Як розповів проректор з проекції та розвитку Мирослав Сеник, ескізний проект виконала німецька компанія Behnisch Architecten, а робоче креслення робить львівська компанія Chaplinskyy & Associates.
Він розповів, що проект мають завершити до кінця травня. Після цього розпочнеться процедура отримання дозволів. “Враховуючи, що про цей проект знає міський голова, думаю, що буде сприяння і до вересня отримаємо всі дозволи”, – зазначив Мирослав Сеник і додав, що вже з осені планують розпочати будівництво. Об’єкт будуватимуть 2 роки. “Але це при умові, що буде стабільне фінансування”, – сказав проректор. За його словами, вже є певні домовленості зі спонсорами з України та інших країн. Орієнтовна вартість будівництва – 7,5 мільйона доларів, інформує zaxid.net.
“Фасад нагадує український орнамент тканих хідників. Behnisch Architecten запропонувала декілька варіантів, і ми зійшлися на цьому”, – розповів Мирослав Сеник. Він наголосив, що в новій бібліотеці планують мінімізувати людський фактор. “Людина, яка прийде в бібліотеку, сама замовлятиме і братиме книги. Все буде автоматизовано, і не доведеться чекати в чергах”, – зазначив проректор. За його словами, планують встановити термінали, аби літературу можна було повертати навіть тоді, коли бібліотека не працює.
Також зараз обдумують режим роботи. “Думаємо, що бібліотека повинна працювати до 6 ранку, бо студенти люблять вчитися вночі. Тоді кілька годин на прибирання, і з 9 ранку бібліотека знову відкрита”, – розповів Мирослав Сеник.
Крім бібліотеки, в новому приміщенні планують розмістити аудиторії та конференц-зал. “Плануємо бібліотеку “на виріст”. Ті бібліотечні фонди, що є, не зможуть заповнити всіх залів. Тому поки плануємо і навчальні аудиторії. Згодом, коли збільшуватимуться фонди, аудиторії звільнятимуться”, – додав він. За його словами, цією бібліотекою зможуть користуватися всі охочі, а не лише студенти УКУ.