Про страхи та забаганки туристів

Гості Львова стали іншими: іноземці побоюються їхати в Україну, а якщо приїздять, то розкошують значно менше

фото: kosholka.blogspot.com
У Львові, якщо порівнювати з попередніми роками, змінилися потоки туристів. Зокрема, у місті поменшало гостей із Польщі, Білорусі, менше тепер і анг­ло- та німецькомовних подорожуючих. Водночас тут побільшало туристів із інших міст України. Про це в ефірі tvoemisto.tv розповів ресторатор Андрій Худо
“У Львові передусім змінився сам турист, і це, напевно, помітно неозброєним оком, коли ти виходиш у середмістя. Поляків зовсім мало, білорусів небагато, німецькомовні не приїжджають, англомовні... Скажімо, коли йшов до вас, почув англомовних туристів, найімовірніше, британців”, – розповів Андрій Худо.
Натомість, із його слів, у Львові побільшало туристів із інших міст України. “Внутрішній туризм раніше становив 67, може, до 70 відсотків. Решту – 30 – 33 відсотки – становили зовнішні туристи... Йдеться про Росію, Білорусь, Польщу та німецькомовні країни. Так було торік і до цього. Тепер ситуація кардинально змінилась. Я не можу назвати точний відсоток, але внутрішньоукраїнських туристів, особливо зі Східної України, побільшало”, – переконаний Андрій Худо.
Стосовно туристів з-за кордону, то ресторатор каже, що іноземні мандрівники сьогодні мають проблеми зі сприйняттям України як безпечної країни. Бізнесмен розповідає, що навіть на фестиваль Leopolis Grand Prix учасники боялися приїжджати, а керівник польського автоклубу дістався в нашу країну не автомобілем, а рейсовим автобусом. 
У кав’ярні житель міста в середньому залишає до 50 гривень, у пабі – від 120 до 150, у класичніших ресторанах – від 150 до 200
“Коли вони дивляться телевізор у Польщі, то їм показують картинку зі сходу України. Вона жахлива! І хоча ми тут, у Львові, іноземці бачать нашу країну в цілому. І далі просте закінчення: “Польським громадянам не рекомендуємо зараз їхати в Україну!” І поляки як законослухняні громадяни зважають на рекомендації”, – пояснив бізнесмен. 
Для того, аби побороти неправильне враження про Львів та Україну загалом, Андрій Худо пропонує створити ініціативні групи, які би розповідали жителям закордоння про туризм і ситуацію в нашій країні.
Також ресторатор додав: якщо порівняти чеки в ресторанах і кав’ярнях Львова за минулий рік і за цей, то можна зробити висновок, що сума в середньому зменшилась. “Економічний аналіз показує, що змінився сам турист – він став менше грошей залишати в ресторанах. З іншого боку, якщо подивитися на європейців, то їм зараз вигідно їздити до Львова і в Україну – євро та злотий виросли в ціні. Тобто країна на 50 відсотків стала дешевшою. Але питання безпеки не дає нам скористатись цією тимчасовою перевагою”, – пояснює бізнесмен. 
Щодо львів’ян, то вони, як і раніше, активні відві­дувачі різноманітних закладів, але їхні чеки все ж стали “меншими”. Наприклад, у кав’ярні житель міста в середньому залишає до 50 гривень, у пабі – від 120 до 150, у класичніших ресторанах – від 150 до 200. У різних сегментах ресторанного бізнесу різні чеки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4307 / 1.55MB / SQL:{query_count}