Одні сховища готові, інші занедбані

У Львові ті, що працюють на підприємствах, у разі війни матимуть де сховатись. А решта…

У місті перевіряли захисні споруди, в яких можна було б сховатись, якщо раптом почнеться війна. Перевірку закінчили, результати оприлюднили…. Захисні споруди на підприємствах готові для збереження людей працюючої зміни, інформує прес-служба міськради. 
“Захисні споруди призначені для збереження людей працюючої зміни. Їх у Львові є більше 150. Вони придатні на всіх підприємствах, які працюють. Скажімо, такий об’єкт, як ЛАЗ, розбомблений, тому 6 його захисних споруд також розбомблені. Захисні споруди готові для збереження людей працюючої зміни, –  розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Львівської міськради Віктор Іваніцький. – При оголошенні особливого стану працівники ЛМКП “Львівводоканал” працюватимуть позмінно цілодобово, щоби забезпечувати місто продукцією. Зміна, яка відпочиватиме, перебуватиме в захисних спорудах. Майже 50% захисних споруд підприємств міста розвалені. Ті підприємства, які працюють, використовують захисні споруди в різних цілях, аби їх зберегти”. 
Чи не в найкращому стані споруда Львівводоканалу. Там навіть спортзал облаштований. “У випадку надзвичайного стану включається електрична сирена – сигнал “Увага всім”. Відразу збирається ланка з обслуговування захисної споруди, щоби там було повітря, електрика, вода і, звісно, щоб працювала каналізація, – каже начальник служби надзвичайних ситуацій ЛМКП “Львівводоканал” Володимир Газда.
– Захисна споруда Львівводоканалу вміщує 150 людей, тобто найбільшу працюючу зміну (137 осіб). Час приведення захисних споруд у робочий стан – 12 годин з моменту отримання сигналу. Споруда може захистити від прямого попадання вибухового пристрою. Для обслуговування захисної споруди Львівводоканалу ми облаштували тут спортивний зал. Якщо люди перебуватимуть тут більше трьох діб, є господарська кімната. Розраховані харчі на 72 години. Крім води, яку використовують у нашій водопровідній мережі, є запасні бази з розрахунком 10 л води на одну людину на добу. Є два туалети. Вентиляційна камера передбачає три вентиляційні установки для того, щоб люди могли нормально дихати. Крім того, у споруді є кімната медичного персоналу”. 
Щодо інших сховищ, яких у місті чимало… Їх стан і досі чиновники та посадовці коментувати не беруться. Як писала “Пошта”, у сховищах міста нині притулку не знайдеш, більшість занедбана. 
Про закинуті сховки у місті чи не найбільше знають дигери (люди, що захоплюються дослідженням підземних споруд). “За укриттями нікому дивитись. У більшості, в яких мені вдалося побувати, води по кісточки. Укриття підтоплені ґрунтовими водами, відсирілі, у багатьох поржавіле обладнання, непридатні повітряні фільтри, не всюди є дизельні двигуни. Електропроводи і металеві конструкції розкрадають”, – розповів “Пошті”  дослідник-любитель Святослав.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4732 / 1.55MB / SQL:{query_count}