Львову бракує… гривні

Задля розвитку промоції міста започаткували добровільну акцію “Гривня для Львова”. Туристи – за, ставлення містян – скептичне, а бізнесмени – вагаються

фото: архів
Львів цього тижня потрапив до найкращих європейських туристичних напрямків 2014-го, а влітку наше місто посіло перше місце у рейтингу інформагентства Reuters “Десять кращих міст Європи для відвідин вже зараз”. 
Водночас туристичному Львову не вистачає коштів на промоцію. У свою чергу Львівський туристичний альянс (ЛТА) запропонував власну ідею, як можна зібрати гроші на цю справу, і започаткував акцію “Гривня для Львова”. Досвід перейняли у сусідів поляків.
Проект передбачає, що коли відвідувачі львівських ресторацій, кав’ярень, готелів і нічних клубів, розраховуються у закладі, то до рахунка додається гривня. Варто наголосити, що це справа добровільна: хто бажає, той залишає цю символічну суму. Власне ці кошти згодом йдуть на промоцію міста.
Львів’яни, на жаль, дуже консервативні, тому сьогодні так мало підприємців погодилися брати участь в цій акції
Проект “Гривня для Львова” з’явився цього року влітку. Реакція туристів була і є позитивною. Натомість містяни дещо скептичні, бо сумніваються, що кошти використовуватимуть за призначенням…“Не впевнена, що ті гроші згодом скерують на промоцію Львова. Ми вже так звикли, що в нас усе крадуть, що зруйнувати цей стереотип, мабуть, не під силу нікому. Хоча… Гривню я б дала. По-перше, гроші невеликі, по-друге, не хотілося б бути “жмотом” в очах своїх друзів та й офіціантам відмовляти якось незручно...”, – каже “Пошті” львів’янка Надія.
Така новація не до смаку і багатьом львівським бізнесменам, ніхто не хоче брати на себе додаткові обов’язки. Долучились до акції всього лиш три заклади: ресторан-піцерія “Celentano”, що на пл. Ринок, нічний клуб “МETRO Club”, а також економ-готель “Екотель”. “Наразі “збори” невеликі, але все ще попереду”, – запевняють власники закладів.

Гривню не оподатковують 


фото: Тетяна Сало
Виконавчий директор Львівського туристичного альянсу Марта Науменко, розповіла “Пошті”, що проект ще потребує “шліфування”, і те, що в ньому погодилися брати участь тільки три заклади, – це лише початок. 
“Ми видаємо нашим членам або іншим компаніям доручення, за яким вони мають право збирати добровільну пожертву, – одну гривню. Ці кошти не оподатковуються, а клієнт закладу може відмовитися давати пожертву на промоцію міста. Якщо ж людина погоджується дати гривню, то гроші доплюсовують до рахунку”, – розповідає Марта Науменко.
Підприємці ж щомісяця зібрану суму грошей пересилають ЛТА. Ці кошти йтимуть на промоцію Львова та підвищення туристичної інфраструктури, що і є основою маркетингової діяльності Альянсу. До слова: у Львівський туристичний альянс входять представники готельного, ресторанного бізнесу, туристичні оператори, торгові центри, розважальні заклади, перевізники.

Світ це успішно практикує 

Аналогічні заходи вже давно практикують у багатьох країнах світу. Найбільшої популярності вони набули у Канаді та США, зокрема в туристичних містах навколо Ніагарських водоспадів. 
“Львів перейняв досвід від Варшавського туристичного альянсу. У Варшаві добровільний маркетинговий збір став традицією. Його ввели навіть у готелях, де він становить одне євро за ніч перебування. Саме члени польського Альянсу допомагали створити подібну програму для Львова”, – розповіла Марта Науменко. 

