“Брудні технології” проти лідера

Міліціонери часів міністра Захарченка намагаються не допустити проходження в парламент керівника Народної Самооборони Валерія Веремчука

Уже перші телевізійні дебати між кандидатами у 116-ому окрузі міста Львова (Залізничний район і частина Шевченківського), що відбулися на телеканалі ЗІК, показали, чому там зареєструвався Дмитро Разумовський, екс-посадовець львівської міліції, якого позбавили посади після Майдану.
Незважаючи на присутність інших потенційних кандидатів по цьому ж округу і своїх безпосередніх опонентів, він почав звинувачувати керівника Народної Самооборони Валерія Веремчука і організацію чи не в усіх смертних гріхах.
Експерти пов’язують такий випад із одним – представникам старої корумпованої влади вкрай невигідний прихід у парламент нових облич, зокрема Валерія Веремчука, адже вони не просто активні особистості – за ними величезна сила волонтерів і громадських активістів. А після скандальної історії із членством у Компартії Ірини Фаріон стало ясно, що лідером за рівнем підтримки у 116-ому окрузі є саме Валерій Веремчук.

“Чорний піар” не зможе зруйнувати рейтингу Валерія Веремчука 
Олександр Горбач, доцент кафедри політології та міжнародних відносин Національного університету “Львівська політехніка”:
– “Чорний піар” для наших виборів, на жаль, є звичним явищем. Його використовують від виборів до виборів. Згадаймо парламентську кампанію – 2012: тоді “регіонали” масштабно використовували такі “технології” проти своїх конкурентів. Їх використовують проти опонентів, які мають найбільше шансів на перемогу в окрузі. Зважаючи на рейтинги по 116-ому окрузі, які відомі мені, Валерій Веремчук має всі шанси перемогти. “Чорні технології” не зможуть зруйнувати його рейтингу. Такий мій прогноз.
“Нас попереджували, що за нашу діяльність нам мститимуть”
Валерій Веремчук, керівник Народної Самооборони:
– Нас попереджували, що за нашу діяльність нам мститимуть, відкриватимуть кримінальні справи. Згодом, під час діяльності вже Центрів забезпечення військових, наших волонтерів затримували, звинувачували в контрабанді, коли люди, звичайні львів’яни, переносили амуніцію через кордон. 
Але ми були готові до цього і поставили перед собою дві цілі. Перша – волонтерський рух не зупинимо, як би цього не хотілося ворогам, друга – діятимемо максимально відкрито і прозоро, щоб не дати можливості звинуватити когось із нас. Ба більше, саме прозорість діяльності і постійна онлайн-звітність на нашому сайті, доступна будь-кому в будь-який момент, убезпечувала нас. Були і випадки, коли провокатори намагалися втертися в довіру, але саме прозорість роботи і пильність людей дозволяла їх “знешкоджувати”. Тепер, очевидно, вони використовують вибори, щоб дискредитувати волонтерський рух і підірвати віру українців. Запевняю – їм це не вдасться!
 
Працюючи проти лідерів, представники старої влади намагаються кинути тінь на весь волонтерський рух та українців-патріотів.
“Нині українці дуже активно допомагають армії. Спроби дискредитації здійснювались майже щодо всіх успішних та ефективних волонтерських груп із допомоги війську. До нас приходили провокатори, розповідали, що допомога начебто не доходить чи ми щось не так робимо. Це один із елементів інформаційної війни. Нині провокації отримують нову форму. Насамперед вони стосуються саме тих волонтерів, які діють ефективно, яким вірять і які насправді чимось допомагають”, – зазначає Сергій Глотов, активіст Громадського сектору Луганська, організатор і координатор допомоги українським військовим-учасникам АТО.
Сергій Глотов зауважує, що це далеко не перша спроба зупинити лідерів Громадського сектору. Під час виборчої кампанії, на його думку, може початися новий етап війни проти Народної самооборони. 
Такої ж думки дотримуються і самі військові. “Допомога волонтерів є важливою. Якби не вони, ми б сиділи там без їжі. Добровольці постійно привозили харчі, воду, форму, бронежилети, каски. Жоден офіцер, жоден генерал до нас не приїжджав!” – розповідає боєць 24-ої бригади Назарій Митрофанов, який перебував у оточенні під Іловайськом.
“Волонтери докладають дуже багато зусиль. Чомусь інші не хочуть цього робити. Добровольці приїжджають, запитують, що потрібно, передають посилки. Я зверталась у Центр забезпечення в Рясному, і волонтери передали моєму чоловікові Віталію каску. Коли наших бійців відправляли зі Скнилова на схід України, волонтери прийшли і взяли у всіх номери телефонів, інші контакти, щоб висилати адресні посилки. Коли мій чоловік був уже на сході, добровольці привезли 30 комплектів форми. Солдати підходили і вибирали свої розміри. Минулого тижня я відправляла Віталію посилку, а волонтери додали речі і для інших хлопців”, – розповідає Марта Свінціцька, дружина бійця 80-ої бригади.
Андрій Доменко
До теми
“Сім поїздок на схід, під час яких військовим доставили 420 тонн різноманітних продуктів харчування, 2000 кевларових шоломів, 1600 бронежилетів, 2000 повних комплектів військових форм, 22 коліматорні приціли (19 доставлених), 9 тепловізорів “у дорозі”, 220 тактичних окулярів, 100 тактичних рукавичок, 300 розвантажувальних жилетів, 900 дощовиків, 200 швейцарських спальних мішків, 300 військових кариматів”, – така інформація станом на середину вересня розміщена на сайті Народної Самооборони.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4813 / 1.59MB / SQL:{query_count}