Знову ремонти доріг – і знову нові затори!

У Львові планують відновити вулиці Героїв УПА, Сихівську і проспект Червоної Калини. Втім, через непроплати з вини Держказначейства фірми-підрядники відмовляються братись до роботи

фото: Андрій Польовий
Щороку навесні, щойно погода покращується, у Львові тільки й розмов,  що про дороги. А точніше, що знову настав час їх ремонтувати… То водії скаржаться, що яма на ямі, то пішоходи нарікають, мовляв, перейти дорогу важко, бо в тих ямах ноги поламати можна. 
Є у місті такі внутріквартальні  вулиці, де дорожнє покриття розбите вщент. Але, як би там не було, у мерії про ремонт доріг не забули. Кажуть, що планів на 2014-ий дуже багато, біда лише, що грошей для їх втілення немає. Та ще й борги перед фірмами-підрядниками за минулорічні роботи не погасили, Держказначейство, традиційно, затримує гроші.  
Планів цього року чимало. До прикладу, у Сихівському районі на ремонт доріг передбачили майже чотири мільйони гривень. Як повідомила “Пошті” голова Сихівської райадміністрації Львова Ірина Маруняк, в районі вже відремонтували вулиці Угорську, Антонича, Навроцького, Панаса Мирного, Козельницьку та ін. “Витратили 2,1 млн грн. На цих вулицях провели картові ремонти. Наразі взялись за вулицю Ярославенка, 47, там у дворі проводимо ямковий ремонт. Всі заплановані роботи плануємо завершити до липня”, – зазначила співрозмовниця. У Залізничному районі провели чи не найбільше ямкових ремонтів – 70% району “залатали”. 
“Цього року ми зосередимось на внутріквартальних дорогах. Якщо говорити про кожен окремий об’єкт, це частина вулиці Виговського, яка торік не увійшла у проект­ну документацію, також не­забаром визначимо, який саме відрізок  Залізничної будемо ремонтувати. В планах також дорога від вулиці Патона до вулиці Сигнівка, 11– 15, дорога в межах будинку вулиць Каховська, 8, Бортнянського, 20-20а. А на Вагонній біда повна – там дороги взагалі немає, тому там повністю оновимо дорожнє покриття”, – розповіла “Пошті” голова Залізничної райадміністрації Львова Ірина Гримак.
У Залізничному районі провели чи не найбільше ямкових ремонтів – 70% району “залатали”. У 2014-му акцент буде на внутріквартальних дорогах
Під час ремонту вул. Зер­нової, що належить до Галицького району, одразу облаштували тротуар і велодоріжку. “Плануємо заасфальтувати вулицю Данилишина і половину вулиці Митрополита Андрея. Також маємо ще борги за минулорічний ремонт вулиці Січових Стрільців – це понад 600 тис. грн”,– зазначив “Пошті” заступник голови Галицької райадміністрації Львова Андрій Зозуля. 
У Личаківському районі продовжують ремонтувати вул. Кривчицька Дорога. “Для ремонту цієї вулиці виділили понад два мільйони гривень. Там вже відремонтували більше двох тисяч метрів квадратних дорожнього покриття”, – повідомив “Пошті” Іван Лозинський, голова Личаківської райадміністрації Львова. 
 До теми                                      
У травні розпочали ремонтувати дороги і в області. Зокрема, йдеться про ямковий ремонт таких доріг, як Львів – Радехів – Луцьк, Мукачеве – Львів та Ковель – Жовква, інформує відділ зв’язків з громадськістю Служби автомобільних доріг Львівської області. Також завершують роботи на автодорозі Мукачеве – Рахів – Богородчани – Ів.-Франківськ – Рогатин – Бібка – Львів.
Також розпочали ремонт траси Ковель – В. Волинський – Червоноград – Жовква на ділянці від міста Жовква до міста Великі Мости. Ця дорога перебуває в аварійному стані і не підлягає експлуатації. У зв’язку із цим роботи заплановані ще на трьох ділянках: від Червонограда до села Соснівка, від Соснівки до міста Великі Мости, а також у самих Великих Мостах.
Також у цьогорічних планах ремонт вулиць Золотої та Шевченка. “Вулицю Шевченка ремонтуватимемо в межах вулиць Ковча та Томашівської. На цій ділянці плануємо замінити дорожнє полотно. Але в нас виникли проблеми із початком робіт. Тендер виграло ШРБУ-65. Через борги за минулий рік працівники досі не розпочали ремонт. Із червня минулого року підрядникам казначейство не виплатило жодної копійки. Якщо ситуація не покращиться і в цьому році, компанія відмовиться з нами працювати”, – розповів “Пошті” голова Шевченківської райадміністрації Львова Олександр Удовенко. Понад два мільйони гривень боргу перед фірмами-підрядниками має і Франківська райадміністрація. “Мільйон гривень навіть не профінансували!”, – наголосив “Пошті” Руслан Кандибор, голова Франківської райадміністрації Львова.  
Співрозмовник розповів, що цього року відремонтують вул. Керамічну, частково відремонтують вул. Граб’янки, дорогу між будинками вул. Кульпарківської, 141 і 143, а також вул. Сахарова від вул. Княгині Ольги до Стрийської. Ці дороги ремонтуватимуть картами. 
Як писала “Пошта”, торік планували, але навіть не почали ремонт вулиць Сихівської (від мосту біля “Іскри” до просп. Червоної Калини), просп. Червоної Калини (від “Санта Барбари” до кінотеатру ім. Довженка і ділянку біля ринку “Шувар”, Лисенка (від вул. Заньковецької до вул. Миклухо-Маклая),  Героїв УПА, Мечникова (від вул. Пекарської до Личаківської) та Шевченка (від кінцевої трамвая №7, що на вул. Винниця, до мікрорайону Рясне-1). І все через те, що кошти блокувало казначейство.
