Спільно допоможемо постраждалим Героям!

У місті й далі збирають кошти на лікування та реабілітацію поранених на Майдані. У Львівській архиєпархії УГКЦ вже діє програма допомоги потерпілим “Люди для Майдану”

фото: прес-служба ЛМР
Від грудня і досі лікарні Львова працюють у режимі підвищеної готовності. Зараз, коли найстрашніше позаду, там кипить робота, адже ще є багато  постраждалих з важкими травмами. Від початку революційних подій наші медики виступили з ініціативою приймати до лікарень усіх, потребуючих допомоги, незалежно від юридичної реєстрації. Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба, у місті лікують людей з усієї України. 
“Від грудня і дотепер наші лікарні прийняли майже 200 осіб. За період з 18–19 лютого, коли почали вбивали людей, до нас звернулося 95 осіб, з них 54 госпіталізували. Зараз 43 особи з травмами високого ступеня важкості лікуються далі, 11 уже виписали. Переважають травми, отримані внаслідок вогнепальних поранень і вибухів, а також черепно-мозкові травми, отримані внаслідок побиття. Пацієнти перебувають у відділеннях травматології, нейрохірургії і хірургії. Також багато травм очей і щелепно-лицьової ділянки”, – розповів Володимир Зуб.  
Щодо географії звернень, то, за словами медика, половина пацієнтів – жителі Львова і Львівщини, решта – майже з усіх регіонів країни (Києва, Донецька, Луганська, Черкас, Вінниці, Криму та всіх західних областей України). Зі слів мера міста Андрія Садового, 9 постраждалих уже виїхали на лікування за кордон, деякі тільки готуються. “Хочу подякувати усім містам-партнерам Львова, усім країнам, які нам сьогодні подають руку допомоги, зокрема Польщі, Австрії. Також отримали пропозицію від Чехії – вона візьме на себе всі витрати на лікування”, – розповів міський голова. 
Постраждалі активісти, звісно, мають потребу і в духовно-психологічній підтримці. “При гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відучора (з 26 лютого) діє Центр духовно-психологічної підтримки постраждалих на Євромайдані, а також членів їхніх сімей, – зазначив отець Степан Сус, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла, на свої сторінці у ме­режі Facebook. – Ласкаво просимо звертатися за те­ле­фонами: (097) 649-70-63 – Марта Пивоваренко (психолог) або (032) 235-76-76, (067) 671-42-16 – інформаційний центр храму; email: contact@petrapavla.org.ua”.
Усе  більше львів’ян у соціальних мережах, зокрема Facebook, обговорює, хто, як і на що справді збирає гроші. Усі бояться аферистів, адже сьогодні дуже важко відрізнити грішне від праведного, а на чужому горі, на жаль, давно вже навчилися наживатись. Тому усім охочим допомогти потерпілим під час сутичок на Майдані та їхнім сім’ям  варто бути дуже пильними, аби не дати себе ошукати!

 До теми                                  
Львівська архиєпархія УГКЦ організовує при БО “Фундація Духовного Відродження” УГКЦ програму допомоги потерпілим під час акцій протесту на Майдані “Люди для Майдану”. Вона опікуватиметься сім’ями загиблих, особами, які постраждали фізично та психологічно і потребують реабілітації, духовної підтримки.
Реквізити для перерахунку коштів:
БО “Фундація Духовного Відродження” УГКЦ
Код ЄДРПОУ 38172005
МФО 325365
Р/р: 2600701394169
у ЦФ ПАТ “КРЕДОБАНК”
м. Львова
Призначення платежу: Благодійна пожертва на програму “Люди для Майдану”
Контакти “Фундації Духовного Відродження”: Львів, пл. Св. Юра, 5, тел: (032) 261-13-89, (067) 679-02-07, (096) 955-93-31 – отець Тарас Милян, керівник “Фундації Духовного Відродження”

