Хто гарантує нам безпеку?

Роботу майже всіх райвідділів міліції Львова відновлено, зброю, викрадену в Ніч Гніву, потрохи повертають. Проте досі не відомо, в чиїх руках ще понад 650 одиниць прихопленої зброї, зокрема 40 автоматів

фото: rewalls.com
У Ніч Гніву, яка була у Львові 19 лютого, приміщення районних відділів міліції потрощили, тому тривалий час вони були непридатними для роботи. Нині райвідділи знову запрацювали, і там вже є чергові, які приймають звернення громадян. Не працюють лише Галицький і Шевченківський, тому міліція перебуває в приміщеннях райадміністрацій. 
“Усі райвідділи потроху відновлюють, проте централізованого фінансування для цього нема. Здебільшого ремонтні роботи проводимо коштом  самих райвідділів. Втім долучаються і спонсори, здебільшого львівські бізнесмени. Місто й область же про ремонти нічого не кажуть. Виділятимуть гроші чи ні – невідомо. З Києва та МВС фінансування нема. Районні адміністрації теж кажуть, що допоможуть, але ця допомога наразі лише теоретична”, – розповів “Пошті” Сергій Зюбаненко, начальник міліції Львова.
Як запевняють міліціонери, криміногенна ситуація у Львові зараз “стабільна”, а злочини “не понаднормові”. Так, упродовж 11 березня на території міста зафіксували 41 злочин, зокрема 25 крадіжок особистого майна, в тому числі 1 пограбування квартири. Також до органів внутрішніх справ звернулося п’ять людей із заявами про шахрайство. 
“Впродовж доби 11 березня охорону громадського порядку забезпечувало 238 осіб: 228 працівників міліції і 10 активістів Народної самооборони. Разом з пішими нарядами впродовж дня спокій у місті охороняло 10 екіпажів ДАІ та 6 екіпажів батальйону патрульної служби міліції. Вночі на патрулювання виїхало 32 екіпажі працівників міліції Львова” , – повідомляє прес-служба міського управління міліції. Приблизно така ж кількість правоохоронців патрулює в місті щодня.

Викрадену зброю повертають

Після погромів районних відділів міліції зникло чимало зброї. Повертати її правоохоронцям допомагають громадські активісти Львова. У міліції наголошують: громадян, що звернуться, аби добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спецзасоби, які зберігають незаконно, буде звільнено від кримінальної відповідальності.
Проте досі не вдалося знайти понад 650 одиниць зброї, зокрема пістолетів ПМ та 40 автоматів, що зникли після 19 лютого. Зі слів Сергія Зюбаненка, містяни активно повертали зброю перед подіями в Криму, зараз же роблять це менше. Ту ж, яку вже вдалося повернути, знайшли на території Львова, а один пістолет знайшли в Києві.  
Як розповіла “Пошті” Світлана Добровольська, керівник прес-служби міліції Львівщини, станом на 6 березня громадяни добровільно здали 7 пістолетів Макарова, 8 газових пістолетів, 1 спецзасіб для відстрілу гумових куль, 1 пневматичну, 1 саморобну, 2 мисливські гладкоствольні рушниці та 139 боєприпасів різного калібру для різних видів зброї. Окрім того, громадяни здали низку запасних частин до різних видів зброї.
Зі слів Сергія Зюбанен­ка, минулого четверга активіст Самооборони повернув бойовий пістолет ПМ, який знайшов біля сміттєвих баків на вулиці Зарицьких у Львові. Хоча особи, в чиїх руках перебувала зброя, зумисне збили номери, аби ускладнити її ідентифікацію, головний міліціонер Львова вважає, що пістолет вкрали з одного з райвідділів міста. Ті, хто хоче здати вогнепальну зброю чи боєприпаси, можуть зробити це в приміщенні Львівської облради, що на вул. Винниченка, 16, де з 22 лютого організували пункт прийому, який діє цілодобово. Там працюють правоохоронці спільно з представниками Самооборони, уповноваженими отримувати здану зброю і боєприпаси. 
“Щоб отримати додаткову інформацію, львів’яни можуть телефонувати за номерами: 299-92-21 або  068-581-23-66. Окрім того, зброю можна здати у районні відділи внутрішніх справ за місцем  проживання чи до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, що на площі Григоренка, 3”, – розповіла “Пошті” Світлана Добровольська.

Хто діє під виглядом Самооборони?

 До теми                                         
Цього вівторка у Дрогобичі міліції спільно з Самообороною вдалося затримати водія, який порушував Правила дорожнього руху. “Коли його зупинили, чоловік перебував у стані наркотичного сп’яніння, а при поверхневому огляді в автомобілі знайшли наркотики та зброю. Зараз проводять експертизу. Встановлено, що за кермом “Жигулів” перебував 30-річний житель Дрогобицького району.
Медики підтвердили стан наркотичного сп’яніння водія. У чолеовіка вилучили дві  таблетки з написом “Лірика” та дві таблетки з написом “Субітекс”, а також пристрій для відстрілу гумових куль марки “Форт” з пошкодженим номерним знаком. Крім того, виявили 10 патронів з гумовими кулями калібру 9 мм”, – інформує прес-служба міліції області. 
У розмові з “Поштою” Сергій Зюбаненко зазначив, що зараз співпраця міліції з Самообороною вже не така активна, як була в розпал подій у Києві. Головний міліціонер Львова запевняє: нині громадських активістів, які хотіли б виконувати роботу міліціонерів, поменшало. 
Ба більше, у місті шириться все більше інформації, що під виглядом представників Самооборони діють невідомі. Міліція перевіряє такі відомості, втім наразі жодного офіційного їх підтвердження нема… Зрештою, варто бути обачними, аби не дати себе ошукати.
Загалом, як запевнив “Пошту” головний міліціонер Львова, “у нашому місті спокійно і безпечно”. Але, попри запевнення міліції, у львів’ян таки є острах. Чого лише варті події 5 березня, коли під час збройного пограбування обмінника валют на розі вулиць Коновальця і Мельника застрелили касира. Зі слів Сергія Зюбаненка, наразі зрушень у цій справі нема, злочинців не знайшли. Відомо лише, що зброя, з якої стріляли, точно не з райвідділів міліції. “За описами, це був пістолет ТТ з глушником. У нас такої зброї не викрадали”, – зазначив співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4229 / 1.59MB / SQL:{query_count}