Дуже часто можна почути про страшні аварії, що трапляються у Львові. Є багато факторів, які впливають на дорожньо-транспортні пригоди.
Найчастіше водії не виконують вказівок дорожніх знаків, перевищують швидкість, сідають за кермо в нетверезому стані. Але правила дорожнього руху порушують і пішоходи. Вони переходять дороги у не встановлених для цього місцях або ж раптово з’являються на автошляхах. Це також є однією із причин ДТП.
З початку року у Львові внаслідок аварій загинуло 26 людей. Останній станом на сьогодні летальний випадок на дорогах міста стався 29 вересня о 21.34 на вул. Дорошенка. Тоді водій маршрутного таксі “Еталон”, що курсує за маршрутом №21 “Епіцентр – пл. Галицька”, зіткнувся з мікроавтобусом “Рено Трафік”. Внаслідок ДТП 19-річна дівчина загинула на місці пригоди, повідомили у прес-службі ДАІ Львівщини. Семеро людей отримало травми різного ступеня і були госпіталізованими.
З початку року в місті сталося 397 ДТП з постраждалими, у яких 26 людей загинуло, 466 отримало тілесні ушкодження
Водій автомобіля “Рено Трафік”, 23-річний львів’янин, не виконав вимоги дорожнього знака 2.1 “Дати дорогу” та зіткнувся з маршруткою “БАЗ”, після чого автобус збив на тротуарі 19-річну дівчину, влетів у припарковане авто та в’їхав у будинок. Лише за цей рік на дорогах Львова сталося 42 (!) аварії за участі маршруток, 9 з яких – з вини водіїв. Внаслідок них постраждало 50 пасажирів, четверо – загинуло.
Як повідомила старший інспектор відділу ДАІ міста Львів Людмила Ліб, з початку року у місті сталося 397 ДТП з постраждалими, в результаті яких 26 людей загинуло, 466 отримало тілесні ушкодження. “У 197 випадках це були наїзди на пішоходів, у 140 – зіткнення транспортних засобів, у 17 – наїзди на перешкоди, у 21 – на велосипедистів. Траплялися також падіння пасажирів у транспортному засобі (12 випадків), наїзди на транспортний засіб, що стоїть (6 випадків), і перекидання автомобілів (4 випадки)”, – розповіла “Пошті” співрозмовниця.
Увага! Діти на дорозі!
За 9 місяців 2013 року в результаті ДТП загинуло троє дітей, 63 отримало тілесні ушкодження. При цьому з вини дітей сталося 23 випадки. Людмила Ліб каже: хоча в багатьох таких випадках і винні діти, але їх психологія ще не готова зрозуміти небезпечності дороги. Тому саме батьки та водії транспортних засобів повинні бути вкрай уважними.
До теми |
Компанія-підрядник “Сварко Трафік Системс ГмбХ” проводить монтаж світлофорного обладнання на перехрестях просп. Свободи – вул. Дорошенка, просп. Свободи – вул. Беринди. “Ці світлофори у тестовому режимі увімкнуть 20 жовтня 2013 року. Світлофори на вулицях Дорошенка – Словацького і Словацького – Коперника увімкнуть у тестовому режимі 15 жовтня”, - повідомив “Пошті” начальник відділу з обслуговування світлофорних об’єктів ЛКП “Львівавтодор” Мирослав Туркевич. Також підрядна компанія планує встановити світлофорні об’єкти у Львові на перехресті вулиць Городоцька – Лепкого, Городоцька – Менцинського, Городоцька – Наливайка, а також на транспортній розв’язці вулиць Шевченка – Городоцька. |
Аби привернути увагу до цієї проблеми, цього тижня у рамках загальноміської кампанії “Львів – безпечне місто” волонтери провели для учнів тренінг про безпеку дорожнього руху. 17 старшокласників вийшло на узбіччя дороги зі знаками, аби нагадати водіям про важливість обмеження швидкості. Школярі впродовж півгодини закликали водіїв знизити швидкість до 40 км/год. Діти стояли на узбіччі і тримали знак із позначкою “40”.
Цього року у Львові внаслідок ДТП загинуло троє дітей, 63 отримало тілесні ушкодження
Начальник управління внутрішньої політики Андрій Шевців зазначив, що в місті є близько 25 ділянок, де є низьким рівень безпеки біля шкіл. У цих місцях планують нанести спеціальні розмітки та вмонтувати світловідбивачі, що підвищать рівень безпеки для дітей, повідомляє прес-служба міста.
Штрафують і водіїв, і пішоходів
Дуже часто безвідповідальні водії сідають за кермо, навіть не задумуючись, якої шкоди вони можуть завдати на дорозі. Цього року за керування транспортним засобом у нетверезому стані на водіїв склали 912 протоколів, за перевищення швидкісних режимів – 1351 протокол, за порушення правил проїзду пішохідних переходів – 1938, порушення правил зупинки та стоянки – 1011, порушення правил обгону – 226 протоколів.
