У польському місті Люблін делегації Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луцької та Рівненської міськрад на найвищому рівні – міські голови, перші заступники, голови рад, а також депутати Європарламенту і ректори польських університетів висловили своє бачення виходу зі ситуації, що склалася в Україні.
Делегація західних областей попросила не зачиняти дверей ЄС перед нашою країною. “Українська громада хоче в Європу!, – акцентує секретар Львівської міськради Василь Павлюк. – Поза тим, високопосадовці України виступають не на користь громадян…”.
Європейські політики запевнили українську делегацію, що закривати двері в ЄС перед українцями не будуть, навіть у випадку, якщо трапиться непередбачуване, й надалі співпрацюватимуть з нашою державою і робитимуть усе, щоби українці рухалися до Європейської спільноти. Василь Павлюк зазначає, що розгін активістів Євромайдану на Хрещатику, провокація біля Адміністрації Президента, спроба “зачистки” наметового містечка – все це вимальовуються в систему, завдання якої – породити відразу до України, затягнути її в “тенета” Митного союзу.
“Цей план вже має певні паростки в європейських структурах, які заявляють про неможливість вступу в ЄС країни з такими внутрішніми проблемами”, – додає секретар міськради. З його слів, після зимових свят Львівська міськрада планує скликати голів та секретарів міськрад усієї України, щоби обговорити євроінтеграційні процеси та подальшу співпрацю з Польщею. Подібний круглий стіл зберуть і поляки. Адже вони певні: попри багате та не дуже мирне минуле наших країн, варто перегорнути сторінку і почати нову історію співпраці з Україною.
До слова, у Європарламенті поновили питання безвізового режиму для українців. “Таку пропозицію вже виносили ще раніше в Польщі. Проте питання заблокували та зняли з обговорення. Це трапилося ще до початку Євромайдану. Зараз питання про безвізовий режим поновили європарламентарі інших держав”, – резюмує Василь Павлюк.
Нагадаємо, як писала раніше “Пошта”, депутати чотирьох польських міст-партнерів Львова (Любліна, Ряшева, Вроцлава, Перемишля) своїми Ухвалами підтримали європейські прагнення України.