Різдвяний дух міста Лева

На зимові свята у Львові очікують майже 200 тисяч туристів, здебільшого гостей з різних регіонів України

фото: Андрій Польовий
Новорічні та різдвяні свята у Львові – унікальна можливість поринути в атмосферу незабутньої казки. Саме місто Лева є тією частиною України, де ще збереглися традиції святкування Різдва як сакрального сімейного свята. Експерти очікують, що до Львова приїде майже 200 тисяч туристів.
Родзинкою зимових святкувань стануть вуличні вистави просто неба. Зокрема, 7 січня театр “Воскресіння” уже втретє представлятиме у внутрішньому дворику ратуші вогняну інсталяцію “Коли ангели спускаються на землю”. А напередодні Святвечора, 6 січня, у місті встановлять дідуха. Не обійдеться і без забав. Так, біля музею “Арсенал” відбуватимуться козацькі забави та приготування традиційних козацьких страв.
З 7 по 9 січня у Львові відбудеться міське Свято пампуха. Воно щороку перетворює площу Ринок (її північну сторону) у місце зустрічі родин і друзів. Як писала “Пошта”, дух автентичного українського Різдва можна буде відчути 8 – 9 січня у Музеї народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” під час фестивалю “Різдво в Гаю”. 
Здавалося б, нічого не може зашкодити провести свята у Львові. Проте менеджери готелів запевняють, що багато гостей відмовилося приїхати до Львова на Різдво і зняло бронювання. Мовляв, політична ситуація в країні тривожна. Щодо приїжджих, які вирішили зупинитись у гостелах, то серед них мало хто знімав бронювання.  
“У нас нічого не змінилося –  люди приїжджають і далі. Проте якщо у 2013-му приїздило багато іноземців із Європи, то у 2014-му побільшало білорусів і росіян”, – розповіла “Пошті” менеджер кількох львівських гостелів Софія Папірник.

Святвечір у львівській родині


фото: Андрій Польовий
Для тих українців, які хочуть побачити, як святкують Різдво на Галичині, з усіма давніми традиціями та звичаями, розпочалась акція “ЄвроРіздво разом”: активісти Євромайдану запрошують гостей із різних областей України, зокрема зі сходу, провести різдвяні свята у Львові. 
Також до участі в акції запрошують містян і жителів околиць, які хочуть і можуть прийняти на свята гостей. Організатори певні: такий діалог між різними областями згуртує народ і припинить різноманітні спекуляції на тему розколу східної та західної України. 
Координатор акції “ЄвроРіздво разом” Павло Островський родом із Донеччини, у Львові живе вже півтора року. Активіст каже, що такий обмін необхідний для того, аби згуртувати народ. 
“На щастя, у мене не було жодних стереотипів стосовно Львова. Мене це місто одразу зачарувало, адже воно направду комфортне, таке, де хочеться жити. Часто запрошував друзів із Донецька. Я їм показував Львів, влаштовував екскурсії, і ніхто не їхав додому з поганими враженнями, – розповідає “Пошті” Павло Островський. – Сьогодні львів’яни потроху зголошуються прийняти на кілька днів гостей із інших областей. Але активність їх менша, ніж у минулі роки. Думаю, що це через Євромайдан”. 
Якщо у 2013-му приїздило багато іноземців із Європи, то у 2014-му побільшало білорусів і росіян
Проте у Львові знайшлося кілька сімей, які погодилися прийняти на Різдво в сімейне коло нових людей. “Цього року на Різдво до нас приїдуть дві студентки з Харкова. Ми вже не вперше приймаємо гостей. Почали цим займатися ще коли наші діти ходили до школи. Пам’ятаю, тоді приймали маленьких школярів із Маріуполя, – каже “Пошті” Олена Джеджора, яка чекає гостей зі східної України.
–  Враження про святкування Різдва у Львові у людей спірні. Певна: Львів є унікальними містом, де Різдво ще не втратило свого сенсу, справжнього сенсу християнського свята, коли громада святкує разом, як велика родина. І це справляє враження на гостей. Також ми маємо гарний святковий Львів із його розвагами, атракціями, фестивалями та феєріями”. Співрозмовниця каже, що її родині дуже приємно, коли випадає нагода прийняти гостей. Мовляв, гість у дім – Бог у дім.
“Звісно, хочеться відчинити двері перед гостем, адже це велика радість – розділити святкування з кимось. Зазвичай люди приїжджають на два-три дні, проте ми намагаємося переконати, щоби вони приїхали на Святвечір”, – додає  Олена Джеджора. 
Також на різдвяні свята до Львова приїде до 200 школярів. “Приймають дітей зі сходу країни наші позашкільні навчальні заклади. Приїдуть школярі з Кривого Рогу, Запоріжжя, Харкова, Донецька. Скільки пам’ятаю, у нас не відбувалося жодних казусів. Усі дітки залишаються дуже задоволеними, радими і завжди хочуть повернутися знову. Школярі перебуватимуть у Львові від двох до трьох днів. 
Хоча вони і не житимуть у сім’ях, все ж для них ми відтворимо Святвечір у всіх звичаях і традиціях. Школярі завжди отримують найбільше вражень від середмістя Львова, фестивалів і міських атракцій”, – зазначає начальник управління освіти Львівської міськради Галина Слічна.
Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради
У Львові Різдво та Великдень – два найбільші свята. Тому багато українців зі всієї країни та навіть, ті, хто живе недалеко від міста, на них їдуть саме до Львова, адже тут можна відчути справжні українські традиції. Певен: такі речі по телебаченню не відчуєте. Треба бути в місті серед людей, бачити все та, звичайно, колядувати.

На ці різдвяні свята ми очікуємо дуже багато туристів і гостей саме з України. У Львові містяни проявляють ініціативу та запрошують людей зі східної і центральної України приїхати на Святу вечерю в гості до львів’ян.

Ми очікуємо, що з 19 грудня до 20 січня до Львова приїде до 200 тисяч туристів і гостей. Якщо ж говорити про статистику відвідування туристичних інформаційних центрів (ТІЦ), то спостерігається навіть збільшення туристів на 20%. Більша частина відвідувачів – українці з різних регіонів, що дуже тішить.

Певен: це дуже важливо, що, власне, гості з різних куточків України їдуть до нас. Адже саме тут, на їх думку, можна відчути чарівну та святкову атмосферу. У зв’язку з подіями, що відбуваються в країні, думаю, що Новий рік, ймовірно, українці святкуватимуть у Києві. Тим паче, що багато політиків запрошує у столицю.

Якщо говорити про Різдво, то Львів завжди був епіцентром різдвяних святкувань. Пригадую, минулого року на площі Ринок не було місця, щоби пройти. І це не лише через те, що в нас можна щось унікальне побачити. У нас можна щось надзвичайне відчути.

Тут важливу роль відіграє не економіка, навіть не розвиток міста, а те, що Львів стає консолідуючим містом, збирає усіх, заохочує і дає любов, а це саме те, що потрібно всім українцям на Різдво. Мав розмову із працівниками кількох готелів і гостелів. На щастя, особливих спадів у бронюванні місць на свята немає.

У Львові буде багато заходів, зокрема, у дворику ратуші відбудеться вистава, де ангели спускатимуться на землю, виноситимуть дідуха. Буде також Свято пампуха. Відбудуться і святкові заходи в Шевченківському гаю. На ці свята трохи бракує снігу. Хоча він завжди створює святкову атмосферу на зимові свята, на Різдво він не є головним. Головне – атмосфера, яку створюють і дарують львів’яни!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4638 / 1.61MB / SQL:{query_count}