А що крадуть на свята?

У новорічно-різдвяний період на Львівщині злодії цупили телефони та… світлодіодних оленів

ілюстрація: p-p.com.ua
Побутує думка, що під час святкових днів збільшується кількість квартирних крадіжок і різноманітних правопорушень. Жителі Львова їдуть у гості в села або відпочивати за кордон, а помешкання залишаються без нагляду. 
Ба більше, полюбляють хизуватися своїми планами у соцмережах, що є справжньою “послугою” для зловмисників. Порожні квартири  під час свят – нагода для злодіїв безперешкодно проникнути в оселі. 
Тим часом, згідно зі статистикою, яку надала “Пошті” прес-служба міського управління міліції, під час свят кількість злочинів навпаки – зменшується. Якщо впродовж першої декади грудня минулого року у Львові скоїли 168 злочинів, то в січні 2014-го за такий же час – 130 злочинів, з яких 122 крадіжки особистого майна. Зазвичай майже 60% квартирних крадіжок скоюють за так званою наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли господарів немає вдома та які цінності є у помешканні. Злодії, як правило, потрапляють у квартиру через вхідні двері, вікна, кватирки.
Як кажуть у міліції Львова, найбільшою популярністю серед крадіїв є гроші, коштовності, побутова техніка, комп’ютери і плазмові телевізори. Також дуже часто крадуть дорогі хутряні вироби: шапки, шуби і дублянки. У середньому “домушники” перебувають у помешканні не більше 15 хвилин. Крадіжки у помешканнях, де тримають собак – трапляються значно рідше.

фото: styknews.info
“Перед тим, як скоїти крадіжку з квартири, зловмисники, зазвичай, намагаються одержати інформацію про власників та їх матеріальний стан. З цією метою використовують багато способів: бінокль, візуальний огляд, якщо це можливо, спілкуються з сусідами чи двірником під різними приводами. Часто своєрідними підказками для зловмисників є нові вікна, кондиціонер, спліт-система, престижна іномарка у господаря тощо”, – каже заступник начальника міського управління – начальник кримінальної міліції Павло Гарасим, інформує прес-служба міліції Львова. 
Не дають про себе забувати й кишенькові крадії. Вчора в одній із львівських маршруток 26-річній львів’янці з кишені куртки поцупили мобільний. Безпечністю панянки скористався пасажир, що стояв поруч. Але далеко йому втекти не вдалося – міліціонери патрульної служби миттєво відреагували на звернення й невдовзі затримали 38-річного злодія. Без мобільного і … собаки залишилася 20-річна львів’янка. Потерпіла розповіла правоохоронцям, що під час вечірньої прогулянки із собакою на неї напали двоє невідомих дівчат. За злочин затримали двох школярок – 13-ти та 15-ти років.
Часто своєрідними підказками для зловмисників є нові вікна, кондиціонер, спліт-система, престижна іномарка у господаря тощо
Правоохоронці ж радять бути особливо пильними, коли сідаєте у громадський транспорт. “До прикладу, сумку та інші особисті речі необхідно тримати  перед собою, міцно притискаючи. Також потрібно звертати увагу на людей, що стоять поруч, а особливо тих, хто створює штовханину. Адже в такий спосіб крадій намагається відволікти увагу, це найчастіше трапляється в години пік. Якщо ж ви помітили біля себе підо­зрілих людей, то потрібно обов’язково про це повідомити: підняти шум, паніку. І не забувайте зателефонувати в міліцію, коли помітили, що у вас зникли особисті речі”, – радить начальник відділу розкриття майнових злочинів управління розшуку у Львівській області Сергій Наконечний. 
Новорічно-різдвяний період “надихає” на… незвичайні правопорушення. До прикладу, нещодавно на Львівщині вкрали… оленя. До Стрийського міськвідділу міліції надійшло повідомлення від 64-річного місцевого жителя про те, що невідомі вкрали з подвір’я скульптуру світлодіодного оленя, який коштував 1398 грн. На світлодіодну тварину зазіхнули двоє студентів... 
Також статистика свідчить, що атмосфера Різдва позитивно вплинула і на любителів з’ясовувати стосунки за допомогою кулаків чи в інший незаконний спосіб. Принаймні такою є офіційна статистика. З початку року відкрито всього п’ять кримінальних проваджень за фактами нанесення тілесних ушкоджень громадянам, тоді як упродовж першої декади грудня 39 людей фізично постраждали від агресії правопорушників.
Аби максимально захистити своє помешкання Львівське міське управління міліції рекомендує дотримуватися таких правил: 
• не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у квартиру (наслідки розпивання спиртних напоїв і снодійні препарати часто фігурують у заявах постраждалих); 
• не повідомляйте домашньої адреси та номера телефону стороннім;
• коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності в помешканні;
• не пишіть у соціальних мережах, що ви на відпочинку і вас нема удома;
• не зберігайте ключі від квартири разом з документами. Не приєднуйте до ключів предметів, які б вказували вашу домашню адресу;
• нагромаджування кореспонденції в поштовій скриньці може вказати на вашу тривалу відсутність (домовтеся із сусідами чи родичами, щоб вони забирали пошту під час вашої тривалої відпустки);
• зачиняйте вікна і кватирки, особливо коли мешкаєте на першому поверсі, або у квартирах, розміщених поблизу пожежних драбин, прибудов;
• застрахуйте власне майно на випадок крадіжки;
• не відчиняйте дверей, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов;
• не застосовуйте для охорони квартири засоби, які заздалегідь можуть спричинити важкі наслідки: підведення електроструму, приєднання вибухових пристроїв, саморобних пристосувань.
Сергій Зюбаненко, начальник Львівського міського управління міліції
Уже не перший рік спостерігаємо тенденцію зменшення скоєння правопорушень у період свят. Можливо, це пов’язано з релігійними переконаннями… До слова, практика свiдчить, що злодії мають також свої кодекси, забобони, що не дозволяють скоювати правопорушення у релігійне свято. До того ж, у такі дні міліція працює у посиленому режимі, що також відлякує правопорушників.

Проте львів’янам все ж потрібно бути обережними, адже в місті й надалі скоюють крадіжки. Найближчим часом плануємо провести акцію: зайти в кожну квартиру і надати людям поради у вигляді консультацій та брошурок. Таким чином уберегтися від таких найбільш розповсюджених злочинів як квартирні крадіжки, шахрайства і вуличні пограбування.

Загалом я б порадив бути найбільш обережними тим львів’янам, які їдуть кудись відпочивати і залишають свої квартири та майно без нагляду. Адже саме за такими помешканнями й слідкують крадії. Вони можуть завітати під різним приводом, до прикладу, соціальні працівники. Раджу перед від’їздом обов’язково попереджувати сусідів, рідних і більш пильно ставитися до того, що ви залишаєте майно без нагляду.

Щодо кишенькових крадіжок, то почастішали через те, що в місті збільшилася кількість туристів. Та бувають випадки, коли люди гублять свої речі, до прикладу, мобільні телефони чи документи, і заявляють у міліцію про це як про крадіжку…

Якщо ж ситуацію з правопорушеннями у січні порівняти із ситуаціями в період інших місяців, то злочинів учиняють набагато менше. На щастя, зменшилася кількість хуліганств напідпитку.

Останнім часом у Львові побільшало шахрайств. Зокрема, найбільше їх нині у Шевченківському районі. До львів’ян телефонують серед ночі і повідомляють, що син чи дочка потрапили в біду, при цьому видурюють гроші. Проте значно зменшилися вбивства, розбійні напади.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4314 / 1.62MB / SQL:{query_count}