Через неспокій на сході та півдні країни неспокійно і заходу, зокрема Львову. До нас щодня приїздять потяги із гарячих точок, а в них разом із добросовісними людьми може їхати хто завгодно, навіть терорист.
Тому аби львів’яни не боялись за свої домівки, транспортна міліція посилила перевірку на вокзалах. Так фільтраційні пункти міліції зараз працюють на всіх вокзалах Львівської залізниці, до якої входить сім областей. Проте найбільше правоохоронці пильнують станцію Львів, адже спокій у нашому місті явно комусь “мозолить око”.
А хто до нас їде?
Володимир Дитюк, начальник УМВСУ на Львівській залізниці розповів, що загалом до перевірки пасажирів задіяні близько 300 осіб. У Львові, залежно від оперативної обстановки це 20-30 осіб щодня. Активні роботи почали ще в квітні, коли була анексія Криму, посилили наряди, що працюють на вокзалі. Але фільтраційний пункт створили тиждень тому.
“Із зони АТО до нас їде один потяг Маріуполь – Донецьк – Львів, вже понад тиждень ми повністю відстежуємо його рух. Заповненість потяга зараз 60-70%, тому майже кожен пасажир підлягає перевірці. Основне завдання – не допустити в наше місто осіб, які мають злочинні наміри, могли б перевозити вогнепальну зброю або вибухові пристрої. Знаємо, що на сході у незаконному обігу зараз дуже багато зброї, викрадено сотні кілограм вибухівки із шахт та підприємств”, – каже Володимир Дитюк.
Зі слів співрозмовника, коли в зоні АТО є активні дії, дуже багато осіб, особливо тих, які скоїли злочини, можуть намагатися уникати відповідальності і проникати на терени Західної України, зокрема і до Львова.
“З початку квітня ми перевірили близько 200 людей, 53 внесли в нашу базу. Тісно співпрацюємо з СБУ, також з працівниками міграційної та прикордонної служби та служби надзвичайних ситуацій. Вже вдалось виявити вісім осіб, які перебували у розшуку, зокрема за крадіжки. Передаємо їх відповідним підрозділам, а ті вже далі вживають відповідних заходів. Ці люди не були пов’язані зі сепаратистами. Також разом із міліціонерами працюють спеціально підготовані собаки, які вміють шукати зброю, наркотичні речовини, вибухівку. Поки жодних небезпечних речей до Львова завезти не намагались”, – зазначив Володимир Дитюк.
Зі сходу до Львова їде дев’ять потягів, також транспортна міліція перевіряє поїзди Київського напрямку, їх до Львова приїздить аж 12. Підсилена увага і до стратегічних об’єктів, зокрема мостів
Загалом зі сходу до Львова їде дев’ять потягів, також транспортна міліція перевіряє поїзди Київського напрямку, їх до Львова приїздить аж 12. Підсилена увага і до стратегічних об’єктів, зокрема мостів. Хоча сепаратисти до Львова поки ще і не їдуть, проте бувають підозрілі особи, які ретельно придивляються до нашої залізничної інфраструктури.
“Наприкінці минулого тижня двоє осіб, їдучи поїздом зі Львова до Мукачева знімали на відео всю інфраструктуру залізниці, мости, тунелі. Цю інформацію нам передали, у Мукачевому їх затримали, доставили в чергову частину, запросили СБУ Закарпатської області. Згодом було виявлено, що один із них житель Маріуполя, а інший – із Львівської області, проте проживав у Донецьку. З якою ціллю вони це знімали вже виявляє СБУ”, – каже Володимир Дитюк.
Але навіть враховуючи всі ті неприємні моменти, з якими нині доводиться мати справу, позитиви також є. Зокрема, зі слів співрозмовника, за останній час поменшала кількість крадіжок особистого майна у потягах, а рівень розкриття підвищився.
Покажіть паспорт, відкрийте сумку!
Зі слів Юрія Світенка, заступника начальника пасажирської служби ДТГО “Львівська залізниця”, пасажири зазвичай до перевірок ставляться з розумінням, бо ж знають, що зараз робиться в державі, а от провідники, яким щодня доводиться їздити на південь та схід, перебувають у постійній тривозі.
“Враховуючи ситуацію, яка склалась, є певна напруга серед провідників. Потяг, що їде зі Львова до Донецька належить до донецького формування, в ньому немає провідників із Західної України. А от ті, що їдуть у напрямку Криму вже із нашими провідниками. Хоча, на щастя, жодних нещасних випадків не було, кожного разу їхати туди нашим провідникам страшно. В країні таке робиться, що і серед поля потяг зупинити можуть…”, – каже Юрій Світенко.
З його слів, через неспокій в Україні пасажиропотік у напрямку Криму зменшився майже на половину, замість звичних 18 вагонів, туди їдуть лише 10, і ті не повні. А от до Одеси і Херсона їздять як і в минулі роки, там наповненість потягів 100%. На схід, зокрема до Донецька і Маріуполя, перевозять 70% пасажирів, а от до Харкова – 100%.
Аби вберегтися від небезпеки в дорозі, провідники придивляються до пасажирів своїх вагонів, чи не поводяться вони підозріло, як і про що спілкуються. Якщо є потенційно небезпечні, одразу інформують міліцію на вокзалах, а ті вже їх зустрічають.
Якщо ви помітили особу, яка поводиться підозріло, агресивно, має при собі зброю чи погрожує вам, телефонуйте на гарячу лінію міліції Львова 102 або в чергову частину станції Львів – 226-49-55; 068-072-54-68.
|
Особливо ретельно міліція перевіряє єдиний потяг, який щодня приїздить до Львова із зони АТО. У поїзд Маріуполь – Донецьк – Львів ще в Тернополі сідає наряд супроводу міліції і впродовж шляху до Львова спілкується з начальником потяга, провідниками. Ті вказують на підозрілих осіб, тоді їх перевіряють. Особливо ретельно міліціонери оглядають великі сумки, дивляться, що в них везуть.
“У поїзді перевіряли мої документи, питали мету приїзду до Львова. Думаю, це зараз потрібно, щоб виявляти наших ворогів. Я приїхав з Донецька до тещі, тут мене чекає дружина та доньки, привіз їм подарунки, сумка була величенька, тому питали, що в ній”, – розповів “Пошті” Сергій.
А ось мешканця Дніпропетровська В’ячеслава із потяга одразу до чергової частини міліції забрали і знімали відбитки пальців. Міліціонери кажуть, що так перевіряють здебільшого молодих чоловіків, потім по базі даних відслідковують, чи стоять десь на обліку, не мали судимостей.
“Певно такі заходи потрібні, в нас же в країні війна. Знаю, що перевіряють не всіх, а лише підозрілих. Не знаю, чим я підозрілий, хіба тим, що молодий. Я живу в Дніпропетровську,з дитинства розмовляю російською, але я українець, тому за Україну у всьому. До Львова приїхав у відрядження”, – каже В’ячеслав.
А от до пана Олексія, що повернувся із заробітків у Харкові міліція придивлялась особливо пильно. Чоловік був трохи напідпитку, поводився галасливо ще й велетенську сумку із собою мав. То ж її розпакували майже повністю, повиймали одяг, рушники і навіть білизну. Жодних небезпечних знахідок у сумці не виявили, якщо, звісно, не вважати небезпечною пляшку горілки.