Із машиною – під землю?!

У Львові через поруйновані корозією каналізаційні колектори провалюються дороги. Зараз у місті є дві небезпечні ділянки, які в будь-яку мить можуть завалитися…

фото: userapi.com
У Львові є небезпека просідання, а в деяких місцях і провалу дороги. Tак, кілька тижнів тому на вул. Антоновича, 18 просіла частина дороги та тротуару. 
У Франківській райадміністрації Львова певні: таке просідання не заважає рухові ані автомобілів, ані пішоходів. Зі слів заступника голови Франківської райадміністрації Ореста Тимчишина, наразі ремонтувати цю частину дороги не будуть. “ЛКП “Львівводоканал” провело обстеження даної ділянки. Причиною ймовірного просідання є несправність випускного колектора від будинку до центральної каналізаційної мережі. Отож, працівники Львівводоканалу наразі підсипали це місце і просідання не прогресує”, – запевнив “Пошту” співрозмовник. Проте у випадку подальшого просідання дороги планують ліквідувати аварію. 
“Ймовірно, що такі роботи проводитимуть у суботу, враховуючи інтенсивність руху транспорту та наявність тролейбусів на цій вулиці. Кошторис ремонту такого просідання 52 тис. грн”, – каже Орест Тимчишин. Подібна ситуація і на вул. Антоновича  під номерами 23 і 32. Але посадовець запевняє, що планувати проводити ремонт заздалегідь немає сенсу, адже наступного року хочуть провести капремонт всієї вул. Антоновича. З його слів, тоді й мінятимуть усі випускні колектори. 

фото: Тетяна Сало
Поза тим, у місті вже не вперше трапляються подібні казуси. Відтак цього року Львівводоканал ліквідував три великі провали дороги. Ще навесні на вул. Угорська – Червоної Калини – Стуса провалилася дорога. “У цьому випадку потрібно замінювати каналізаційний колектор, який вже вийшов із ладу. Це ділянка довжиною понад кілометр. Йдеться про десятки мільйонів гривень. Таких грошей немає ані підприємство, ані місто”, — розповіла “Пошті” прес-секретар ЛКП “Львівводоканал” Уляна Горбата. 
Нагадаємо, що вул. Стуса відремонтували  до повороту на вул. Дністерську. У мерії ж заявили, що у рамках реалізації проекту “Трамвай на Сихів” на вулиці буде повністю замінено інженерні мережі та каналізацію. За інформацією прес-служби міськради, самопливний каналізаційний колектор діаметром 1600 мм,
по якому транспортуються стоки Сихівського житлового масиву, частково вул. Зеленої та Стрийської, потребує першочергового оновлення. Цей колектор збудований із залізобетонних труб, пролягає на глибині 4,5 – 6 м. Під час комісійного обстеження виявлено, що залізобетонні конструкції колектора руйнуються під впливом газової корозії. ЛКП “Львівводоканал” ліквідувало провал та звернулося до міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо виділення коштів на заміну кілометра аварійної ділянки колектора. Орієнтовна вартість робіт – близько 30 млн грн. Подібна ситуація трапилася на ділянці вул. Пасічна – Личаківська. У червні під дорогою, яку ремонтували до Євро-2012, також провалився старий колектор.
У Львові експлуатують колекторні  мережі, які  прокладені  50, 70 і навіть понад 100 років тому!
“Зазвичай, коли місто приймає рішення про те, що потрібно ремонтувати дорогу, спершу розробляють проект на виконання ремонтних робіт, оцінюють стан каналізаційних та інших мереж і лиш тоді приймають рішення. На жаль, під час ремонту на Пасічній не передбачили заміну колектора. Тому підрядник, який виконував роботи по реконструкції дороги, лише частково замінив комунікації – це водопровід, каналізаційні випуски і приєднання до будинку. А сам каналізаційний колектор не замінили. Тому й трапилася аварія. Тоді ми поміняли 40 метрів мережі”, – зазначає Уляна Горбата. 
Як писали “Пошта”, біля церкви св. Ольги і Єлизавети на перетині вул. Городоцька – Хотинська провалився столітній колектор. Але дорогу відремонтували. Основною причиною таких аварій є те, що у Львові відживають своє старі австрійські муровані колектори з цегли, яким вже понад сто років. 
 До теми                                       
У вересні 2013-го у Києві на одній з доріг посеред проїжджої частини провалилося покриття і утворилася величезна яма. Саме в цей момент там проїжджав автомобіль.
Машина почала провалюватися під землю. На щастя водія, спрацювали подушки безпеки, а сам автомобіль завис, зачепившись за люк.  Дорога провалилася через велику кількість опадів, які вимили ґрунт під покриттям. Експерти також припускають, що причиною провалу дороги могли бути і підземні комунікації.
Зі слів Уляни Горбатої,  Львівводоканал експлуатує 640 км каналізаційних мереж. Більша частина з них вже вичерпала свій експлуатаційний термін. Каналізаційні мережі, так як водопровідні, мають свій термін експлуатації – це 25-30 років. А ми експлуатуємо мережі, які вже прокладені  50, 70 і навіть понад 100 років! Кожен колектор потребує свого обслуговування, адже мережі складаються з різних матеріалів. Як старі, так і нові колектори мають специфіку свого обслуговування і відповідно трапляються аварійні ситуації. 
“У старих колекторах у середмісті, які муровані з цегли, відбувається провалля якраз у місцях стику каналізаційних випусків із будинків, що приєднані до каналізаційного центрального колектора, що йде через центральні вулиці. Відповідно, трапляються провали в місці приєднання. Чому? Роками просочуються стічні води, підмивають ґрунт, ґрунт потрапляє до стінок колектора і відповідно над колектором утворюється порожнина, під вагою відбуваються такі провалля”, – розповіла “Пошті” Уляна Горбата.
Щоби полегшити роботу працівників Львівводоканалу, міськрада закупила техніку для обслуговування колекторів: каналопромивну машину і машину для відеообстеження колекторів. “Не всі колектори прохідні. До прикладу, колектор Полтви, в залежності від погодних умов, можна промивати і обстежувати. Проте є такі каналізаційні мережі, куди працівника водоканалу не запхнеш”, – резюмує Уляна Горбата.   
Увага! У Львівводоканалі попереджають, що руйнується ділянка великого магістрального колектора, що на перетині вулиць Личаківська – Мечникова. Колектор розташований під трамвайними коліями і потребує першочергової заміни. Також небезпеку становить бетонний колектор на вулицях Стуса –Червоної Калини. Хоча провал, який там трапився, ліквідували,  та колектор є в поганому стані.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4480 / 1.6MB / SQL:{query_count}