На новацію потрібен час

Наразі ще зарано говорити про суму, яку можна зібрати для промоції міста з приватних закладів. У свою чергу у мерії певні: для всіх новинок потрібен час. 
 Довідка                                     
У грудні вихідні у Львові можна буде провести за півціни. 21-22 грудня у місті  вп’яте відбудеться щорічна акція “Вихідні за півціни”. 
Лише раз на рік ресторани, готелі, магазини, салони краси, розважальні заклади міста надають своїм відвідувачам 50% знижку. Скористатись акційними пропозиціями зможуть не лише туристи, але й львів’яни. 
“Місто не ініціює, а підтримує цей проект, адже всі кошти потім йдуть на загальну промоцію міста. Міськрада шукає цільові аудиторії, бізнес одержує непоганий прибуток від туризму. Звичайно, важко отримати підтримку від усіх гравців ринку одразу… Переконана: ті підприємці, які подають руку допомоги і підтримують програму “Гривня для Львова”, мають стратегічне бачення”, – акцентує “Пошті” заступник начальника управління туризму Львівської міськради Галина Гриник. 
Велике значення має також і місце збору грошей. До прикладу, в готелях така акція не приносить багато грошей. “Готельний бізнес має свою специфіку, адже відвідувачі часто здійснюють передоплату. На рецепції у нас є рекламні флаєри як з гривнею, так і п’ятьма, але щомісяця ми збираємо не більше 400 гривень. Думаю, по грошах наразі це не буде вагомими внеском, бо зараз в акції Альянсу участь бере ще небагато бізнесменів. Тож сумарно виходить не така вже й велика сума”, – каже “Пошті” директор економ-готелю “Екотель” та менеджер із зовнішніх зв’язків “METRO Club” Марта Лотиш. 
Львів перейняв досвід у Варшави, де добровільний збір став традицією
Адміністратори ж упевнені, що все залежить від людей. “При поселенні ми пропонуємо гостям долучитися до розвитку туризму у Львові і, за бажанням, кошти включаємо в рахунок клієнта. Близько 80% відвідувачів не відмовляються від участі в акції. До слова, гривні не шкодують як українці, так і закордонні гості”, – розповіла “Пошті” адміністратор економ-готелю “Екотель” Мар’яна Яцейко.
Найбільше ж коштів збирають ресторани та нічні клуби. Зі слів Марти Лотиш,  у залежності від місяця і сезону “METRO Club” перераховує від однієї до півтори тисячі гривень в місяць. Президент Гільдії рестораторів Львова Марк Зархін певен: безумовно акція “Гривня для Львова” – чудова ініціатива. “Це ж збір грошей на промоцію нашого міста! Нині в міському бюджеті критично мало грошей для реклами Львова, тому місту мав би допомагати і бізнес, і відвідувачі різноманітних закладів харчування, нічних клубів, готелів. Але львів’яни, на жаль, дуже консервативні, тому сьогодні так мало підприємців погодилися брати участь у цій акції”, – каже “Пошті” ресторатор. 
«Гривню я б дала. По-перше, гроші невеликі, по-друге, не хотілося б бути “жмотом” в очах своїх друзів та й офіціантам відмовляти якось незручно...
Марта Лотиш також схвалює новації, які приносять додаткові кошти на промоцію Львова. “Щоразу, коли працівник запитує, чи турист не бажає допомогти Львову навіть тією однією гривнею, це привертає увагу до міста, показує, що містяни дбають та люблять Львів. У такий спосіб ми пропонуємо любити наше місто”, – певна співрозмовниця.
Адміністратори львівських ресторанів додають: необхідно, аби персонал ввічливо пояснював відвідувачам, куди і навіщо збирають ту гривню. Для цього, звісно, потрібен час і бажання персоналу. 
 До теми                     
Львів минулого тижня презентував свій туристичний потенціал у Лондоні на виставці World Travel Market. Іноземні туроператори мали можливість дізнатися про конференц-можливості, відпочинкові та гастрономічні особливості міста Лева. World Travel Market – одна з найпрестижніших туристичних подій у світі. Щороку у листопаді майже 50 тисяч керівників індустрії туризму та посадовців із різних країн приїздять до Лондона задля налагодження ділових зв’язків. 

Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради
Акція “Гривня для Львова” – чудова ініціатива Львівського туристичного альянсу. У напрямку туризму місто йде шляхом найкращих світових прикладів.

Вважаю, що хороший досвід у розвитку промоції є у Барселони. Зокрема, 20 років тому до цього міста щорічно приїжджало близько мільйона туристів. Тоді на промоцію Барселони виділяли лише мільйон євро. І що ж вони зробили, щоби піднятися на вищий рівень? Провели Літні Олімпійські ігри-1992, які привернули значну увагу до міста і “підтягнули” туристичну інфраструктуру. Але найголовнішим було залучення бізнесу, який тепер на промоцію Барселони приносить 49 млн євро в рік!

Яким чином це можна досягти у Львові? А все дуже просто. Якщо об’єднати активних людей, то в синергії результат буде значним для міста. У нас туристичний бізнес об’єднався у Львівський туристичний альянс на основі двох робочих груп: туризм та ІТ-група.

Нині члени Альянсу зробили значний внесок у розвиток туризму у Львові. Мені до вподоби ідея програми “Гривня для Львова”. Кожен клієнт ресторану чи кав’ярні, готелю чи нічного клубу має змогу залишити гривню для розвитку міста. ЛТА ці кошти використовуватиме для організації різноманітних заходів, що підвищать промоцію міста Лева.

Для туриста чи львів’янина одна гривня – це незначна сума, а для бюджету міста – великий вклад. Мені відомо, що в європейських країнах такі програми успішно діють. Чом би і нам таке не спробувати?!

У Львові першим запровадив таку акцію Марк Зархін у своєму ресторані-піцерії. Наразі ініціативу проявили лише три заклади. Тому зараз завдання ЛТА полягає в тому, щоб активно розвивати та популяризувати програму серед львівських бізнесменів готельно-ресторанного бізнесу. Знаю, що завжди є люди, яких важко переконати. І будь-які нові речі сприймають по-різному. Певен: з часом гарних прикладів буде більше і вже з наступного року програма активно функціонуватиме в місті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4408 / 1.64MB / SQL:{query_count}