У Львові та на Львівщині добровольці активно зголошуються долучатись до Народної гвардії. На відміну від Національної гвардії, що підпорядковується МВС, Народна гвардія наразі є самоорганізованою структурою. До неї здебільшого зголошуються ті, кого з різних причин не призивають у Нацгвардію.
Заступник керівника штабу Народної гвардії з пропаганди, контрпропаганди та інформаційної безпеки Мар’ян Нищук розповів, що підрозділи гвардії формуються за територіальним принципом, в кожному районі області створені реєстраційні пункти, де добровольці пишуть заяви щодо участі в Народній гвардії, інформує zaxid.net.
“Райони виявляються активнішими, ніж саме місто Львів. Там уже зареєструвалось стільки людей, що можна сформувати кілька батальйонів”, – зазначає Мар’ян Нищук. Проте точної цифри добровольців координатор не називає. Головна відмінність Народної гвардії від Національної (за створення останньої минулого тижня проголосував парламент) є те, що в Народну гвардію вступатимуть ті, хто не підлягає призову в українську армію.
Довідка |
З 15 березня у Львівській області розпочали набір добровольців у Народну гвардію. У місті Львові реєстрація проводиться на вул. Городоцькій, 40. Також діють номери гарячої лінії, на яку з питаннями можуть звертатися добровольці: 0685812366, 0685812367 і 0999170166. До лав Національної гвардії у державі планують мобілізувати 20 тис. осіб. |
“Здебільшого це люди старші 40 років. Також ті, кого не призивають через хворобу. Наша мета – це охорона і оборона Львівської області. Адже, як відомо, на території Львівщини близько 1 500 об’єктів, які підлягають охороні під час військових дій. Це об’єкти життєзабезпечення: водогони, енергетичні об’єкти. Армія та МВС не матимуть змоги всі ці об’єкти охороняти. Ймовірно, будемо допомагати і прикордонникам”, – сказав Мар’ян Нищук.
Голова Львівської ОДА Ірина Сех сказала, що Народну гвардію в області “будуть намагатися фінансувати” з обласного бюджету. З її слів, гвардія не буде військовим формуванням. “Це – своєрідна муніципальна дружина, підпорядкована місцевій владі”, – каже Ірина Сех.
Зазначимо, цього вівторка депутати Львівської облради затвердили програму матеріально-технічного забезпечення третього батальйону територіальної оборони Львівської області. В обласному бюджеті на цю програму передбачено 1 млн грн. Загалом кошторис програми складає 4,7 млн грн. 3,7 млн грн планують залучити з інших джерел, зокрема, пожертв.
Директор департаменту цивільного захисту Львівської ОДА Олексій Титаренко пояснив, що йдеться про створення військового формування з числа військовозобов’язаних запасу, яке займатиметься територіальною обороною. Залучатимуть батальйон до підсилення охорони органів державної влади, кордону, підсилення охорони важливих державних і військових об’єктів. На Львівщині батальйон можуть долучати до охорони 54 об’єктів, з них п’ять – військові. За його словами, до батальйону увійдуть
423 військовозобов’язані, з них 40 офіцерів. “Формування батальйону почнеться через 10 днів, аби встигнути придбати матеріальне забезпечення і передати його обласному військовому комісаріату. Всі призовники – жителі області. Місцем дислокації батальйону буде місто Яворів. Бойова підготовка буде проходити на Яворівському полігоні”, – сказав Олексій Титаренко.