У Львові обговорили звіт iз проведення перевірки тарифу на перевезення пасажирів

У Львівській міській раді відбулось громадське слухання звіту з проведення перевірки тарифу на перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті для автобусів, які працюють у режимах “експрес” та “маршрутне таксі”

фото: Андрій Польовий
Зі слів начальника уп­равління транспорту і зв’язку департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Віктора Щира, це дослідження було проведене ГО “Спілка консультантів “Експерт-група”. Вихідними даними для проведення робіт були розрахунки підприємств-перевізників, які здійснюють міські пасажирські перевезення. 
“Я вважаю, що цей звіт є доцільним. У ньому є обґрунтування доцільності та своєчасності підвищення тарифу на проїзд до 3 грн. Я знаю ситуацію на наших підприємствах. І якщо б у кінці квітня ми не прийняли цього рішення, то в кінці травня можна було очікувати транспортного колапсу”, – каже Віктор Щир. 
У свою чергу, керівник ГО “Спілка консультантів “Експерт-група” Андріан Фітьо зазначив, що розрахунок тарифів здійснювався відповідно до запланованих на рік обсягів транспортної роботи, характерних для даного виду перевезень та кількості перевезених пасажирів із використанням планових витрат, на підставі галузевих норм, ставок податків і зборів. Частку категорій населення, що користуються пільгами, встановлено на рівні 25%.
Зі слів Андріана Фітя, для вивчення пасажиропотоків було обрано один робочий день –  середу, і один вихідний день – неділю. Для визначення загальнорічного пасажиропотоку та згладжування фактору сезонності дані проведених замірів є із збільшенням на 10%. Під час дослідження перевіряли маршрути різних перевізників. Зокрема, №10 (АТП-1), №11 (ТзОВ “Міра і К”), №36 (ПАТ “ЛАТП 14630”), №39 (ТзОВ “Фіакр-Львів”), №49 (ТзОВ “Успіх БМ”). За даними дослідження, вартість перевезень складає від від 2,5 до 4,5 грн.
Водночас присутні громадські активісти висловили сумніви щодо об’єктивності дослідження. Зокрема, постало питання, чи є проведений звіт аудитом чи дослідженням? 
На думку представника Інституту регіональних досліджень Любомира Казьміра, експертні оцінки повинні надавати експерти, які є авторитетними у своїх колах. У таких випадках крайні оцінки відсікаються, а за основу беруться ті, які набрали  найбільше балів. “Не можна проводити такі дослідження у літній період, коли пасажиропотік значно знижується, і потім результати дослідження екстраполювати на весь рік”.
Цю думку підтримав і голова Асоціації перевізників м. Львова Іван Велійка. Зокрема, він висловив думку, що для об’єктивності оцінки тарифу, потрібно проводити спеціальні дослідження протягом півроку.
Юрій Лукашевський, заступник начальника управління “Секретаріат ради”, головуючий на громадському слуханні, наголосив, що сьогодні ми стали свідками плідної та жвавої дискусії. “Нам вдалося запросити представників різних сторін, які мали можливість висловити свої зауваження та думки щодо даного звіту. Зокрема, на слуханні були присутні представники міської влади, перевізників, громадських організацій, які спеціалізуються на проблематиці якості перевезень у місті Львові, а також автори звіту “Спілка консультантів “Експерт-група”.
Під час обговорення було озвучено багато запитань та зауважень, які ставили під сумнів якість та об’єктивність проведеного дослідження. Зокрема, багатьох учасників здивував той факт, що згідно з результатами досліджень деяких маршрутів перевізники фактично доплачують за перевезення львів’ян”.
офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4234 / 1.56MB / SQL:{query_count}