Нестерпний сморід, на жаль, і далі надокучає жителям та гостям Львова. Звісно, фанам Євро-2012 такі “аромати” також не дуже припадуть до душі! Але цю проблему міська влада чомусь ніяк не може вирішити.
Цього тижня під час чергової сесії Львівської міськради виконувач обов’язків директора ЛКП “Львівводоканал” Степан Пакіж оголосив список винуватців смороду.
“Серед найбільших підприємств-порушників – “Ензим”, “Перша приватна броварня”, “Світоч”, “Світанок”, Львівський пивзавод, жиркомбінат, а також ціла низка дрібних підприємств.
Унаслідок зафіксованих фактів перевищення гранично допустимих концентрацій у стічних водах підприємств “Львівводоканал” висунув 36 претензій на близько 4 млн грн щодо викидів шкідливих речовин у міську каналізацію”, – заявив керівник “Львівводоканалу”.
ДО ТЕМИ Депутати Львівської міської ради під час сесії 24 травня прийняли ухвалу про створення тимчасової комісії для вивчення стану системи централізованого комунального водопостачання та водовідведення, наявності очисних споруд у місті. Ця комісія за результатами своєї роботи має скласти звіт та подати пропозиції щодо вдосконалення функціонування та експлуатації систем централізованого комунального водопостачання і водовідведення, очисних споруд у Львові та подати їх на розгляд міськради до 1 квітня 2013-го. Комісію очолив депутат Андрій Яворський. Таким чином в місті існує вже кілька комісій, які майже рік діють безрезультатно, адже жодна з них так і не відзвітувала належним чином. |
З його слів, ці підприємства скидають неочищені відходи у львівську каналізацію, ускладнюючи роботу міських очисних споруд, що й без того в не найкращому стані.
“Ситуація складна, тому що каналізаційно-очисні споруди розраховані на нормальні побутові відходи і не підготовлені до того, щоб забирати ті відходи, з якими не впоруються очисні споруди тих чи інших підприємств, які повинні це робити”, – зазначив Степан Пакіж.
“Підприємство “Ензим” (завод із виробництва дріжджів, – “Пошта”) перевищує норми стічних вод у 8 – 12 разів, в окремих випадках – у 20 – 30. Тут немає місця забору проб і не визначена періодичність скидів цього підприємства. Тому не можемо визначити реальної картини: яка концентрація відходів, скинутих ними у каналізацію. Я скерував вимогу, щоби вони виділили місце для облаштування колодязя із запірною арматурою, до якого був би вільний доступ і здійснювався чіткий контроль за часом скидання стоків”, – каже в.о. керівника “Львівводоконал”.
Порушникам висунули претензії, деякі з них добровільно заплатили, а ті, що ухилились, отримали чи невдовзі отримають судові позови. Зі слів Степана Пакіжа, вже відбулися перші слухання у справі “Першої приватної броварні”, готують документи щодо “Ензиму”. Вплинути на “Ензим”, на думку чиновників, можна лише відключивши його від водопостачання чи каналізації. “За водопостачання “Ензим” платить справно, тому відключити його неможливо. А якщо доведемо їхню провину щодо водовідведення, то діятимемо в рамках чинного законодавства, тобто відріжемо від загальної мережі”, – каже очільник “Львівводоканалу”.
“Пошта” спробувала отримати коментар керівництва “Ензиму”, але там нам відповіли, що “вже втомились пояснювати, що вони не винні”, і відмовилися щось коментувати…
Міські чиновники завзято взялись за боротьбу з підприємцями-порушниками. Однак складається враження, що цим вони хочуть відвернути нашу увагу від своєї бездіяльності щодо інших причин смороду, яких назбирався не один десяток. І підприємства в цьому списку були аж ніяк не головними винуватцями…