Львівські активісти все ще гуртуються. Тисячі людей і досі на головній площі міста, біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Але чимало мітингувальників їде до Києва. Як повідомив “Пошті” співкоординатор львівського Майдану Роман Брезіцький, за вихідні зі Львова автобусами відправили понад п’ять тисяч активістів. Кількість охочих їхати до столиці не зменшується.
“На поїздку на київський Євромайдан можна записатися на львівському. Але є ще багато окремих ініціатив, яких не обліковують. Ініціативи громадських організацій, партійних структур і приватних підприємств, районних рад. На щастя, проблему з автобусами ми вирішили. Їх наразі вистачає. У штабі на львівському Євромайдані є окремий структурний відділ, що відповідає за транспортні перевезення. Ми ведемо облік людей, яких відправили, і тих, хто повернувся. Також маємо контролерів, які в Києві приймають наші автобуси та допомагають людям зорієнтуватися в столиці”, – розповів “Пошті” Роман Брезіцький.
Усі координаційні дії на львівському Євромайдані здійснюють у штабі, який розташований на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Активісти розповідають, що організація праці на Майдані заслуговує найвищої похвали. Всі учасники страйку діють узгоджено. У штабі працюють спеціальні відділення, де збирають теплий одяг, медичні препарати, також є польова кухня. Зі слів активістів, вони вражені щедрістю львів’ян, адже ті “приносять і ковбасу, і солодощі, і навіть домашню випічку”.
“У нас немає проблем із забезпеченням медичними препаратами та їжею, – розповідає Роман Брезіцький. – Проте не вистачає теплого одягу та є велика потреба в грошах. Їх не вистачає, щоб відправляти людей у Київ”. Тож активіст просить львів’ян не скупитися і приносити теплі шкарпетки, рукавиці, светри, штани чи балонові куртки. Всі ці речі відправлять у Київ як гуманітарну допомогу. Одяг збирають на Євромайдані зліва від сцени.
Також на львівському Майдані є шість скриньок для збору грошей. “Громадська організація “Студентське Братство Львівщини” відкрила і рахунок у банку, щоб на нього також можна було пересилати кошти”, –зазначає Роман Брезіцький.
До Львова приїжджають люди з районних центрів і навколишніх сіл, які не мають можливості поїхати на Майдан до Києва. Для таких активістів координатори львівського Майдану підготували місця для ночівлі. У цьому випадку допомагають університети. Зокрема, на вул. Дорошенка, де розташований географічний факультет Франкового вишу, структурний підрозділ студентства організував місце для нічлігу. Подібну ініціативу проявила і Львівська політехніка. Львів’яни також пропонують ночувати в їхніх домівках. За інформацією щодо того, де можна переночувати, зігрітися і відпочити, потрібно звертатися в координаційний штаб. У таборі на львівському Євромайдані є дві великі палатки з обігрівом і місцями для сну.
Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, що розташована на просп. Тараса Шевченка, 13, запрошує мітингувальників на гарячий чай і просто погрітися. Там є доступ до комп’ютерів з інтернетом. У координаторів львівського Євромайдану подальшого плану дій наразі немає. Кажуть, за теперішніх умов щось планувати важко…
Недільні події в столиці ще більше підштовхують прореволюційно налаштовану львівську молодь до боротьби проти влади. “Наразі на Майдані з’являються групи людей, які мають відмінні погляди на ситуацію, що вимальовується в державі. Ми ледве втримуємо мирний хід протесту. Значна частина людей налаштована доволі радикально. Усе це сталося після подій на Банківській у Києві. Зауважив, що молоде покоління готове штурмувати, а старші люди пропонують по-мирному розв’язати конфлікт. Але поки, на щастя, ситуація під контролем”, – резюмує Роман Брезіцький.
Офіційний банківський рахунок для підтримки Майдану у Львові та трансферу людей на Євромайдан у Київ:
МГО “Студентське Братство Львівщини”
79008, м. Львів, вул. П. Римлянина, 5
р/р №2600801472255
ЄДРПОУ 25237559
МФО 325365
ПАТ “Кредобанк”