У Мінрегіонбуді нещодавно відзначили, що Львівщина серед лідерів у підготовці до зими. Робота із підготовки господарського комплексу до опалювального періоду в області почалась ще з кінця квітня: за інформацією прес-служби облдержадміністрації, необхідно підготувати 1373 котельні. Попри те, що лише у вересні міські чиновники з депутатами планують обговорити доцільність зміни двоставокого тарифу на одноставковий, Львів таки готується до зими.
“Літо для тепловиків – це й справді гаряча пора, – розповідає Ганна Пищула, прес-секретар ЛКП “Львівтеплоенерго”. – У нас на балансі знаходиться 433 км теплових мереж. Понад 50% зношені, термін експлуатації вийшов, тому вони потребують заміни. Це великий об’єм роботи. Тому щороку ми визначаємо найкритичніші ділянки, що потребують першочергової заміни, вносимо їх у план і поетапно міняємо”.
Впродовж останніх років це підприємство перед сезоном змінює 12-15 км труб. Ганна Пищула повідомила, що торік поміняли більше 18 км, цього ж року планують поміняти 17 км. Але все залежить від погодних умов. Слід також звернути увагу на те, що заміна тепломережі не заважає подачі гарячої води або тепла.
Наразі ЛКП “Львівтеплоенерго” замінило 8,2 км трубопроводів теплових мереж. На підприємстві розповіли, що 7 км труби поміняли на попередньо ізольовані. Найближчим часом замінять ще 3 км трубопроводів. Також встановили теплову ізоляцію на 1,8 км. Капітально відремонтували 13 котлів. А також відновили близько 55 електродвигунів, промили хімічним способом 12 теплообмінників, замінили 11 насосних агрегатів.
Впродовж останніх років ЛКП “Львівтеплоенерго” перед сезоном змінює 12-15 км труб. Торік поміняли більше 18 км, цього ж року планують поміняти 17 км
“У 2012-му ми розпочали роботи по добудові другого тепловиводу від ТЕЦ-1. Його будували ще в радянські часи, а в 1993 році будівництво зупинилося. І лише через 20 років його вдалося відновити. Це наш найбільший об’єкт теплопостачання, адже він дає тепло Сихівському, Франківському, частині Личаківського та Галицькому районам. На ТЕЦ-1 проводимо масштабні роботи – реконструкція та модернізація парогенератора. Саме його запуск збільшить надійність роботи ТЕЦ і дасть можливість разом з теплом виробляти й електроенергію”, – розказала Ганна Пищула.
На ТЦ “Північна”, яка забезпечує подачу тепла і гарячої води на весь Франківський район, відремонтували один з котлів і провели профілактику всього обладнання. Проте роботи ще незавершені. У свою чергу ТЦ “Південна”, що обслуговує Сихівський район, влітку була зупинена, хоча вже готова до опалювального сезону.
Загалом цього року на ремонти ЛКП “Львівтеплоенерго” планує витратити понад 30 млн грн. А ЛКП “Залізничнетеплоенерго” на ремонти вже витратило близько двох мільйонів гривень. “До початку опалювального сезону в нас готові 14 котелень із 18. Окрім цього, із 32 центральних теплових пунктів готові 27. У нас також є 11 котлів, сім з яких ми вже відремонтували. Ми поміняли 1,5 км теплових мереж, залишилося ще 460 метрів”, – розповів в. о. директора ЛКП “Залізничнетеплоенерго” Віталій Камінський.