 Коментарі                                               
Владика УГКЦ Венедикт  Алексійчук:
– Хочу щиро подякувати усім, хто прислужився і надалі активно служить постраждалим на Майдані у Києві! На сьогодні ми спільно вже змогли зробити дуже багато для допомоги постраждалим у боротьбі за волю України. При нашого храмі святих апостолів Петра і Павла (гарнізонний храм) збирали кошти і медикаменти для потребуючих на Майдані у столиці. Дуже вдячний за це і нашому дорогому та відважному отцю Степану Сусу! 
І далі з благословення Високопре­освященного Митрополита і Архиєпископа Львівського Ігоря на кожній парафії Львівської митрополії УГКЦ складаються пожертви та збирають кошти на підтримку Майдану. Отець Степан Сус попросив допомогти у цій важливій справі. 
Саме тому хочу до цього процесу долучити благодійну організацію Львівської архиєпархії УГКЦ “Фундація Духовного Відродження”, яка стане центром збору усіх ваших пожертв і можливістю активніше допомогти постраждалим на Майдані. Надалі можна складати пожертви в усіх парафіях, а священики передаватимуть їх до фун­дації, звідки надаватиметься допомога потребуючим. Божого вам усім благословення! Єднаймося не тільки у матеріальній підтримці, а головне – у спільній молитві за усіх потерпілих і за щасливе майбуття нашої батьківщини!
Отець Степан Сус, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла:
– Ми збирали кошти на потреби потерпілих Євромайдану, їх реабілітацію, але з вівторка, 25 лютого, наш храм цим більше не займається. Це рішення прийняли спільно з керівництвом Львівської міськради та Курією Львівської архиєпархії УГКЦ. Робимо так, аби створити єдиний центр збору пожертв на потреби та реабілітацію потерпілих на Євромайдані, аби спростити шлях надання допомоги, аби людям було відомо про єдиний центр матеріальної допомоги. 
Станом на 25 лютого (15.00) на потреби потерпілих, їх реабілітацію та підтримку сімей постраждалих учасників Євромайдану у гарнізонному храмі зібрали 1 132 894 грн, 255 євро, 815 доларів, 50 канадських доларів, 220 польських злотих і 30 000 російських рублів. 
Надалі збір пожертв на потреби постраждалих на Євромайдані здійснюватиметься в координаційному центрі при “Фундації Духовного Відродження” Львівської архиєпархії УГКЦ (пл. св. Юра, 5). Зібрані кошти ми вже передали у вище зазначений центр. Нині зосереджуємо всі зусилля, аби не було спекуляцій на благочинності. Збирати кошти стало легше, тому потрібно бути обережними з тими, хто їх збирає. Усе має проводитися централізовано і контрольовано. 
Вважаю, що гарнізонний храм ус­пішно виконував свою функцію, коли були різні небезпеки ще за часів правління “режиму”, коли справді потрібно було багато чого і кого “прикривати”. Я щиро дякую усім людям, які довірили Церкві свої пожертви для потреб потерпілих! Разом з лікарями Євромайдану ми відвідували постраждалих особисто, перевіряли інформацію про те, чия родина і якої допомоги потребує, старалися їхати і дивитись, які є потреби в родинах потерпілих. Бувало, що люди або перебільшували, або применшували свої реальні потреби. Бувало, що в деяких родинах постраждалих матеріальний стан був хорошим, а в інших навпаки була велика скрута, тому допомагали відповідно до потреб. 
Гроші, які ми збирали, йшли і на потреби тих, кого відправляли на лікування за кордон. Країни, які приймали наших хворих, оплачували  лише транспортування і лікування, а ми забезпечували їх кишеньковими грошима. Хлопець, якого везли лікуватися до Польщі кілька днів тому, практично не мав зі собою одягу (ні штанів, ні светра). Його забрали практично ні з чим, тому ми відвезли йому одяг. Також видали хлопцеві 500 євро, аби мав зі собою, бо житиме місяць у чужій країні. Не можна їхати так далеко без копійки в кишені, а його родина перебуває у скрутному фінансовому становищі.
Зараз – перший етап лікування потерпілих. Вони перебувають у львівських лікарнях, а також за кордоном. Але після самого лікування повинна бути ще реабілітація, яка теж потребує значних коштів. Ми не знаємо, скільки вона триватиме, займатимуться нею в закордонних шпиталях чи усі хворі реабілітуватимуться під контролем лише українських медиків. Відомо, що процес реабілітації іноді значно складніший за саме лікування, триваліший. Уже за кілька місяців потрібні будуть кошти, аби не допустити того, щоби ці люди залишились наодинці зі своїми проблемами. За два-три місяці все може дуже змінитись, але про потерпілих забувати не можна. 
Хоча наш храм вже не збирає коштів, ми завжди готові допомогти постраждалим. І зараз, і через кілька років ми підтримуватимемо людей!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4664 / 1.62MB / SQL:{query_count}