Львів’янам знову неабияк надокучає сморід. Видається, він уже став незалежним явищем, на яке не впливає ані погода, ані атмосферний тиск, ані Львівводоканал, ані міськрада… Смердить у багатьох районах міста: і на Сихові, і на Привокзальній, і в центрі. З’являється запах раптово: інколи ввечері, інколи вночі, а то й посеред дня. І нема на те ради!
Цього року у місті вперше засмерділо одразу після великодніх свят. Відтоді у ЛКП “Львівводоканал” активно взялися досліджувати причини цьогорічного неприємного запаху, утім конкретних офіційних висновків підприємство поки не має.
Та все ж служба контролю підприємства виявила випадки несанкціонованого зливання рідких нечистот з асенізаційного транспорту в колодязі міської та дощової каналізацій. Для дослідження використовують газоаналізуючі прилади, які цілодобово відбирають газоповітряну суміш і передають результати аналізу супутниковим зв’язком на сервер підприємства.
Сірководень – одна з причин “точкового” смороду у місті, ймовірно, не основна
Однією з причин смороду у місті є утворення сірководню. Проблему з цим газом, що утворюється в напірному колекторі дріжджзаводу, вирішують, відбуваються спільні наради представників Львівводоканалу, “Ензиму”, управління екології та благоустрою Львівської міської ради із залученням науковців Львівської політехніки й іноземних фахівців, інформує прес-секретар Львівводоканалу Уляна Горбата.
З її слів, сірководень – одна з причин “точкового” смороду у місті, ймовірно, не основна. “Якби ми вже мали чіткі відповіді, ми би їх озвучили. Зараз же працюємо, закуповуємо хімреагенти, дозуємо їх, дивимося, як змінюється рівень сірководню, стежимо, чи є запах, малюємо графіки, порівнюємо...” — розповіла Уляна Горбата.
За тим, як шириться сморід містом, можна спостерігати й в інтернеті, зокрема на сайті
www.smorid.com. Там же можна повідомити про те, що у ваш район “завітав” неприємний запах.
spm1950@gmail.com
Чому сморід виник за час коли мером став САДОВИЙ?