“Збройна” спецоперація №2

Львівські міліціонери досі працюють над поверненням зброї, яку викрали в лютневу Ніч гніву з місцевих райвідділів. 24 березня навіть розпочали нову спецоперацію “Зброя та вибухівка”, адже куди поділися кількасот одиниць зброї, все ще не відомо

фото: rmclviv.wordpress.com
Понад тисячу одиниць зброї зникло після погромів у райвідділах міліції Львова в ніч з 18 на 19 лютого, і силовики досі працюють над її поверненням. Задля цього організували вже дві спецоперації. Наразі повернути вдалося всього лиш півтори сотні одиниць зброї. 
Зокрема, на початку березня спецоперацію з повернення зброї так і назвали – “Добровільна здача зброї”. Вона тривала до 21 березня. Як зазначила “Пошті” керівник прес-служби міліції Львівщини Світлана Добровольська, з 4 по 21 березня міліціонерам повернули 41 одиницю зброї, 11 пістолетів Макарова, які викрали з органів внутрішніх справ, та 116 патронів до них.
“До 21 березня на Львівщині тривала операція під  назвою “Добровільна здача зброї”. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України, особи, які добровільно здають зброю, притягуватись до відповідальності не будуть. Нам не треба знати контактів особи, головне – аби громадяни здавали зброю. Тому по завершенні цієї операції, щоби більше заохотити громадян здавати зброю, цю справу продов­жили, точніше розпочали іншу операцію – “Зброя та вибухівка”, яка триватиме до особливого розпорядження”, – зазначила Світлана Добровольська.
Отож на території Львівської області з 21 березня розпочата операція “Зброя та вибухівка”: добровільно зброю все ще можна здавати. Це потрібно робити, допоки міліціонери самі по неї не прийшли. Бо коли прийдуть, можна  буде загриміти за ґрати років на 6… 
Як зазначають у міліції Львівщини, станом на 24 березня правоохоронці виявили та вилучили з незаконного обігу 91 одиницю вогнепальної зброї та понад 400 патронів різного калібру. Так, за три дні до правоохоронних органів громадяни добровільно здали 57 пістолетів Макарова, а також 7 магазинів і понад 330 патронів до них. Крім того, в міліцію повернули 7 автоматів Калашникова та снайперську гвинтівку. “Окрім зброї, яка була добровільно здана громадянами, правоохоронці  вилучили пістолет Макарова, 8 автоматів різних моделей, 5 мисливських карабінів, 2 револьвери, 6 гвинтівок, 5 мисливських рушниць і понад 80 патронів різного калібру”, – зазначає т.в.о. начальника Головного управління МВС України у Львівській області Сергій Маруняк.

фото: mvs.gov.ua
Вилучену зброю відправлено на експертизу в НДЕКЦ при ГУМВС України у Львівській області. Наразі вирішується питання про відкриття кримінальних проваджень щодо тих осіб, в яких вилучили зброю, інформує прес-служба міліції області. Правоохоронці вкотре нагадують: згідно зі статтею 263 (“Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами чи вибуховими речовинами”) Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк до 6 років.
Тим часом містяни звернули увагу, що на вулицях Львова є міліціонери в незвичному обмундируванні – в бронежилетах і зі зброєю в руках. На своїй сторінці у Facebook Микола Савельєв, львівський журналіст-криміналіст, написав: “Увага! Ворог біля воріт! Усі райвідділи України (Львова теж) перейшли на посилений варіант несення служби: бронежилети, каски, пістолети, автомати, на виїзді з міст – блокпости. Коли після чергування міліціонери йдуть додому, пістолети не здають. У найближчі три дні, за даними розвідки, не тільки на Сході України, а й у решті регіонів можлива низка серйозних диверсій на стратегічних об’єктах, у військових частинах і на залізничних вузлах. Не виключене (хоча й малоймовірне) одночасне масове вторгнення мобільних військово-диверсійних підрозділів. Без паніки, але будьмо максимально уважними!”
У розмові з “Поштою” начальник управління міліції Львова Сергій Зюбаненко інформацію про диверсантів не підтвердив, але й не спростував. Сказав, що міліціонери й справді озброєні та в бронежилетах, але передусім тому, що “працюють над вилученням зброї, яку вкрали у Ніч гніву”.  “Є ситуація з відпрацювання зброї: наряди повинні робити це згідно з спец­планом. Виставляємо на тих ділянках, де потрібно, працівників з автоматичною зброєю  та в бронежилетах. Це передбачено нашим нормативним наказом. Це звичайне відпрацювання, яке допомагає нам відпрацьовувати інформацію стосовно зброї, бо працюємо “над озброєними людьми”, тому самі мусимо бути озброєні”, – розповів учора Сергій Зюбаненко. 
“Щоб отримати додаткову інформацію стосовно здачі зброї, львів’яни можуть телефонувати за номерами: 299-92-21 або  068-581-23-66. Окрім того, зброю можна здати в райвідділи міліції за місцем  проживання чи в Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, що на площі Григоренка, 3”, – розповіла “Пошті” Світлана Добровольська.

 Пістолетом лякав барменів…                
24 березня в полудень у кафе, що в центрі Львова, завітав п’яний чоловік. Діставши пістолет, він почав погрожувати розправою працівникам закладу і відвідувачам, інформує прес-служба міліції області.
Співробітники бару не розгубились і натиснули на кнопку тривоги. Вже за три хвилини хуліганські дії припинили працівники групи затримання ДСО. Правопорушником виявився 39-річний львів’янин, у якого вилучили травматичний пістолет без магазина та набоїв, який за ним не зареєстрований. Затриманого доставили у  Галицький райвідділ міліції. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4452 / 1.59MB / SQL:{query_count}