Зламається... чи не зламається

Ситуація з ліфтами у місті залишається катастрофічною: до 2018 року більшість із них стануть непридатними для використання

З 15 серпня близько половини ліфтів житлових будинків міста, а саме – 989 одиниць, перейдуть у обслуговування  новоствореного підрозділу ЛКП “Львівсвітло”. До того їх доглядали приватні підприємства, що займались ліфтовим господарством міста.
25 липня міськвиконком погодив тарифи для обслуговування ліфтів для ЛКП “Львівсвітло”. Як пояснив міський голова Андрій Садовий, йдеться не про підвищення тарифу на утримання ліфтів, а про затвердження тарифів, погоджених на державному рівні для нового підприємства, що займатиметься ліфтами, інформує zaxid.net.

Новий “опікун” 

“Раніше ЛКП таку послугу не надавало, а тепер буде. Ви бачите, які у нас ліфти. Більшість із них в аварійному стані. В 90-х роках цей ринок “розбазарили”, передали приватним фірмам... Тепер же кожна гривня, сплачена мешканцями за користування ліфтами, буде облікована і не виникатиме запитань на кшталт “Куди поділись гроші?”, – розповів Андрій Садовий.
Як зазначено у довідці до проекту рішення ЛМР, у місті нараховується 1165 ліфтів, які відпрацювали 25-річний ресурс, і щороку їхня кількість зростає на 100 одиниць. Відтак до 2018 року всі ліфти відпрацюють 25 років і більше і… стануть непридатними для використання. Рішення про їх передачу на обслуговування до ЛКП “Львівсвітло” зумовлене перш за все неякісним попереднім доглядом, який здійснювали, чи то пак, не здійснювали, приватні структури.
Найгірша ситуація з ліфтами зараз у Франківському та Залізничному районах
“У місті налічується понад 2700 ліфтів різної форми власності. Ми будемо брати на баланс частину із них у будинках комунальної форми власності. Зараз таких ліфтів є 2012, обслуговують їх шість приватних компаній: ТОВ “Ліфт-Еко”, яке має 1065 одиниць, ПП “Астра”-508, ПП “Майстер-Рос”- 392, “Ліфт-Купе”, “Мрія-ліфт” та “Шиф-ліфт” (усі – по 15-20). Після переділу ми обслуговуватимемо 472 ліфти “Ліфт-Еко”, ще 196 перейде до нас від ПП “Майстер-Рос”, – розповів Юрій Голець, директор міського департаменту житлового господарства та інфраструктури, якому підпорядковується Львівсвітло.

Одвічна проблема – гроші

Як писала “Пошта”, попри зношення ліфтів ще однією проблемою є брак  фінансування. “Торік ми здійснили капітальний ремонт п’яти ліфтів на суму понад 670 тис. грн. З бюджету на
2700 ліфтів
різної
власності
налічується у Львові
експертне обстеження ліфтів у 2013 році передбачили 680 тис. грн (приблизно для 170 об’єктів), а на капремонт і модернізацію заклали 3 млн 799 тис. грн., – каже Борис Березяк, начальник відділу капітального ремонту міського управління житлового господарства. – Оскільки, на капремонт одного ліфта треба витратити 200 – 220 тис. грн, цього року в нашому місті їх відремонтують лише 16. Загалом же, аби полагодити усі ліфти львівських будинків, потрібно 136 млн грн. Зрозуміло, що такої суми в бюджеті міста просто немає”. 
З його слів, нині вже відремонтовано ліфти у будин­ках на вулицях Величковського, 14 та Пасічна, 70. Та­кож тривають роботи на Пулюя, 12, Науковій, 53, Січових Стрільців, 12. “Цього року відновимо роботу восьми ліф­­тів, які досить давно були в про­стої. Для цього залучили всі підрядні організації міста. Також вже виділили аванс – 420 тис. грн – на закупку ліфтового обладнання”, – розповів Борис Березяк.
Як зазначив співрозмовник, найгірша ситуація з ліфтами зараз у Франківському та Залізничному районах: у будинках, які були прийняті у комунальну власність від відомств і міністерств, попередні власники не вкладали в них кошти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9996 / 1.56MB / SQL:{query_count}