Гості - 2012

У листопаді в інтерв’ю “Пошті” Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини, повідомив: вперше до сімей, що мають право на державну підтримку, віднесли дітей заробітчан, а також дітей, чиї батьки розлучаються або ж ділять майно.

Почути кожну дитину

У листопаді в інтерв’ю “Пошті” Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини, повідомив: вперше до сімей, що мають право на державну підтримку, віднесли дітей заробітчан, а також дітей, чиї батьки розлучаються або ж ділять майно. Таким дітям мають допомогти соціальні працівники і психологи. Якщо є потреба, вони можуть сподіватися і на матеріальну допомогу. Механізм її виплати ще розробляють.

“Діти трудових мігрантів є дітьми-сиротами, але за живих батьків… Діти заробітчан – це виклик державі. Вона довго заплющувала на це очі та намагалася робити вигляд, що проблеми не існує. Мовляв, батьки їх забезпечують. Держава виявилася неготовою до роботи з такою категорією дітей”, – казав Ю. Павленко.  

Допомогти не втратити покоління має затверджена Президентом “Національна стратегія профілактики соціального сирітства в Україні до 2020 р.”. “Родині потрібно подати руку допомоги на перших етапах. Стратегія ставить завдання надавати сім’ї не лише матеріальну допомогу, як це було завше, а й психологічну, юридичну, педагогічну та організаційну підтримку. Місцеві органи влади мають вчасно виявляти сім’ї, що можуть опинитись у складних життєвих ситуаціях, надавати їм якісні соціальні послуги для збереження родини… Діти з родин трудових мігрантів потребують особливої уваги. Їх не можна залишати сам на сам… Важливо, аби соціальний супровід сім’ї не перетворився на каральний інструмент, аби не було зловживань, – наголосив “Пошті” Юрій Павленко. – Крім того, соціальний супровід не має дискримінувати дитину. Я дуже прискіпливо ставлюся до методик та інструкцій, які готують міністерства щодо роботи з дітьми різних категорій”.  

Гостинно прийняти велике свято футболу

У лютому Директор Турніру УЄФА ЄВРО 2012 в Україні Маркіян Лубківський запевнив “Пошту”, що Україна гідно підготується до Євро-2012 і проведе його на дуже високому рівні. 

“Дуже хочу, аби всі послуги надавали з посмішкою, привітно, без хамства. Сподіваюся, що в українцях прокинеться вроджена гостинність, вони згадають своє золоте правило належного приймання гостей… Євро-2012 – це велике свято футболу і унікальна подія для України, коли Західна та Центральна Європа пізнає Східну. Це шанс показати свої можливості та себе на міжнародній арені. Певен: Україна проведе цей турнір на дуже високому рівні завдяки нашій гостинності, і людям у нас сподобається!”.

За його словами, проект Євро-2012 є масштабним, але не варто його боятися. “Є чіткий розподіл повноважень і зон відповідальності. Якщо мова йде про громадський транспорт, то це компетенція Міністерства інфраструктури і транспорту. Якщо йдеться про безпеку та правопорядок, то тут важливою є координація 17-ти міністерств та відомств України спільно з Нац­агентством з питань проведення Євро-2012”, – наголосив співрозмовник. 

Він також зазначив про важливість використання арен після Євро, упродовж 365-ти днів на рік. 

В інтерв’ю “Пошті” Маркіян Лубківський підготовку до Євро-2012 назвав “найбільшим у житті досвідом”. “Така подія трапляється раз у житті. Організація цього заходу потребує  великих зусиль, знань і щоденного навчання. Це унікальний управлінський досвід”, – резюмував він. 

 

 Зробити податкову більш відкритою 

У квітні в інтерв’ю “Пошті” голова Державної податкової служби у Львівській області Віталій Пекарчук зазначав, що з фіскальної служби Державна податкова служба перетворилася на сервісну. 

“Зараз змінюємо підходи до роботи. Платник податків – це наш партнер, – запевняв співрозмовник. – Вживаємо всіх можливих заходів, аби зробити податкову більш відкритою. Не сила і права, якими наділена податкова, мають змушувати бізнесменів платити податки. Вони мають усвідомлювати, що це їх конституційний обов’язок”. 

За його словами, нині бізнесменам та інвесторам потрібні насамперед стабільність і розуміння того, що необхідно робити, а також впевненість у отриманні прибутку. “Інвестор має бути певен, що він прийшов сюди не на півроку чи рік, а на десятки років. І законодавство не зміниться завтра, не прийде податкова з претензіями”, – казав голова Державної податкової служби у Львівській області.

“Згідно з Податковим кодексом, ми не маємо права перевіряти, якщо за десять днів не попередили про це підприємця. Якщо здійснили документальну перевірку, підприємство має рік спокою. Пам’ятаю часи, коли ми мали 50% зареєстрованих підприємств перевіряти…”, – наголошував співрозмовник. 

Як зазначив Пекарчук, нині керівник малого, середнього чи великого підприємства може потрапити на прийом до голови ДПС, його заступників, начальників управлінь не лише у прийомні дні, а й у будь-який час. 

