Депутати Львівської міської ради 24 жовтня внесли зміни до спеціального фонду бюджету міста на 2013 рік, якими передбачили шість мільйонів гривень на закупівлю одного тролейбуса та одного електробуса. Виготовленням електробуса займеться львівський концерн “Електрон”.
У проекті ухвали за ці гроші пропонували закупити три тролейбуси. Однак депутати підтримали пропозицію бюджетної комісії Львівської міськради використати ці шість мільйонів на закупівлю тролейбуса та виготовлення електробуса. “Львівський концерн “Електрон”, який виготовив низькопідлоговий трамвай, звернувся до нас із пропозицією…
Він має можливість виготовити нову модель автобуса – електробуса, який працюватиме на електроенергії. Заправка на близько 450 км цього автобуса обійдеться у 90 грн. Тобто він зможе їздити весь день Львовом, зробити такий же рейс, як звичайний автобус, при тому, що вартість заправки буде приблизно 80-90 грн. Натомість звичайний автобус використовує в день на пальне 1200-1300 грн. Заправлятиметься електробус уночі”, – розповів голова бюджетної комісії міськради Яромир Самагальський.
Він зможе їздити весь день Львовом, при тому, що вартість заправки буде приблизно 80-90 грн. Натомість звичайний автобус використовує в день на пальне 1200-1300 грн
Наразі електробус є лише в макетах, проте голова бюджетної комісії припускає, що наступного року електробус уже мав би бути готовий. “Це є наш месидж, крок назустріч підприємству для того, щоб можна було зіграти тендер, отримати документацію і “Електрон” міг почати працювати над проектом, з яким вийшов би на ринок України. Ще рік тому ніхто не вірив, що у Львові буде трамвай від “Електрону”, натомість він уже кілька місяців курсує Львовом”, – розповів Яромир Самагальський.
Побільшає у місті й тролейбусів. На сесії депутати проголосували за те, щоб дозволити департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР взяти кредит у розмірі 95 млн грн на закупівлю 50 тролейбусів і 126 млн грн – на 100 автобусів, за кошти, залучені під державні гарантії у банку-кредитора на 10 років з відсотковою ставкою за користування коштами не вище 10% річних.
Додамо, проектами передбачено, що витрати з повернення та обслуговування запозичення у розмірі 50% суми, що підлягає сплаті відповідно до графіка платежів за кредитним договором, здійснюються за рахунок коштів міського бюджету та 50% суми – з Державного бюджету.