Деякі львівські комунальники, шукаючи вирішення одвічної проблеми боротьби з боржниками, знайшли вихід – залякування.
Мовляв, не сплатите заборгованості – звернемось у військовий комісаріат з метою залучення осіб мобілізаційного віку, які проживають у квартирі боржників, до проходження служби в зоні проведення АТО!
Зокрема, про це йдеться в повідомленні, що отримали жителі Львова, яких обслуговує ЛКП “Південне”. Днями його оприлюднив на своїй сторінці у Facebook користувач Aleksandr Kamzolov.
“Оскільки після неодноразових звернень Ви відмовляєтеся сплачувати заборгованість, мотивуючи неспроможністю, враховуючи наявність у Вашій квартирі осіб мобілізаційного віку, ЛКП змушене звернутись у військовий комісаріат задля залучення цих осіб до проходження служби в зоні проведення АТО. У зв’язку з цим Вам буде надана пільга у вигляді звільнення від оплати за квартирну плату, а заробітну плату в цьому випадку Ви зможете скеровувати на погашення заборгованості за комунальні послуги”, – йдеться в повідомленні.

|
фото: www.facebook.com/aleksandr.kamzolov |
Користувачі мережі активно обговорювали повідомлення ЛКП. Чимало людей назвало цю ініціативу “спекуляцією на біді”. Міські чиновники від ініціативи комунальних підприємств відхрещуються, мовляв, це ідея деяких керівників ЛКП, яка зовсім “недоречна”.
Як зазначив в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради Володимир Олійник, повідомлення окремих ЛКП, розіслані боржникам, є неправильною і недоречною ініціативою керівників ЛКП, інформує прес-служба міськради.
“З метою забезпечення збору коштів за комунальні послуги окремі керівники ЛКП проявили ініціативу, яка з усіх міркувань є недоречною та неправильною. Усім ЛКП надійшла вказівка припинити таку практику, керівникам роз’яснена неприпустимість таких дій”, – зазначив Володимир Олійник.
Юристи ж не бачать у діях ЛКП порушення закону. Ініціатива неетична, але боргувати за комунальні послуги також неетично.
“У статті 19 Конституції України йдеться про те, що представники державних органів повинні діяти відповідно до Конституції та законів. Комунальні підприємства не є державними органами, але вони повинні діяти у спосіб, визначений для них. Але як боротися з боржниками? Комунальні підприємства лякають людей, але їх звернення до військкомату не має ніякого статусу. Хіба, як у радянські часи і за часи Гітлера, будь-яка заява була підставою для переслідування. Це неетично. Але дуже неетично мати борги за комунальні послуги, які підривають комунальне господарство, тим паче в умовах війни. Ніде в законі заборони для поширення таких повідомлень ЛКП нема. Нема в цьому нічого протизаконного!” – розповів “Львівській Пошті” адвокат Олег Мицик.
Директор ЛКП “Південне” Романна Крюкова підтвердила “Львівській Пошті”, що працівники ЛКП справді розносили містянам такі повідомлення. Та все ж комунальне підприємство не мало за мету залякувати львів’ян. Там хотіли лише повідомити, що містяни мають можливість отримати пільгу.
Комунальні підприємства лякають людей, але їх звернення до військкомату не має ніякого статусу
“ЛКП мало на меті лише проінформувати містян про те, що люди призовного віку, які не мають роботи, можуть іти служити в АТО, що міський голова надає їм стовідсоткову пільгу. Це ініціатива комунальних підприємств. Обурені жителі наразі не телефонують. Ми не мали на меті залякати когось. Можливо, люди не зовсім правильно зрозуміли суть нашого повідомлення. Можливо, ми не зовсім правильно висловили думку. Ми ведемо облік військовозобов’язаних. Списки військовозобов’язаних ми і так подали у військкомат. Ми все одно здійснюємо призов, мобілізацію. У неділю, наприклад, мені вручили 45 повісток”, — розповіла директор ЛКП.
Своєю чергою Кабмін напрацьовує власні ідеї щодо боротьби з боржниками. Уряд хоче штрафувати українців, які невчасно платять за комунальні послуги. Він вніс у ВРУ законопроект, що передбачає штраф за несвоєчасну оплату громадянами житлово-комунальних послуг. Про це йдеться в законопроекті “Про житлово-комунальні послуги”, зареєстрованому в парламенті під №4563а 29 серпня.
Кабмін пропонує, щоб у разі несвоєчасного та/або не в повному обсязі внесення плати за житлово-комунальні послуги споживач сплачував пеню в розмірі 0,1 відсотка суми простроченого платежу, яка нараховується за кожен день прострочення. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем крайнього терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги. Крайнім терміном внесення плати за житлово-комунальні послуги є 20-те число місяця, наступного за розрахунковим. При цьому пеня за кожен місяць нараховується окремо.