Усе частіше ми чуємо про страшні аварії на дорогах: то автобус з туристами перекинувся, то на залізничну колію виїхав горе-водій, то п’яний автомобіліст переплутав дорогу з тротуаром… Але останній випадок –страшна ДТП, яка сталася у неділю, 11 серпня, близько 19.55 на Сихові і забрала життя п`ятирічного хлопчика – змушує бити на сполох.
На вул. Довженка 32-річний водій “дев’ятки”, який керував авто у стані алкогольного сп’яніння, виїхав на тротуар і збив шестирічну дівчинку та її п’ятирічного братика. Діти в той момент каталися на велосипедах хідником. Після цього автомобіль врізався у дерево.
Медики діагностували у дівчинки численні забої, а у її братика – важку політравму. Пізно ввечері у реанімаційному відділенні хлопчик помер. Його сестричку з діагнозом “забійні садна обох колінних суглобів” відпустили додому. Про це повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області.
Зі слів очевидців, у салоні “дев’ятки”, крім водія, було ще двоє хлопців. Один з них після ДТП намагався утекти. Люди, шоковані тим, що трапилось, побили авто і намагалися вчинити самосуд. Свідки жахливої події кажуть, що міліція приїхала лише через півгодини після виклику. Пізніше прибув і “Беркут”, який охороняв... водія та пасажирів від обурених людей.
Чому так довго?
Начальник Львівського міського управління міліції Сергій Зюбаненко пояснив, що правоохоронці прибули на місце ДТП із затримкою через пізній виклик.
“Виклик на номер “102” надійшов лише о 20.05, а вже через 10 хвилин після цього патрульно-постова служба ДАІ прибула на місце ДТП. Ще через 10 хвилин приїхали додаткові сили правоохоронців. Те, що дзвінок на номер “102” надійшов лише о 20.05 (тобто приблизно через 20 хвилин після ДТП), підтверджують дані архіватора”, – пояснив zaxid.net Сергій Зюбаненко.
Попередня експертиза слідчо-оперативної групи підтвердила: водій таки був п’яним. У його крові зафіксували 3,18 проміле алкоголю (!) при нормі – 0,2
Головний міліціонер Львова запевнив, що працівників спецпідрозділу “Беркут”, які були на місці події, не викликали спеціально. Вони патрулювали район і на місці події перебували лише для того, щоб забезпечити громадський порядок. Зараз триває розслідування. Правоохоронці встановлюють усі обставини та причини трагедії. Попередня експертиза слідчо-оперативної групи підтвердила: водій таки був п’яним. У його крові зафіксували 3,18 проміле алкоголю (!) при нормі – 0,2.
 |
фото: dumskaya.net |
“Наразі водій авто (львів’янин, який проживає на Сихові) знаходиться у слідчому ізоляторі. Вирішують питання про його затримання та обрання міри запобіжного заходу – взяття під варту. Свідчення він надає слідчому через адвоката, без якого відмовляється коментувати бодай щось. Пасажири авто проходитимуть по кримінальній справі як свідки. Їх також допитають. Водію може загрожувати до восьми років ув’язнення. Кримінальне провадження за ч.2 ст. 286 ККУ вже відкрили. Також провели ряд експертиз, зокрема авто-технічних та судово-медичних. Їхні висновки наразі невідомі”, – розповіла “Пошті” працівник відділу зв’язків з громадськістю ГУ МВС у Львівській області Людмила Дячок.
Страшна статистика
За статистичними даними, за сім місяців 2013 року у Львові сталося 292 ДТП з постраждалими, у яких 20 людей загинуло, а 337 отримало тілесні пошкодження. 44 дорожньо-транспортні пригоди відбулись за участю неповнолітніх, у них травмувалось 47 дітей. “Уже кілька років у Львові не було жодної ДТП, де б загинула дитина. Саме тому випадок, який трапився на Сихові, є таким резонансним. Тим паче місце, де це сталось, не входить до числа аварійно-небезпечних ділянок Львова”, – розповіла Людмила Ліб, інспектор ДАІ Львова.
За сім місяців у Львові сталося 292 ДТП, у яких 20 людей загинуло, а 337 отримало тілесні ушкодження
Серед основних причин, які випливають з аналізу аварійності, як найпоширенішу причину трагедій на дорозі вона виділяє керування транспортним засобом у нетверезому стані. До цього списку також увійшли: перевищення як встановленої, так і безпечної для руху швидкості, порушення правил маневрування, проїзду пішохідних переходів, недотримання дистанції між автівками.
“Левову частку ДТП у місті становлять наїзди на пішоходів. Але у половині випадків винні не лише водії, а й самі пішоходи, які порушують правила дорожнього руху. Зокрема з 292 випадків – 162 наїзди на пішоходів. Загалом у Львові є 25 місць концентрації ДТП, зазвичай це перехрестя. Відтак, найбільш небезпечними районами міста є Франківський та Шевченківський, де їх трапляється найбільше. Потенційно загрозливими є усі місця, де є скупчення людей чи машин, зокрема магістральні вулиці”, – резюмує Людмила Ліб.