Щастя по-нашому

Львів’яни почувають себе щасливішими за жителів Нью-Йоркa

Свого часу видатний ірландський романіст та драматург, лауреат Нобелівської премії з літератури, Джордж Бернард Шоу сказав, що людина, котра страждає від зубного болю, вважає щасливими усіх, у кого зуби не болять, а злидар, у свою чергу, здійснює ту саму помилку стосовно людини заможної. 
Подібний силогізм змушує задатись запитанням: чи є людське щастя безпосередньо детерміноване досягнутим рівнем матеріального достатку, як на це вказує загально розповсюджена думка? 
Щоб визначити можливість країни чи окремого регіону забезпечити своїм жителям щасливе життя, експерти організації New Economic Foundation визначають всесвітній індекс щастя (The Happy Planet Index). Показник вираховують за співвідношенням таких категорій як: рівень добробуту, життєві сподівання, екологічна ситуація. 

інфографіка: Інститут міста
Подібне дослідження провели і у Львові. За його результатами, львів’яни почуваються щасливішими за мешканців Нью-Йорка. Дослідження Інституту міста мало форму опитування, в якому брали участь 2400 львів’ян. Шкала індексу поділялась на п’ять категорій, де: перша –нещасливі; друга – скоріше нещасливі; відносно нещасливі; третя – у певній мірі щасливі і нещасливі; четверта – скоріше щасливі; відносно щасливі; п’ята – дуже щасливі.
Середньостатистичний львів’янин виявився щасливим на 3,53 бала із можливих 5. Львів не відходить від загальної тенденції взаємозалежності “гроші – щастя”. До певного рівня доходів (у Львові до 6000 грн) задоволеність життям помітно зростає, коли за подальшого збільшення доходів людина “щасливішає” не настільки динамічно.
Львів є доволі щасливим містом навіть у глобальному масштабі. Щасливішими за львів’ян почуваються мешканці Сан Франциско.   
Скориставшись цими результатами, фахівці також визначили, наскільки щастя львів’ян залежить від їх матеріального забезпечення (див. діаграму). Львів не відходить від загальної тенденції взаємозалежності “гроші – щастя”. До певного рівня доходів (тут до 6000 грн) задоволеність життям помітно зростає, коли за подальшого збільшення доходів людина “щасливішає” не настільки динамічно. 
Отож висновок: щастя є поняттям цілковито комплексним і залежить воно від цілої низки факторів, як то фізичний стан, рівень соціалізації, екологічна ситуація, співвідношення реального і бажаного тощо. Тому, на жаль (або на щастя), за гроші його не купиш.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4593 / 1.55MB / SQL:{query_count}