А чи знаєте ви свого дільничного?

“Пошта” дізналася про особливості роботи “шерифів” у Львові та області. Відомі люди міста з дільничними інспекторами міліції не знайомі…

facebook.com/Сергій Зюбаненко
Робота правоохоронців у нашій державі, особливо у світлі останніх подій, далеко не проста, а дільничних інспекторів тим паче. Саме вони найближче контактують із людьми, відтак створюють у громадян перше враження про цю професію.  
Учора Україна відзначала День дільничного інспектора міліції. Це свято має довгу історію, адже ще в 1923 році 18 червня був підписаний наказ “Про затвердження Інструкції для районних спостерігачів міських відділів”. Ця дата стала днем “народження” служби дільничних інспекторів міліції. Але лише у 2004 році наказом Міністерства внутрішніх справ України цей день офіційно визнали святом.
Як розповіла “Пошті” Світлана Добровольська, керівник прес-служби міліції області, робота дільничних інспекторів зосереджена на профілактиці правопорушень, запобіганні, виявленні та розкритті злочинів, боротьбі зі стихійною торгівлею, угамуванні сімейних чварів. Якщо дільничний – справжній фахівець, то він повинен мати здібності і психолога: це необхідно для того, щоби попереджати вчинення злочину особами, які до цього схильні.
Зі слів співрозмовниці, загалом на Львівщині є майже 700 дільничних працівників міліції. Для того, аби люди їх знали і не боялися, зверталися в разі потреби, правоохоронці проводили операцію “Візит”. Так, дільничні ходили по домівках, роздавали їх мешканцям свої візитки, розповідали, з якими питаннями можна до них звертатися і де є дільничні пункти міліції.

Важка робота за копійки

У розмові з “Поштою” начальник міліції Львова Сергій Зюбаненко зазначив, що служба дільничного у Львові – величезне навантаження. Це і не дивно, адже в жодному місті України не проходить стільки культурних і політичних масових заходів, як у місті Лева. Дільничні повинні забезпечувати охорону громадського порядку, і майже 80% їхніх обов’язків – публічне спілкування. 
“Обслуговувати всіх жителів району – величезне навантаження. Буває, що дільничний розглядає до 20 заяв у день. Це дуже багато. Також відрізняє роботу наших дільничних від інших те, що масові заходи у Львові проходять чи не щодня, вихідних майже не буває. У суботу й неділю у місті як не футбол, то концерти”, – розповів Сергій Зюбаненко.
Зі слів співрозмовника, робота дільничного – це основне, що наближає міліцію до людей, оскільки вони найбільше контактують із містянами та створюють перше враження про цю професію. Але буває, що люди навіть не встигають познайомитися зі своїм дільничним, як їм уже призначають іншого, бо зміна кадрів у цій професії “шалена”. 
“Середній вік наших дільничних – 23-24 роки. Дуже мало таких, які закріпились і роками працюють у цій службі. Це не нормально, бо дільничний має свою зону, і щоб його знали, треба працювати роками. У нас існує така практика: тих дільничних, які добре працюють і мають стаж, скеровують на важчі ділянки. Ті, що працюють довго і якісно, ідуть на підвищення, але через низьку зарплату (від 1800 до 3000 гривень залежно від стажу) багато хто звільняється”, – зазначив начальник міліції Львова. 
Обслуговувати всіх жителів району – величезне навантаження. Буває, що дільничний розглядає до 20 заяв у день. Це дуже багато
За останні роки через поліпшення ситуації в гендерній політиці у цій сфері почало працювати багато жінок. Є райвідділи, де майже половина дільничних – жінки. “Хоча я не “тиран” у гендерній політиці, вважаю, що це не жіноча робота. Думаю, дільничними мають працювати чоловіки, оскільки це робота з наркоманами, алкоголіками. Часто дільничних викликають залагоджувати сімейні скандали. Жінці-інспектору розборонити членів такої родини важко. Але, незважаючи на всі проблеми, ця служба приносить велику користь, і та молодь, яка зараз працює, робить це якісно. У кожному районі Львова є майже 30 дільничних. Я проживаю у Франківському районі, свого дільничного знаю особисто”, – розповів Сергій Зюбаненко. 
Зазначимо, що до Дня дільничного інспектора в Головному управлінні МВС України у Львівській області провели конкурс на визначення найкращого міліціонера. Враховували кількість розкритих злочинів, фізичну підготовку, рівень знань із службової підготовки, а також особисті якості. Цього року найкращим став дільничний інспектор Галицького району – капітан міліції Роман Магеревич, який, щоправда, обіймає цю посаду недовго, лише шість років. На службу заступив одразу після закінчення Львівського державного університету внутрішніх справ. З початку 2014 року він розкрив понад 20 злочинів, зокрема одне вбивство.
“Робочий день у мене ненормований. Територія, за якою я закріплений, складна. Самі розумієте — центр міста, населення понад 3000 осіб. Злочинність тут більша, ніж у інших районах. Злочини різні – від крадіжок до вбивств. Також часто телефонують через сімейні сварки”, – розповів дільничний інспектор міліції Роман Магеревич.

А чи знають своїх дільничних інспекторів відомі люди Львова?

