Які вони, мости міста Лева?

«Пошта» дізналась, в якому стані зараз перебувають 18 львівських мостів і які з них найближчим часом реконструюватимуть

фото: архів
Львівські мости, як і все в нашому старовинному місті, родом із давнини. Зокрема, більшість із них були споруджені ще у 1960-х роках, тому зараз вони потребують ремонту та реконструкції. Загалом у Львові налічується 18 мостових споруд, із них 15 є шляхопроводами. Проте на балансі міста перебувають не всі. Зокрема мoстом, що на вул. Шевченка, 152 займається Львівська залізниця.  
“Останнім мостом, який ремонтували у Львові, є Левандівський шляхопровід. Ці роботи відбувались ще в 2009 році. Тоді на реконструкцію розпорядженням Кабміну виділили 13 млн 164 тис. грн. Говорити про те, що всі мости Львова необхідно ремонтувати – не можна. Зараз вже готовий проект реконструкції шляхопроводу на вул. Городоцькій, 166, бо тут потреба справді нагальна. Втілювати проект будемо в наступному році. Зараз для цього не залишилось часу, незабаром зима. Цього року на реконструкцію цього шляхопроводу виділили 18 млн 750 тис. грн”, – розповів “Пошті”  Михайло Піндак, начальник відділу капітального ремонту управління інженерного господарства Львівської міськради.
З його слів, проектом передбачено будівництво протяжних “відходів”, які допоможуть розумно впорядкувати рух транспорту. Отож половина передбачених грошей піде саме на  створення цього великого розширення. Воно починатиметься на вул. Виговського і пролягатиме аж до вул. Кузневича.  Так половина грошей піде власне на міст, а інша – на ці відходи. Аби приступити до робіт – спочатку мають надійти гроші. Лише після цього буде розіграно тендер і визначено підрядника. У відділі капітального ремонту сподіваються, що це буде цієї весни.
Останнім мостом, який ремонтували у Львові, є Левандівський шляхопровід
“Проект вже готовий, його розробляла Львівська політехніка. Щоб взятись за виконання, крім грошей, потрібна ще ухвала сесії. Щодо підрядників, то мости у Львові завжди ремонтують українці. Хто саме візьметься за цю роботу, поки не відомо, але точно не “Онур”, що останнім часом взялася ремонтувати місто. Львівські мости старі. Найстаріші у місті спорудили ще в 1960 році, їх досить багато. Зокрема, це такі мости: Левандівський на вул. Городоцькій, 166,  на вул. Б. Хмельницького, вул. Шевченка. Найновіший спорудили у 1985-му  – це міст на проспекті Червоної Калини”, – каже Михайло Піндак. 
З слів фахівця, зараз у Львові працюють над створенням проектів для побудови трьох транспортних розв’язок: біля “Галицького перехрестя”, на вулицях Городоцька – Сяйво – Кузневича та з’їзд із шляхопроводу на пр. Червоної Калини. 
“Скільки потрібно грошей, аби втілити ці проекти, зараз говорити просто нереально.  Все залежатиме від того, яким чином там запланують все впорядкувати і яке будівництво доведеться провести. Якщо потрібна буде лише розв’язка – то це будівництво без використання залізобетону. А штучна споруда, така як шляхопровід, має бути з опорами, балками з бетону. Це впливає на вартість. Проте, якщо гроші надходять без затримок, таке будівництво можна завершити за рік. Але починати треба не влітку. Підготовчі роботи можуть тривати і зимою”, – розповів Михайло Піндак.
З його слів, виправдовувати неробство поганою погодою у цьому випадку не вийде. Адже при реконструкції мостів, навіть якщо йде дощ, можна виготовити відповідні балки і спокійно продовжувати працювати. Щодо тривалості робіт. То тут усе залежить не лише від об’єму того, що треба робити, а й від суми, яку треба виділити із бюджету. 
“Ось хотіли будувати транспортну розв’язку на вул. Стрийська – Наукова – Хуторівка. Тут потрібно працювати довго – приблизно два роки. А витратити – близько 250 млн грн. Це дуже велика сума, за рік такі гроші знайти  є просто неможливо. Тому легше працювати над меншими проектами,які коштують 15-18 млн грн. Цю суму за рік знайти реально”, – додає Михайло Піндак.
Зараз вже готовий проект реконструкції шляхопроводу на вулиці Городоцькій, 166
Проте львівські мости потребують капіталовкладень не лише на ремонти чи реконструкцію. Адже навіть звичайне обстеження їхнього стану коштує грошей.  А новий проект без попереднього обстеження створити не можна. Фахівці кажуть, нині у цій сфері спостерігаються позитивні тенденції. В першу чергу йдеться про те, що тепер на ці потреби почали виділяти більше коштів. 
“Починаючи із 2008-го, регулярно обстежуємо мости Львова. Для цього є фінансова можливість. Так за рік перевіряємо стан приблизно  трьох мостів і потім розробляємо нові проекти. Обстеження мусить бути візуальне і фізико-механічне.  Так визначається несучу здатність балок, арматури. Воно може тривати кілька місяців. Якщо оглянути треба міст, який задіяний у залізничному русі, то попередньо треба домовлятись із Львівською залізницею. Треба “забронювати вікно”, коли не їздять поїзди. Домовитись про дрезину, апаратуру.  Таке “вікно” може бути на годину-півтори.  Цього мало, тому згодом доводиться знову все це проплановувати”, – каже Михайло Піндак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4202 / 1.58MB / SQL:{query_count}