Відкриття у руїні

Ремонт Пасічної для городян став катастрофою: зруйновані тротуари, розкидане будівельне сміття по всьому району та хаос на перехресті

Запланований ще минулого року ремонт вулиці Пасічної для багатьох мешканців викликав здивування, адже у місті є шляхи у значно гіршому стані. Тим не менше, запланована реконструкція, яку продов­жили цього року, виявилася своєрідним “плювком в очі” мешканців вулиці. Робітники дорогу зробили, натомість, для пішоходів відновлена вулиця стала непридатною. 

Торік Пасічну ремонтували від Таджицької до Джорджа Вашингтона. Повноцінно не завершивши цієї ділянки, цього року мерія взялася за іншу –  перехрестя від Личаківської – Пасічної до Таджицької. Останню відкрили цього понеділка. Власне, відкриттям це можна назвати лише умовно: єдине, що там готове – це підземні комунікації та дорожнє полотно. Уся інша вулична інфраструктура або відсутня, або знищена. 

Відкривши вулицю 4 червня, робітники навіть не помили дорогу від кількасантиметрового шару землі, яка розлетілася з вітром по всіх околицях. Робота не стояла на місці – замість них це зробили дощі.

Справжнім жахом стало відкриття для пішоходів, яким не тільки протягом всього ремонту, але й тепер доводиться ходити знищеними тротуарами. По бездоріжжю вже рік місять болото й пішоходи на “верхній” Пасічній. В мерії обіцяли відновити хідники під час цьогорічного ремонту. Але, як виявилося, грошей забракло ще й на тротуари, які розрили на новій ділянці. Більше того, розхвалені мерією турецькі майстри з львівськими колегами переклали бордюри на 5 см вище рівня тротуарів! Запитання до робітників “Онуру” і чиновників міської ради: панове, для кого ви робите цей ремонт? 

Традиційною проблемою для “Онуру” та міських чиновників, яким здають вулицю, є дощоприймачі. Ну, схоже, не вміють їх монтувати ні турецькі, ні наші хлопці! Чомусь, ці решітки у турків опинилися то вище, то нижче рівня асфальту так, що у них вода, за дивним збігом обставин, не потрапляє.  

Інші наслідки чудо-ремонту досі видно по всій вулиці: на шляху, який ремонтували, розкидані купи будівельного сміття. Бруківкою та іншим непотребом завалений Личаківський парк, купи відходів лежать по всій Пасічній. Знищені також газони, які раніше були на цій вулиці: їх або в процесі роботи засипали асфальтом, або ж просто понівечили технікою. Такий “ремонт” став катастрофою і для двірників, бо як тепер можна замітати хідники, які усі розриті? 

Наразі на початку Пасічної немає ані обіцяного світлофору, ні обіцяної вело доріжки. Поза тим, тепер на Личаківській – Пасічній є три “острівці”, щорозділяють дорожні смуги, які стали настільки вузькими, що в повороти ледь вписують радіальні автобуси. Заледве вміщуються у свою смугу великогабаритні машини, які звертають із Винник на Пасічну. Тепер на цій ділянці час від часу утворюються ще більші корки, аніж були раніше. Ба більше, на це складне перехрестя здогадалися перенести пішохідний перехід, який раніше був неподалік на іншому місці з меншою інтенсивністю руху. 

“Повноцінне завершення робіт буде виконане тоді, коли буде світлофорний об’єкт, тротуари і заасфальтована ділянка від вулиці Таджицької до Медової Печери. Тоді ми офіційно плануємо це відкрити, але враховуючи відсутність достатнього фінансування, не вдається завершити ці роботи вчасно. Далі багато роботи по облаштуванню тротуарів і таке інше. Тому треба трошки часу, щоб це завершити. Гадаю, до кінця літа ми зможемо завершити ці роботи  за умови, що ми отримаємо фінансування. Гроші на вулицю Пасічну – це субвенційні кошти державного бюджету”, – розповів “Пошті” в.о. начальника управління капітального будівництва  Ігор Фалюта. 

Чиновник також пообіцяв засипати чорноземом ті доріжки у Личаківському парку, що були знищені водіями, які вирішили об’їжджати закриту на ремонт ділянку цією зеленою смугою. Тепер у парку глибокі канави коліс від машин. Зауважимо, що їздити парком дозволяли собі й інспектори ДАІ(!)…

“Ми чекаємо поки відновиться фінансування, тоді зможемо приступити до облаштування тротуарів. Будівельне сміття до Євро-2012 ми мали б вивезти до кінця тижня”, – запевнив Олександр Добоні, головний інженер турецької фірми “Онур”.

01_700x467.jpg

Будівельне сміття, залишене в Личаківському парку

02_700x467.jpg

Бордюри перекладені значно вище рівня тротуарів

03_700x467.jpg

Людям доводиться нищити взуття по бездоріжжю

04_700x525.jpg

Нові дощоприймачі не функціонують 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5002 / 1.59MB / SQL:{query_count}