Нічні мандри Львовом

15 – 17 листопада місто Лева запропонує городянам і гостям понад сто незабутніх атракцій під час фестивалю “Ніч у Львові”

Екскурсію в кабінет міського голови під час фестивалю «Ніч у Львові» торік проводив історик та екскурсовод Ігор Лильо (фото: lviv.travel)
Невгамовний туристичний Львів продовжує приваблювати туристів. З 15 по 17 листопада гості та жителі міста зможуть взяти участь у фестивалі “Ніч у Львові”. Така промоційна акція відбувається вже три роки поспіль і двічі на рік. Улітку 2013-го фестиваль зібрав понад 12 тисяч учасників.
“Упродовж вікенду культурне життя Львова продовжується до глибокої ночі. Насичена програма – понад сотня нічних атракцій, дозволить вибрати подію на будь-який смак і відкрити для себе абсолютно новий Львів”, – розповідає начальник відділу промоції міста Марта Іванишин. З програмою фестивалю можна ознайомитися на сайті lviv.travel, там же можна й зареєструватись для участі у нічних акціях. Електронний квиток потрібно видрукувати. 
Цього разу до фестивалю залучили понад 90 волонтерів, які матимуть спеціальну помаранчеву форму. Вони супроводжуватимуть туристичні групи, а також допомагатимуть окремим учасникам, надаватимуть додаткову інформацію. “Хоча фестиваль спрямований на приваблення туристів, досвід свідчить, що найактивнішими учасниками є львів’яни”, – каже Марта Іванишин.

День перший

Жителів та гостей міста 15 листопада вражатимуть найбільшою кількістю атракцій.
Музичний перфоменс акустичного фольк-гурту “Перекоти Поле” та театралізовані екскурсії музеєм Михайла Грушевського, театралізовані екскурсії інтерактивним музеєм “Таємна аптека”, екскурсії у підземелля Музею історії релігії, нічні екскурсії Личаківським кладовищем, акустичний концерт Джошуа Претта у кав’ярні-галереї “Штука”, концерт хору “Soli Deo” у храмі Пресвятої Євхаристії, екскурсія у кабінет міського голови від нічного бургомістра Львова…
Вперше можна буде побувати на цифровій екскурсії “Доповнена реальність”. Екскурсію проведе відомий львовознавець Ілько Лемко. Єдина вимога для учасників – мати з собою планшети, смартфони зі встановленим безкоштовним додатком HistoryPin.

День другий

У суботу, 16 листопада, Львів привабить екскурсією в музей модерної скульптури Михайла Дзиндри. Для любителів музики  місто пропонує відвідати фортепіанний концерт Ірини Лобанок, а також ніч у стилі ретро у Львівській обласній філармонії, де виступатиме академічний інструментальний ансамбль “Високий замок” та духовий оркестр “Fagotissimo”. 
“Цього року співпало проведення міжнародного музичного фестивалю “Відкриваємо Падеревського”, який вже вдруге у Львові, та фестивалю “Ніч у Львові”, розповідає координатор фестивалю “Відкриваємо Падеревського” Юлія Гумецька. – На наш фестиваль приїдуть почесні гості та туристи з Польщі, що залюбки відвідають й нічні акції. В рамках нашого фестивалю до Львова вперше приїде Варшавська камерна опера, яка привезе постановку опери “Галька” Станіслава Монюшка. 
Впевнена, що це буде непересічна для Львова подія”. Чому? Мабуть тому, що найкращою виконавицею опери “Галька” у Варшаві та й світі загалом є знана Соломія Крушельницька, в честь якої назвали Львівський національний академічний театр опери та балету.  

День третій

Новою цього року буде програма співака та композитора Назара Савка “Ніч у палаці Потоцьких”, що презентуватимуть 17 листопада о 21.00.
“Це новий експеримент, що поєднає спогади минулого, коли я ще був студентом. Я повертаюся до класики. Нещодавно я зустрівся із струнним квартетом “Rockoko” (три віолончелі та скрипка). Хлопці мене вразили тим, що в оригінальний спосіб обробляють відомі світові хіти, – каже співак. – З квартетом ми презентуватимемо мої авторські пісні, що ще не звучали. Хочемо потішити слухачів витонченою музикою. В програмі також будуть і відомі світові шлягери. Деякі зарубіжні пісні вперше звучатимуть українською мовою. Також мені допомагатимуть вихованці музичної студії “Джерело”. 
Цієї ночі можна побувати на скрипковому концерті Лілії Бріль, Вероніки Шукайло та Христини Сандецької, відвідати емоційну екскурсію “Нічна ватра Львова”, де учасників чекатимуть історії про привидів, таємні обряди, прогулянки загадковими вулицями та темними закутками у супроводі  пана Шлюсселя чи пані Зосі.
Галина Тихобаєва, директор музично-меморіального музею Соломії Крушельницької
Наш музей співпрацює із фестивалем “Ніч у Львові” з першої акції. До слова, ця праця є надзвичайно плідна.

На початку, звісно, виникали деякі побоювання, адже відкрити музей вночі не так просто, передусім з огляду безпеки. Нам надали допомогу волонтери, які працювали разом із працівниками музею під час акції. Сьогодні ми вже сміливіше налаштовані до участі у цьому фестивалі. Заходи, що пропонують гостям та львів’янам, є досить привабливі, адже більшість є безкоштовними.

Цього року ми підготували спеціальну виставу за мотивами кінодійства відомої львівської поетеси Наталі Давидовської “Душа смертельно хвора на красу не помирає”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4729 / 1.58MB / SQL:{query_count}