Генконсул Польщі у Львові Ярослав Дрозд заявив, що значно збільшилася кількість людей, які подають документи на візи до Польщі.
Зараз ця країна пішла на умови Європейської комісії, яка ще у квітні затвердила додаткові документи, необхідні для отримання шенгенської візи. Окрім стандартних (заповненої анкети, паспорта, запрошення та страховки), потрібна ще й довідка з місця роботи. Однак для отримання шопінг-візи не треба довідки про доходи.
За словами Ярослава Дрозда, нові правила не стосуються людей, які мають карту поляка чи хочуть отримати національну шопінг- чи бізнес-візу. Впровадження діє лише для шенгенської. Якщо людина не працює, то навряд чи зможе отримати візу, інформує ZAXID.NET.
“А це вже інше питання: якщо людина не працює, то звідки має гроші, щоб поїхати за кордон? За це має відповідати українська влада. Як безробітний може бути настільки багатим, аби їздити за кордон?” – наголосив Генконсул.
У консульстві роз’яснили, що процес уже почався, проте від людей, які зареєстровані на жовтень, ще не просять довідки. У листопаді ж вона стане обов’язковою.
Нагадаємо, що з 15 жовтня для отримання візи потрібно буде подати:
– документи, що підтверджують вид діяльності (довідку з місця роботи). Для найманих працівників – довідку з місця роботи, а також інформацію про реєстрацію та контактні дані підприємства, ім’я, прізвище та посаду особи, яка її видала. Для приватних підприємців – оригінал і копію реєстраційних документів підприємства.
Для осіб, які не працюють – витяг із банківського рахунку про наявність фінансових коштів із переліком операцій за останні три місяці. Для пенсіонерів – документ, який підтверджує отримання пенсії. Для учнів і студентів – довідку з навчального закладу, у якій зазначений період, вільний від занять учня чи студента. У деяких випадках документ, який підтверджує право власності (на землю, будинок, автомобіль або, в окремих випадках, інше майно) чи останню податкову декларацію (якщо особа подорожує вперше).
– документи, що підтверджують наявність фінансових засобів (виписку з банку). Спонсорування: гарантійний лист від спонсора чи третьої сторони в Україні, який повинен містити інформацію про те, що третя сторона має достатні фінансові засоби для спонсорства. Або підтвердження наявності власних фінансових коштів – витяг із банківського рахунку, який містить перелік банківських операцій за останні три місяці; оригінал і копії дорожніх чеків, виданих на прізвище особи, яка подає документи на візу; письмову підписану декларацію, що відображає фінансове становище особи, яка подорожує.
– документи, що підтверджують проживання (бронювання готелю). Сюди входить гарантійний лист приймаючої сторони, бронювання готелю або інший документ, який підтверджує місце проживання подорожуючої особи за кордоном.