Дослідження парку на Львівщині

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” вражає  науковців новими відкриттями

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” вражає  науковців новими відкриттями

Працівники Львівського національного лісотехнічного університету дослідили заповідну зону парку “Сколівські Бескиди” за гроші із обласного фонду охорони навколишнього середовища.

Як зазначив начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирослав Хом’як, під час дослідження здійснили натурне обстеження виділених одиниць корінних лісів заповідної зони за програмою комплексного дослідження лісової фації. Для апробації методів дослідження заповідної зони науковці використали швейцарську методику. Також провели оцінку відповідності обстежених лісостанів заповідної зони критеріям натуральності лісових екосистем.

У межах програми вивчали зокрема різновиди грибів парку “Сколівські Бескиди”. Цим займалися працівники Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Науковці встановили, що на території цього природного парку росте 57 видів шапкових грибів, причому 25 з них – вперше виявлені у карпатських лісах! Два із тих видів вперше зареєстровані на території України. Один вид занесений до Червоної книги України, як дуже вразливий до кліматичних умов 

 

ДО ТЕМИ

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” – в Українських Карпатах створений у 1999 р. Розташований у південній частині Львівської області, в межах Сколівського і частково Турківського та Дрогобицького районів, пише Вікіпедія. Парк охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір і займає площу понад 35 га, 21% якої – заповідна зона. 

 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4710 / 1.53MB / SQL:{query_count}