Навчання під звуки перфоратора

Незважаючи на те, що за чотири дні розпочнеться навчальний рік, не усі школи встигли завершити планові ремонтні роботи

Цього року в Україні, за попередньою інформацією Міністерства освіти, навчатиметься понад 4 мільйони школярів, з них до першого класу прийде 425 тисяч учнів. Натомість у нашому місті вперше переступлять поріг школи 7 тисяч маленьких львів’ян. Як повідомляє в.о. начальника управління освіти Львівської міськради Катерина Гороховська, незважаючи на нововведення у шкільній програмі, усі першокласники забезпечені підручниками.

В останній тиждень канікул у школах Львова все ще кипить робота. Загалом, стан підготовки середніх навчальних закладів становить 95%. Протягом літніх канікул у школах ремонтували опалювальні системи, водопостачання та каналізування, дахи, харчоблоки, санвузли.

“Частина шкіл продовжує замінювати вікна, проте за день-два ці роботи уже завершаться. Також, у багатьох навчальних закладах ремонтують туалетні кімнати. І роботи тут затягнуться ще приблизно на два тижні”, – говорить Катерина Гороховська.

Уже під час навчання, за її словами, проводитиметься профілактика опалювальної системи та перевірка лічильників.

“У нас залишилося ще два об’єкти, в яких ще цього року потрібно поміняти опалювальну систему. Це середня школа №62  та школа-інтернат №2. У інтернаті особливих незручностей не повин­но бути, оскільки опалювальну систему мінятимуть у спальному корпусі. Натомість у школі №62 корегуватимуть навчальний процес: це будуть і вихідні дні, і вечірнє навчання”, – говорить Катерина Гороховська. 

Загалом на ремонти в галузі освіти місто цього року виділило 31,5 млн грн., проте не усі гроші пішли на роботи.

“Частину виділених коштів довелось перерахувати на погашення заборгованості, оскільки місто завинило 32 млн грн за попередні ремонти”, – каже Катерина Гороховська.

До ремонту шкіл активно долучаються і батьківські комітети. Як зазначає Катерина Гороховська, кошти з міського бюджету виділяються лише на матеріали для ремонту, натомість саму роботу доводиться робити власноруч. Тому при багатьох школах створено спеціальні фонди та відкриті рахунки, на які перераховуються “доброчинні” внески від батьків та спонсорів. Також усі косметичні ремонти у класах проводяться за батьківський кошт і їхніми ж силами. 

З наступного року в початкових класах введуть новий предмет комп’ютерної грамотності. І вже сьогодні директори шкіл шукають спонсорів, щоб належно укомплектувати спеціалізовані комп’ютерні класи для маленьких школярів. Хто знає, чи не доведеться батькам з власної кишені створювати такі класи… 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4817 / 1.55MB / SQL:{query_count}