Та правила дорожнього руху порушують і пішоходи. Зокрема за дев’ять місяців 2013 року інспектори ДАІ склали 712 протоколів на пішоходів, які переходили дорогу у невідповідних місцях. “До слова, на пішохода доволі складно скласти протокол, оскільки у більшості випадків люди не мають при собі документів, які засвідчують особу”, – повідомила Людмила Ліб.
За керування транспортним засобом у нетверезому стані штрафують від 2550 до 3400 грн
Коли немає тілесних ушкоджень, відповідальність за керування транспортним засобом у нетверезому стані настає відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Якщо ж завдано тілесні ушкодження, то такою справою займаються слідчі.
Коментар |
Володимир Казьмірук, в.о. начальника ДАІ міста Львова: – Головними причинами аварій на дорогах є людський фактор, погодні умови та культура водіїв. Найбільше дорожньо-транспортних пригод трапляється через наїзд на пішохода. Хто в цьому винен? Я б сказав, що 50 на 50. Як водії ігнорують правила дорожнього руху, так і пішоходи часто переходять дорогу у не визначених для цього місцях. За цей рік сталося 197 випадків наїзду на пішохода, в результаті яких 17 пішоходів загинуло. Неуважність і безвідповідальність на дорозі не залежить від віку водія. Тут певну роль відіграє радше особистісний фактор. Але зі свого досвіду скажу, що саме молодь більш недбало ставиться до безпеки на дорозі. У Львові є 27 небезпечних місць, де ми ставимо пости ДАІ. Тут причиною ДТП може бути не лише неуважність водіїв і пішоходів, а й погані погодні умови. Як не дивно, але часто аварії стаються там, де дороги рівні та відремонтовані. На таких ділянках водії часто перевищують швидкість. Також ДТП поширені у місцях, де рівна дорога переходить у розбиту. А все тому, що водієві важко впоратися з керуванням. |
“За керування транспортом у нетверезому стані складають протокол, рішення приймає суд. Якщо водія, який керував транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також під впливом лікарських засобів, затримали вперше, то накладають штраф від 2550 до 3400 грн. Також можуть позбавити права керування транспортним засобом на термін від одного до двох років або призначити громадські роботи – 40-50 год. В іншому випадку – адміністративний арешт від 7 до 10 діб”, – розповідає Людмила Ліб.
Якщо людину впродовж року другий раз притягують до відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані, тоді вона несе покарання відповідно до другої частини ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення. “Штрафу в такому випадку вже немає. Водія позбавляють права керування транспортним засобом на 2-3 роки з вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи від 50 до 60 год. Також можуть накласти адміністративний арешт на строк 10 – 15 діб”.
Коли ж особу вже двічі за рік притягували до адміністративного стягнення, на третій раз її “позбавляють права керування до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу, якщо він належить водієві”.
За перевищення швидкості водії несуть відповідальність згідно зі ст. 122 Кодексу України про адміністративне правопорушення. У такому випадку водієві загрожує штраф від 250 до 340 грн.
Довідка
Зверніть увагу! Найбільш небезпечними районами міста є Франківський та Шевченківський. Там є вісім небезпечних місць. Лише по одному небезпечному перехресті є у Галицькому та Личаківському районах, інформує прес-служба ДАІ міста Львів.
До переліку небезпечних цього року додали перехрестя на просп. Червоної Калини – вул. Хуторівка – вул. Липинського – вул. Замарстинівська, вул. Кульпарківська – вул.Перфецького.
“Пошта” публікує перелік усіх 25 небезпечних перехресть у Львові, на яких потрібно бути особливо уважними як водіям, так і пішоходам.
Сихівський район: перехрестя просп. Червоної Калини – вул. Сихівська, вулиць Стрийська – Максимовича, вулиць Стрийська – Чмоли, просп. Червоної Калини – вул. Хуторівка.
Галицький район: перехрестя просп. Чорновола – вул. Під Дубом.
Залізничний район: перехрестя вулиць Кульпарківська, 216 – Щирецька, вулиць Виговського – Любінська, вулиць Любінська – Петлюри.
Шевченківський район: перехрестя вулиць Мазепи – Миколайчука, вулиць Б. Хмельницького, 267-275 – Поліська, вулиць Липинського – Промислова, вулиць Мазепи, 16-18 – Орлика; вул. Шевченка, 128 – 140, просп. Чорновола – вул. Липинського, просп. Чорновола – вул. Хімічна, вулиць Липинського – Замарстинівська.
Франківський район: перехрестя вулиць Наукова, 29, 62-64, вулиць Наукова – Симоненка, вулиць Стрийська – Наукова, вул. Наукова, 7А, 30, вул. Стрийська – ТЦ “Ашан”, вулиць В. Великого – Стрийська, вулиць Сахарова – Стрийська, вулиць Кульпарківська – Перфецького.
Личаківський район: перехрестя вулиць Пасічна – Ярошинської.