Де є знання, там нема паніки

Із п’ятниці на площі Ринок у спеціальному наметі працює Інформаційно-практичний центр безпеки міста

фото: facebook.com/center.safecity
Щодня з 10.00 до 20.30 львів’яни, які хочуть навчитися боронити свої сім`ї і місто в небезпечній ситуації, можуть прийти в Інформаційно-практичний центр безпеки міста й отримати консультації щодо відповідних навчань. 
У наметі, який розгорнули на площі Ринок перед ратушею, проводять майстер-класи та практичні заняття з чотирьох основних напрямків: екстреної медичної допомоги, основ самозахисту, основ військової справи та цивільної оборони. Крім того, тут можна зареєструватись, аби пройти справжній вишкіл. 
Станом на понеділок, аби пройти навчання з військової справи в Академії сухопутних військ, зареєструвалося вже 125 людей. Зазначимо, що вчитися користуватись зброєю можуть далеко не всі. Перед початком занять людей, які зголосилися, перевіряють і відсіюють “сумнівних”. Навчання триватимуть у четвер і п’ятницю, а в суботу їх закріплюватимуть на практиці на військовому полігоні. 

Інформаційно-практичний центр безпеки міста працює з 10.00 до 20.30 год. за адресою: площа Ринок, 1. Тел.: (032) 297-55-51, 297-55-52; адреса електронної скриньки: safecity.center@gmail.com, web: www.safe-city.com.ua.
“Ми збираємо інформацію про людей, які мають бажання проходити такий теоретично-практичний вишкіл. Беремо їхні паспортні дані, формуємо групи, – пояснював “Львівській Пошті” радник міського голови Андрій Шевців. – У них буде два дні теорії, потім – виїзд на полігон. Паспортні дані беремо для того, аби знати, кого навчаємо. Ми несемо відповідальність за наші дії, тож співпрацюємо з міліцією. Завдяки співпраці перевірка паспортних даних не займає багато часу”. 
Також у Центрі можна записатися на тренування з бойового мистецтва з елементами самозахисту. Для участі потрібно сконтактуватися з тренером Львівської дитячо-юнацької спортивної школи “Олімпія” Романом Юнаком, який проводитиме запис. 
Як розповіла керівник відділу зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України у Львівській області Світлана Добровольська, у Центрі присутні працівники відділу вибухотехнічної та пожежно-технічної експертизи науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при управлінні міліції Львівщини. Вони вже продемонстрували людям прилади, якими користуються, розповіли про те, як вони діють у надзвичайних ситуаціях, тобто під час надходження повідомлень про замінування. 
Усю інформацію про тренінги та лекції можна дізнатися не лише в самому наметі, а й на сторінці Центру у Facebook. Саме там публікують і розклад занять
“Розповіли також про те, як реагувати на небезпечні предмети, щоби люди не панікували й чітко виконували прохання працівників міліції. Робітники відділу представили мобільну вибухотехнічну лабораторію, якою користуються експерти-вибухотехніки. Автомобіль обладнаний всіма необхідними приладами, які використовують під час виїздів на такі виклики”, – додає Світлана Добровольська.
Усю інформацію про тренінги та лекції можна дізнатися не лише в самому наметі, а й на сторінці Центру у Facebook. Саме там публікують і розклад занять. “Ми також запланували провести курси подання першої медичної допомоги для чоловіків і жінок. У цьому напрямі співпрацюємо з Центром медицини катастроф, Мальтійською службою та Червоним Хрестом. Починаємо масове ознайомлення населення з правилами поведінки в умовах війни, терористичних загроз і техногенних катастроф”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. 
Пройти курси з подання першої медичної допомоги львів’яни можуть не лише в Центрі, а й у поліклініках і лікарнях Львова, інформує прес-служба міста. “Ми підготували наших лікарів. Тепер у поліклініках і лікарнях за районним принципом визначать дні та години, коли спеціалісти навчатимуть елементарних навиків усіх охочих. Головна мета при поданні домедичної допомоги – шляхом проведення найпростіших заходів урятувати життя потерпілому, зменшити його страждання й запобігти розвитку можливих ускладнень. Ми розуміємо, що в цій справі питання життя чи смерті вирішує кожна хвилина. Саме тому хочемо, аби основними навичками володіли всі містяни”, – зазначає начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб.
Із його слів, майстер-клас із подання домедичної допомоги включає: методи визначення зупинки дихання та серцевої діяльності, навики з проведення серцево-легеневої реанімації, прийоми зупинення кровотечі, техніку накладання джгута і пов’язок, правила іммобілізації при травмах, забезпечення власної безпеки у вогнищі ураження.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5705 / 1.57MB / SQL:{query_count}