Цього року перше вересня у Львові буде не таким звичним як у минулі роки. Тепер діти на перший дзвінок підуть без звичних букетів квітів, а із національною символікою. У класи з новими учнями, які приїхали до нас із гарячого сходу чи Криму…
І з новими розкладами канікул. Навчальний рік буде особливий – без осінніх та весняних канікул, натомість зимові канікули будуть продовжені. Є й дещо, що не змінюється, до прикладу, підручники…
Цього тижня міський голова Львова Андрій Садовий відзвітував, що усі школи міста “готові до нового навчального року”. Цьогоріч роботи з підготовки закладів до навчання виконувались за кошти батьківських громад.
“1 вересня 68 тисяч наших львівських дітей піде до школи, 7400 з них – це першокласники. Також є близько 100 діток, які приїхали до Львова через важку ситуацію на сході України. Це діти з тих сімей, які перебувають тимчасово у Львові. У школах провели ремонти, звичайно, не в такому об’ємі, як ми планували на початку року, тому що є багато проблем із казначейством, але хочу подякувати батькам – завдяки їм ми змогли належно зробити весь об’єм робіт для того, щоб діти могли прийти і нормально, комфортно продовжити навчання.
Було багато дискусій стосовно цьогорічної системи навчання. Ми прийняли найоптимальніше рішення – будуть чотири суботи для учнів 5 – 11 класів, в які вони мають відпрацьовувати навчання. Для дітей 1 – 4 класів усі суботи будуть вихідними. Я думаю, що це буде великим плюсом для дітей, адже вони матимуть довгі зимові канікули, вони можуть спланувати свій відпочинок, а для міста є можливість врахувати будь-які екстремальні ситуації, тому що сьогодні треба аналізувати ситуацію, яка є, і дивитись у завтрашній день, щоб уникнути форс-мажорів”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Тому навчальним закладам для учнів 5 – 11 класів рекомендовано провести відпрацювання за рахунок чотирьох субот упродовж вересня – жовтня 2014 р. та за рахунок вихідних днів, для учнів 1– 11 класів, а саме: 9 березня, 1 травня, 4 травня, 11 травня 2015 р.
Для учнів 1– 4 класів – чотири робочі суботи відпрацювати шляхом ущільнення під час проведення навчальних екскурсій, 7 робочих днів відпрацювати учням 1– 11 класів шляхом ущільнення навчального матеріалу впродовж навчального року. Як зазначили в управлінні освіти ЛМР, відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту”, керівники навчальних закладів міста можуть вносити зміни у структуру навчального року за погодженням з управлінням освіти.
Навчальним закладам міста рекомендовано провести канікули для учнів з 8 грудня 2014 року по 25 січня 2015 року за рахунок перенесення осінніх та весняних канікул.
Цього року загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста приймуть на навчання 118 дітей зі сходу України та з АР Крим. З них 95 дітей піде у 1-й клас, а 23 – у дитячі садочки міста. 80% школярів із власної ініціативи піде до україномовних шкіл.
Історія з підручниками та ж…
Шкільних підручників як не мало, то багато, а найчастіше вони бувають неякісними, тому справа кількості не така вже й важлива.
Як і щороку, є певна проблема з підручниками. Підручники надходять, але в одному районі їх може бути забагато, а в іншому – не вистачати, але у місті проводять моніторинг і обмін підручниками, інформує прес-служба міськради.
“Проблема не стільки у кількості підручників, як у їхній якості, адже цього року діти будуть навчатися ще за тими підручниками, які видали за часів урядування Табачника, які не зовсім коректно укладені та видані з помилками. Ми за два роки навчилися працювати з недосконалими підручниками. До підручників з історії міністерство вносить правки та повертає теми, які були вилучені. Однак ми і раніше не вилучали ці теми та вивчали їх за допомогою спеціальних посібників, якими не заборонено користуватися. Проблема є з підручниками для 3 – 6 класів. Особливо у підручниках з математики є дуже багато блудів”, – пояснила Галина Слічна, начальник управління освіти ЛМР.
Прапор замість квітів
Цього року львівських школярів закликають прийти на 1 вересня не з букетами квітів, а з саморобними українськими прапорцями з написом “Замість квітів – допомога армії”. Гроші, які б були витрачені на купівлю квітів, ініціатори закликають віддати для потреб армії.
“Ідея не моя, але літала в повітрі, і я за неї вхопилася. Спочатку про неї я почула, як не дивно, в російських виданнях, але там пропонують перерахувати гроші не на допомогу армії, а на благодійність”, – пише Алла Юрковська у Facebook.
До ініціативи вже долучились батьки учнів Львівської середньої школи №91. На День знань їхні діти прийдуть не з букетами квітів, а із саморобними стягами, інформує zaxid.net. “Ми підійшли до директора нашої школи. Вона схвально до того поставилася, підтримала ідею. Ми повісили на вході у школу відповідне кольорове оголошення, щоб батьки бачили. На батьківських зборах поширили цю інформацію”, – розповіла ініціаторка акції у Львові Ольга Панчишин. Саморобні прапорці, які виготовляють діти та матері, поставлять біля входу в школу разом із листівочками, на яких буде інформація, як можна допомогти армії, куди перерахувати гроші та де розташовані скриньки.
Та все ж організатори мають й певні застереження. Просять про поширення інформації, аби не було непорозуміння з вчителями й директорами шкіл. “Не всі батьки і вчителі зрозуміють відсутність квітів, навіть якщо ті квіти викидаються оберемками вже ввечері 1 вересня. Не всі директори шкіл підуть на контакт з громадськістю – для них часто лише влада має авторитет”, – зазначають активісти.