Натомість, цього року частина цих вулиць до запланованих ремонтів не входить. У мерії пояснюють, що вся справа у браку коштів.
“Краще трохи потерпіти…”
Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, – про вулиці, які планують ремонтувати, фінансування робіт та затримки виплат Держказначейством
– Олегу Михайловичу, розкажіть, будь ласка, які міські магістралі планують відремонтувати у 2014-му?
– Цього року, на превеликий жаль, ми ще є заручниками Держказначейства, яке не виплатило кошти за минулорічні ремонти доріг. Тому підрядники не виявляють особливої зацікавленості братися за роботу. Цього року ремонтуватимемо міські дороги як за кошти ЄБРР, так і за бюджетні. 
Стовно грошей Європейського банку, за ці кошти повинні завершити ремонтувати вулиці Гайдамацьку та Б. Хмельницького і розпочати роботи по трамвайній колії на Сихів. Із великих вулиць плануємо розпочати ремонт вулиці Героїв УПА, Сихівську і проспект Червоної Калини. У Львові є і невеликі вулички, які мають достатньо великий трафік транспорту, вони також у поганому стані. Із таких наразі завершили ремонтувати вулицю Зернову, великими картами відремонтували Угорську. Тепер на черзі вулиця Данилишина. 
– Щороку ремонти вулиць спричиняли у Львові великі затори. Чи цього року автомобілісти знову будуть змушені стояти у корках, чи, можливо, у мерії склали спеціальну схему руху транспорту на час ремонту вулиць?
– Ще ніхто не придумав такого, щоби ремонтувати вулицю і її не закривати. Тим паче, що плануємо проводити ремонтні роботи із заміною дорожнього полотна та комунікацій, тобто каналізаційних та водопровідних мереж. Тож мешканці, як завжди, матимуть певні незручності через закриття вулиці. Певен, краще трохи потерпіти. Думаю, львів’янам комфортніше їздити відремонтованими вулицями, ніж по ямах. 
– Які фірми займатимуться ремонтом доріг цього року? Це будуть українські компанії чи, можливо, турецькі?
– Якщо йдеться про фірму “Онур”, то вона сьогодні зареєстрована в Україні, ремонти вулиць у Львові виконують виключно фірми, які є резидентами нашої країни. Якщо говорити про великі і малі компанії, то, звичайно, хотілося б залучити великі компанії, які мають достатньо обігових коштів і можуть чекати через можливі відтермінування проплат. 
Проблема із непроплатами Держказначейства впродовж останніх двох років дуже серйозно вдарила по наших підрядниках. Попри те, маємо надійних партнерів у Львові. Це спеціалізоване монтажно-будівельне управління №1, ШРБУ-65, окрім того сподіваємося, що від співпраці із містом не відмовиться і компанія “Онур”. Звичайно, також залучаємо і наші шляхово-ремонтні підприємства, які є комунальною власністю міста, а також невеликі підприємства, що виконують дрібні роботи: ремонт хідників, укладання бордюрів.
– Прошу сказати, скільки грошей необхідно, аби відремонтувати заплановані вулиці?
– Передусім необхідно кінцево погодити та затвердити всі списки вулиць. Лише тоді можна буде назвати кінцеві обсяги фінансування. Якщо говорити про такі масштабні проекти, як трамвай на Сихів, вулиці Гайдамацьку, Б. Хмельницького та інші, то обсяги будуть більші ста мільйонів гривень.
– Ви зазначали, що Держказначейство боргує фірмам-підрядникам, які ремонтували дороги торік. Скільки грошей ще не виплатило казначейство?
– Перед кожним підприємством, яке займалося ремонтом доріг торік, боргуємо. І така проблема не лише у Львові, а й по всій країні. Ми стали заручниками ситуації. Щодо боргів, то вони становлять декілька десятків мільйонів гривень. 
– Торік у міськраді планували відремонтувати частини вулиць Мечникова та Шевченка. Чи є вони у планах цього року?
– Вулицю Шевченка плануємо відремонтувати. Йдеться про частину асфальтного покриття від Рясного-1 і до вулиці Тунельної. Що ж до вулиці Мечникова, її ремонтувати не будемо. Бюджетні асигнування нам не дозволяють розпочати таку роботу. 
– Минулого року говорили і про ремонт вулиці Лисенка… 
– Вона також є в планах, але це залежатиме від коштів.
– Скажіть, будь ласка, скільки часу займе ремонт запланованих вулиць?
– Сьогодні проблема з початком робіт. Компанії, яким ми не заплатили за минулі роки, не хочуть розпочинати нових ремонтів. Тому все залежить від того, наскільки швидко зможемо провести платежі через Держказначейство. 
– А чи є такі дороги, які не встигли відремонтувати торік? 
– Немає третього шару верхнього покриття на вулицях Пасічній, Тракт Глинянський. Вони експлуатуються, але для того, аби не допустити їх руйнування, ми повинні забезпечити укладення третього шару верхнього дорожнього покриття. 
– Тобто цього року ці вулиці відремонтують до кінця? Чи завершення минулорічних ремонтів не є першочерговим завданням?
– Ми будемо старатися це зробити, але це залежатиме від обсягів коштів. 
Розмовляла Тетяна Сало
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4812 / 1.64MB / SQL:{query_count}