Сам на сам із проблемами

Наступного року добігає кінця термін дозволу на експлуатацію атракціонів у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького

фото: wikimapia.org
Ось уже понад тридцять років Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького відкриває сезон атракціонів. Хоча каруселі вже старенькі, все ж жителі міста не можуть відмовити в задоволенні малечі і порадувати її чи не єдиною розвагою в місті.
Парк – на самоокупності, розповідає його директор Олег Мазяр. Щоправда  міська рада періодично виділяє скільки може на певні роботи. Наприклад, з природоохоронного фонду торік видали 50 тис. грн на обрізку дерев та чистку чагарників. “Ми частково робимо такі речі своїми силами, але є моменти, коли грошей не вистачає. Діяльність в нас досить специфічна,оскільки атракціони працюють не більше семи місяців у рік. Решта часу підприємство живе за рахунок оренд”, – пояснює Олег Мазяр.
У парку культури є 15 атракціонів. Найпершим у 1979 році встановили “Автодром”, останнім – вісім років тому – “Вальс”. І тут виникає цілком логічне питання: чому в 2005 році парк міг собі дозволити новий атракціон, а сьогодні це неможливо? А вся справа в тому, що парк, як й інші комунальні підприємства, перевели на загальну систему оподаткування. Це збільшило податковий тиск.
“Якби ми могли зібрати всі кошти за рік, які сплатили податковій, то можна було б думати і про оновлення певного устаткування для прибирання території, і про покупку нових атракціонів”, – розповідає Олег Мазяр. 

“Сюрприз” підвів

Частина працівників Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького працює сезонно. Перед початком сезону люди проходять навчання в технічному центрі, всі мають посвідчення. Директор наголошує, що більшість із них залишаються працювати на одному атракціоні впродовж довгих років.
Тому вони вже є фахівцями в цій справі, адже відчувають техніку, вміють вчасно зауважити, коли потрібно, якщо комусь стало погано, вимкнути атракціон. “Навчання персоналу, техніка безпеки та технічний стан атракціонів  – це найголов­ніші питання”, – резюмує Олег Мазяр. Та не все так просто. Варто нагадати: цього літа на атракціоні підвищеної небезпеки “Сюрприз” безпосередньо під час роботи відвалилися двері і заледве не влучили у працівника. Тоді дирекція парку пояснювала, що зірвало якусь пружинку, чого не можна було передбачити. Місяць перед тим Держгірпромнагляд видав дозвіл на експлуатацію.
Цього літа на атракціоні підвищеної небезпеки “Сюрприз” безпосередньо під час роботи відвалилися двері і заледве не влучили у працівника
Головний інженер Західного експертно-технічного центру Ярослава Макар так прокоментувала цю пригоду: “До червня атракціони проходять технічний огляд. Дозвіл на експлуатацію дає територіальне управління Держгірпромнагляду раз на три роки, але огляд ми проводимо щорічно. Дозвіл можна анулювати в будь-який момент, проте ця процедура потребує вагомих причин. Після цього випадку ми двічі проводили експертизу”.

А змін не дуже й хочеться

Незважаючи на поважний вік гойдалок, відвідувачам подобається проводити час з дітьми у розважальному секторі. Наприклад, львів’янка пані Оксана розповіла “Пошті”, що часто приводить своїх дітей у парк покататися. 
“Я знаю, що в східній Німеччині зберегли старі атракціони. Звичайно, вони технічно осучаснені, але принцип роботи залишили такий, який був багато років тому, – розповідає пані Оксана. – Чим погані наші атракціони? Можливо вони й потребують технічного і косметичного ремонту, але не потрібно все змінювати. Основні давно впізнавані елементи варто зберегти. Я вважаю, що це і є плекання наших традицій: колись сюди вас водила мама, а тепер ви приходите вже зі своїми дітьми. Та й сучасна техніка мене чомусь більше насторожує. Старе ж випробуване роками”.

Розваги просто неба

Ще однією проблемою, з якою уже багато років поспіль зіштовхується Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького – це земельне питання. Вимальовується двояка ситуація: з одного боку, немає документу, що засвідчував би межі території парку, а з іншого, є документи, які підтверджують, що 26 га землі належить парку. Це ускладнює  роботу навіть в поточній діяльності. А що ж вже казати про інвестиції?
Керівник міського управління культури Ірина Подоляк розповідає, що незатверджені межі парку ускладнюють реалізацію інвестиційних проектів. “Ведуться переговори, приходять потенційні інвестори зі своїми пропозиціями. Хтось з більш “димними і туманними”, а хтось із “прозорими”. Але все впирається у питання затверджених меж парку. Офіційного документу, де б були встановлені такі межі, немає”, – каже Ірина Подоляк.
Ми хочемо, щоби в парку були не тільки замінені атракціони, але й щоб там був Wi-Fi, щоби бібліотеки проводили у парку свої літні заходи під відкритим небом
З її слів, є цікаві проекти, які б удосконалили парк культури. “Ми хочемо, щоби в парку були не тільки замінені атракціони, але й щоб там був Wi-Fi, щоби люди мали можливість сісти на лавочку з комп’ютерами чи електронними книжками. Також хочемо, щоби бібліотеки проводили у парку свої літні заходи під відкритим небом”, – розповідає керівник міського управління культури.
Але поки що це все лише плани. Наразі ж дирекція парку за свої кошти змогла збудувати два дитячих майданчики. А акцентувати увагу тут почали не на атракціонах, а на різноманітних цікавинках – як от лавочка для закоханих, лавочка з котиками. Таке нетрадиційне мистецтво приваблює відвідувачів. А ще цього року у парку культури з боку вул. Стрийської поставили кованого кота з трьома горобцями – збільшену копію абстрактної пластики Михайла Дзиндри.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5858 / 1.58MB / SQL:{query_count}