“Пошта” вирішила довідатись у відомих львів’ян, що вони думають про своїх дільничних інспекторів, чи знайомі з ними і чи справляється міліція з охороною правопорядку в їхньому районі. 
Виявилось, що, окрім начальника міліції міста, свого дільничного не знає ніхто…
Андрій Садовий, мер Львова:
– Я із сім’єю проживаю в Личаківському районі. Свого дільничного не знаю і не знав. Слава Богу, ніколи не мав проблем із законом. Львів загалом дуже безпечне місто. Міліція в нас працює, за правопорядком стежить. Але, звісно, до неї є і певні зауваження. Переконаний: доки питання міської безпеки, зокрема, робота дільничних, не будуть підпорядковані міській владі, доти не буде порядку. 
У нашій міліції регулярно відбуваються зміни, щороку призначають нових начальників і керівників. Дільничні наче покинуті напризволяще! Там, де чесний офіцер, є порядок, а там, де людина прийшла на роботу і тільки дивиться, де що погано лежить і на чому можна заробити, є проблеми. Щоби все було як треба, має бути зв’язок із громадою. При реформі місцевого самоврядування, яка має відбутися в Україні, міліцію обов’язково треба передати під вплив громади. Це має стосуватись усіх правоохоронців. Якщо це відбудеться, то Львів стане ще безпечнішим. 
Василь Павлюк, секретар Львівської міськради:
– Свого дільничного, на жаль, не знаю. Живу в Личаківському районі поблизу “Високого Замку”. Про те, наскільки спокійним є мій район і як там працює міліція, можу лише сказати, що ситуація могла би бути кращою. Зараз усе п’ятдесят на п’ятдесят. 
Враховуючи загальну ситуацію в державі і ті жахливі речі, які відбуваються, можу сказати, що львівська міліція робить достатньо для того, щоб у місті було спокійно. 
Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, керівник місцевої Самооборони:
– Звісно, як кожен тато, хвилююся за безпеку своєї дитини. Це справа батьків – слідкувати, куди їхні діти йдуть гуляти, бо вони ж найдорожчі і найближчі люди. Але гарантувати спокій батьків – робота міліції. Треба зазначити, що правоохоронці ще дуже далекі від людей. Це здебільшого кабінетні працівники, і така ситуація не лише в Сихівському районі, де я проживаю. На наших вулицях рідко можна побачити людей у формі, які би виконували свої обов’язки, патрулюючи район. Чесно кажучи, я свого дільничного не знаю. 
У нас на Сихові спокійно, але це не заслуга міліції, а самих львів’ян і церкви, яка має дуже серйозний вплив на те, щоби люди не порушували закону й не створювали один одному проблем. Переконаний: після подій, що відбулися, зокрема Ночі Гніву, міліція повинна змінити передусім ставлення до людей. Один чоловік, який здійснював реформу міліції в Грузії, сказав дуже просто і чітко: “Якщо міліція хоче отримати інше ставлення до себе та довіру, то передусім має змінитися її ставлення до людей”. 
Андрій Великий, ведучий ранкового шоу “Все й одразу” на радіо “Львівська хвиля”:
– Зі своїм дільничним міліціонером не знайомий. Не знаю, чи це добре, чи погано. Живу у Франківському районі на вулиці Володимира Великого. Там у нас усе спокійно. Великих проблем у мене не виникало, серйозних інцидентів зі мною не траплялось. Проте знайомий із начальником міліції Львова Сергієм Зюбаненком. 
Якщо виникають якісь питання, передусім, звісно, журналістські, то звертаюся до нього. Щоправда, на День журналіста стався прикрий випадок: біля редакції нашого радіо, у центрі міста, мені пошкодили машину. Досі не знаю, що це було: чи застереження, чи помста, чи хуліганський вчинок. 

 До теми                                  
Начальник міліції Львова Сергій Зюбаненко на своїй сторінці у соцмережі Facebook привітав із Днем дільничного інспектора міліції колектив цього найчисленнішого міліцейського підрозділу. 
“Ваша щоденна робота поєднує в собі захисника закону, психолога, дипломата і наставника. Дільничний інспектор міліції найчастіше контактує з громадянами, тому є своєрідним обличчям міліції. На ваші плечі покладена велика відповідальність, яку я вам бажаю гідно і з честю пронести через службові будні й у найважчі моменти не занепадати духом. Щиро бажаю професійного вдосконалення, мужності і витримки у вашій нелегкій службі!” – написав Сергій Зюбаненко.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков також привітав працівників і ветеранів служби дільничних інспекторів міліції, інформує прес-служба МВС.
“У складних політичних реаліях сьогодення, у важкий для України час Ви мужньо стоїте на захисті загальнолюдських цінностей, цілісності нашої держави, сумлінно і на високому фаховому рівні виконуєте свої службові обов’язки. Ваша відданість і рішучість, щоденна готовність допомагати людям спонукають усіх небайдужих разом докласти зусиль для досягнення спільної мети – забезпечення охорони прав та інте­ресів, життя і здоров’я кожного громадянина, збереження миру та спокою в умовах нинішніх тривожних буднів. Ми маємо безліч прикладів, коли, ризикуючи власним здоров’ям, а іноді й життям, дільничні без роздумів ішли у вогонь, безстрашно кидалися в бурхливу річку, рятуючи життя людей”, – додав Арсен Аваков.
Окрему подяку міністр висловив ветеранам служби й побажав, аби зв’язок між ними та молодими правоохоронцями міцнів, а досвід і багаторічна практика передавалися від покоління до покоління.
24.10.2016 10:00
Wlad Gregor

В інших областях (Закарпаття, Київ,..) на сайтах поліції є прізвища (фото) і телефони дільничих. А у Львові цього немає! Чому?????????????


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4232 / 1.68MB / SQL:{query_count}