Крім того, її вимагає податкова служба в людей, які ведуть бізнес.
Ті люди, які отримали довідку в департаменті, що вони переселені з Криму чи зони АТО, можуть стати на облік як бездомні й отримати піврічну реєстрацію у міському Центрі обліку та нічного перебування. При цьому переселенців не знімають із обліку на постійному місці проживання.
Відтак реєстрацію отримало понад 80 осіб зі сходу та більше 40 з Криму. Ще близько 20 переселенців перебувають у процесі реєстрації”, – розповів соціальний працівник Центру обліку та нічного перебування бездомних громадян Олександр Бородін.
За його словами, кілька переміщених осіб користувалося послугами відділення нічного перебування для бездомних. Але це, радше, виняток.