Батьки чекали доньку зі школи, а довелося забирати її… з лікарні. У Львові кілька днів тому 12-річна школярка, повертаючись зі школи, посковзнулася на пішохідному переході та впала і так потрапила під авто. Водій легковика не встиг вчасно загальмувати… У дитини – компресійний перелом хребця.
Ось ще одна історія, яка сталась у січні. На “зебрі” водій збив 11-річного хлопчика – дитина отримала численні травми, зокрема забій обличчя. У той же день в іншому кінці Львова ще один неуважний водій на пішохідному переході збив 10-річного хлопчину. Дитина не встигла втекти і потрапила під колеса легковика. У неї – струс головного мозку.
Правила батьківським прикладом
Це ще не всі нещасні випадки з дітьми, які сталися цього року на дорогах нашого міста… Як розповіла “Пошті” речниця ДАІ у Львові Людмила Ліб, у січні в місті сталося дев’ять ДТП, в яких постраждали неповнолітні.
“Це втричі більше, ніж торік у ту ж пору. Аварії сталися через необачність водіїв. Тож закликаємо їх бути уважними, обов’язково знижувати швидкість, наближаючись до пішохідних переходів, дитсадків і шкіл”, – каже співрозмовниця.
Проте дітям також потрібно бути уважними, адже зима – пора підступна. “Більшість аварій стається у другій половині дня, коли діти повертаються зі школи. Учні втомлені, неуважні, хочуть якнайшвидше потрапити додому, тому нехтують правилами, перебігають дорогу часто не на пішохідному переході. Узимку діти дуже тепло одягнуті, на дорогах ожеледиця, тому легко впасти. А в зимовому одязі та ще й із ранцем на спині важко підвестися. Також школярі полюбляють дорогою додому слухати музику через навушники, що дуже небезпечно, адже дитина тоді не чує, коли водій сигналить”, – наголошує Людмила Ліб.
Насамперед батькам варто дбати про безпеку дітей на дорозі! Зокрема, не лінуватися говорити про правила безпечної поведінки на вулиці, показувати власний хороший приклад того, як і де переходити дорогу! Також потрібно, щоб на верхньому одязі чи шкільному ранці обов’язково були світловідбиваючі елементи, аби водії могли вчасно помітити дитину навіть у сутінках. Також у ДАІ радять одягати дітей у яскравий різнокольоровий одяг, який одразу впадає у вічі.
Недосвідчені та неуважні… водії
Торік на дорогах Львова внаслідок ДТП постраждало 90 дітей, 5 загинуло… Більшість аварій сталася через необачність водіїв. У розмові з “Поштою” проректор Львівського держуніверситету внутрішніх справ Василь Струс (він двічі обіймав посаду начальника ДАІ Львівщини – “Пошта”) зауважив, що саме молоді водії найчастіше стають причиною аварій на дорогах.
“В Україні посвідчення водія людина має право отримати у віці 18 років. Проте сьогоднішні підготовчі курси не надають достатнього рівня навиків і досвіду, – розповідав “Пошті” Василь Струс. – Наші водії лише наполовину дотримуються Правил дорожнього руху. До прикладу, в’їжджаючи в Європу, наші водії одразу на себе одягають паски безпеки, вмикають ближнє світло фар, звертають увагу на дорожні знаки. А коли повертаються назад на територію України, складається враження, що вони заїхали на Дикий Схід. Їздять як їм заманеться”.
Зі слів співрозмовника, узимку на дорогах за один день гине до десяти людей. Більшість становить молодь. В Україні аварійність на дорогах – одна з найвищих у Європі. Це біда! Гине цвіт нашої нації!” – зазначив Василь Струс.