Завдяки пілотному проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою, кількість людей, які отримуватимуть медичну допомогу, має досягти 30%.
“Про свої проблеми з тиском знає лише 60% відсотків хворих, з них тільки 40% починають лікуватися. Інших ця проблема мало цікавить. Насправді з серцево-судинними захворюваннями можна спокійно жити, працювати та вести активний спосіб життя. Проте якщо вчасно не звернути увагу і не почати лікувати високий тиск, збільшиться ризик інфаркту чи інсульту”, – розповідає Василь Нетяженко, головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності “Терапія”.
Щорічно в Україні на інсульт хворіє 110 000 осіб, 60 000 – на гострий інфаркт міокарда. Лікування цих недугів у висококваліфікованих центрах є дорогим і складним.
“Потрібно постійно стежити за своїм тиском, щоб не виникло серйозних проблем. Незалежно від віку, тиск людини має бути не більшим, ніж 140 на 90. Також потрібно обмежити вживання солі. Її норма становить два-чотири грами на добу”, – наголосив спеціаліст.
За словами Василя Нетяженка, реалізація першого етапу пілотного проекту у 2013 році спрямована на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. З цією метою з державного бюджету виділили 250 мільйонів гривень, але лише 30% з них наразі використовуються.
Катерина Родак