У місті для продовження життя каналізаційних колекторів вирішили застосувати спеціальну техніку. Машини вимиватимуть іржу, різного роду осад і закам’янілості, що руйнують труби та зменшують їх діаметр. Так каналізаційні колектори прослужать значно довше, а у місті забудуть про незручності через прориви каналізацій.
Угоду про закупівлю двох спеціалізованих автомобілів для очистки каналізаційних колекторів ЛКП “Львівводоканал” підписав із ТОВ “Ротенбергер-Центр” ще у січні цього року. Проте техніка у місті працює лише тиждень. Фахівці кажуть, що можливості її надпотужні, тому у львів’ян тепер буде значно менше проблем, пов’язаних з аварійністю застарілих міських колекторів. Проте лише за умови, що за ці “технічні новації” місто нарешті заплатить фірмі-постачальнику.
До теми |
Після трагедії на Левандівці, де через незакритий каналізаційний колектор загинула дитина, у Львіводоканалі почали “рухатись”. Добряче заробили на горіхи та взялись прикривати люки. Зі слів директора ЛКП “Львівводоканал” Валентина Вольського, не можна стверджувати, що у місті є незакриті каналізаційні колодязі. Він наголошує на тому, що вони “неналежно закриті”. Обіцяє, що за два тижні усі “неналежно закриті” колодязі стануть абсолютно безпечними. Через брак люків їх подекуди закриватимуть бетонними плитами, а згодом – покришками. “Цього року встановили 800 каналізаційних люків. Закупили більше 400 пластикових люків, решта – чавунні. Загалом у Львові є більше 26 тисяч люків, які належать нашому комунальному підприємству”, – каже Валентин Вольський. |
“Це спеціалізоване обладнання не має аналогів в Україні. Купили техніку за бюджетні кошти, вартість обох автомобілів – понад 6 млн грн. Виділили їх із екологічного фонду міста. Проте жодної копійки за це обладнання казначейство ще не перерахувало. Тому наразі місто має із цим великі проблеми. Фірма, яка надала Львову спецмашини, залишила місту тиждень на те, аби розрахуватись. У разі неоплати – подаватиме до суду і, цілком ймовірно, вилучить ці машини. Тому місто може втратити і техніку, і 6 млн грн, які на неї виділили”, – каже Валентин Вольський, директор ЛКП “Львівводоканал”.
Місто також закупило у компанії “Ротенбергер-Центр” мобільну лабораторію на базі автомобіля Fiat Ducato. Пересувна телеінспекція дозволяє обстежувати каналізаційні труби, без потреби не відправляти туди працівника каналізаційного господарства. А це, відповідно, спрощує роботу: через гази, які є у підземних мережах, працівнику потрібно видавати засоби індивідуального захисту, протигаз, який необхідно також вивести на поверхню, щоб був доступ до чистого повітря тощо. Крім того, у водостічній системі трапляються непрохідні для людини ділянки.