 Усе впирається у президентські амбіції

У липні в інтерв’ю “Пошті” політолог, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай зазначав, що парламентські вибори у жовтні стануть рубежем між сьогодні та завтра, поки що напівавторитарним режимом і абсолютною залежністю від Януковича.

“Незважаючи на те, яким буде результат цих виборів, ключовою постаттю в державі залишиться президент”, – казав політолог. 

 “Ми знову перебуваємо в ситуації, коли політики змагаються за звання “меншого зла”… Політичні гравці дивляться на ці парламентські вибори як на стартовий майданчик президентської кампанії. Це стосується і самого Януковича, який хоче від цих виборів одного – аби склад ВРУ був таким, що не зможе завадити йому в 2015-му знову стати главою держави. Яценюк прагне майже того ж – аби майбутній парламент забезпечив йому потужний старт для боротьби за пост президента. Кличко хоче створити у парламенті свою фракцію, що надасть йому вже не регіонального, а національного рівня. Лише так він стане кандидатом у президенти. Симоненко хоче, аби у другому турі президентських виборів–2015 опинилися він і Янукович. І тоді Симоненко зможе виграти у Януковича, знову ж таки, як “менше зло”. Зазначу, що і Януковича це задовольняє, бо він думає, що виграє у Симоненка через страх країни перед комуністом. Тягнибок також хоче бути “спаринг-партнером” Януковича у 2015-му, – зазначив політолог. – Тобто ми зараз є заручниками президентської кампанії-2015. І так в українській політиці буде доти, допоки не змінимо систему влади. Доки від президента залежатиме все в Україні, парламент і вибори до нього значитимуть набагато менше”.  

У Львові є де будувати житло!

Євро-2012 суттєво змінило обличчя Львова: завдяки святу футболу наше місто має стадіон “Арена Львів”, міжнародний аеропорт “Львів” ім. Данила Галицького та відремонтовані дороги. Обласний центр може зазнати суттєвих змін і завдяки підготовці до Зимової олімпіади-2022”, – у цьому певен гість “Пошти” Іван Квик, директор державного підприємства Державний інститут проектування міст “Містопроект”.  

За його словами, Львів у майбутньому – це європейське туристичне місто, натомість промисловим воно вже ніколи не буде.  “Маємо перспективний план  розвитку Львова до 2025-го, де в межу міста входять навколишні села (Сокільники, Солонка, Зубра, Муроване, Сороки-Львівські, Білогорща). Нині у Львові освоюють нові земельні ділянки, змінюють їх цільове призначення… З іншого боку, у Львові, порівняно з Києвом, нині зводять не так вже й багато житла, а потреба у нових квадратних метрах суттєва! Вільних земельних ділянок у місті обмаль, проте є незадіяні території колишніх великих заводів та вивільнені військові частини. Це хороший варіант для будівництва житла. Щоправда, тут насамперед йдеться про питання власності території та зміну цільового використання земель”, – каже Іван Квик.  

Співрозмовник певен: великі перспективи має і Рясне-2. Тамтешні землі дають можливість розвитку та будівництва житла. “Там також можна зводити потужний торгівельний центр. Левандівка ж повільно розростається насамперед через ґрунти. З іншого боку, саме в цьому мікрорайоні планують зведення соціального житла для мешканців Львова”, – зазначав Іван Квик.  

Співрозмовник резюмує: Львів потребує розширення, тому міськраді варто домовлятися з приміськими  селами. “Це нелегкий процес, адже тут головним є питання землі. Тому варто шукати компромісу”, – каже він. 

Влада не хоче, щоб в Україні був середній клас

У листопаді провідний експерт Центру Разумкова та новообраний парламентар Павло Розенко розповів “Пошті”, що виборча кампанія відбулася за рахунок звичайних українців. “Це був процес штучного стримування владою цін на все, від продуктів харчування, бензину і до житлово-комунальних послуг. Штучно стримувалася гривня. Загалом же це можна назвати штучним стримуванням державної економіки, аби взяти додатковий ресурс і використати його на здійснення передвиборчих соціальних ініціатив. Треба чітко усвідомити: за останні десять місяців в Україні не працювали економічні закони, економічна логіка. В Україні панувала політична доцільність”, – казав експерт. 

“У мене складається враження, що влада не хоче, аби Україна мала заможний і незалежний середній клас! Ще б пак, бідними людьми легше керувати. Бідних людей можна тримати на сухому пайку, а перед виборами кинути якусь копійку, – зазначив П. Розенко. – Нині бачимо, що основа електорату партії влади – пенсіонери, для яких перед виборами провели незначну індексацію пенсій. Дійде до того, що підприємці почнуть тікати за кордон. Та вони вже це роблять...”. 

За його словами, за три останні роки представники малого та середнього бізнесу втратили останні ілюзій щодо влади. “Влада їх просто не підтримує! Ба більше, ще й заганяє у “тінь”. Влада не дає їм працювати. Український бізнес, на жаль, пристосований до цих умов, – впевнений Розенко. – Нині фактично 90% (!) малого та середнього бізнесу є тіньовим. Чи погіршаться умови для його провадження? Вони й так негативні. Звісно, влада мала б зробити ставку на малий і середній бізнес”.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4548 / 1.66MB / SQL:{query_count}