Учора до Львова з Києва вперше прибули пасажири новим швидкісним потягом марки Hyundai. Відстань зі столиці до нашого міста потяг долає за майже п’ять годин. Він може набирати швидкість до 160 км/год і належить до категорії Інтерсіті(+).
Курсуватиме потяг щоденно. Щоправда, проїхатися ним – задоволення не з дешевих: вартість квитка в майже чотири рази більша, ніж ціна на квиток у звичайному поїзді! Так, нині купейний квиток до Львова можна придбати приблизно за 160 грн, а плацкартний за 110 грн. Натомість за квиток у новому Hyundai доведеться викласти понад 500 грн – за перший клас і 337 – за другий.
До того ж на ціну квитка впливає й те, в який день ви їдете. Наприклад, у четвер та суботу знижено вартість квитка на 10%, а в п’ятницю та неділю, навпаки, підвищено на 10%.
ДО ТЕМИ Журналісти, які висвітлюватимуть Євро-2012, зможуть подорожувати під час турніру поїздами Hyundai безкоштовно. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури з посиланням на віце-прем’єр-міністра – міністра інфраструктури Бориса Колеснікова. “Журналісти на всіх українських стадіонах Євро-2012 зможуть одержати при акредитації квиток на проїзд безплатно”, – сказав він. |
Запуск Hyundai започаткував швидкісний залізничний рух між містами-господарями Євро-2012 в Україні. Регулярні рейси міжрегіональні поїзди Hyundai здійснюватимуть з 27 травня з уведенням нового графіка руху на 2012/2013 рр.
з 27 травня до 1 вересня нові поїзди курсуватимуть за експериментальними графіками руху. Так, поїзди Hyundai відстань з Києва до Харкова долатимуть за 4 год. 25 хв. зі швидкістю більш як 106 км на год. З Києва до Донецька поїзд курсуватиме з початку червня зі швидкістю більш як 112 км на год., долаючи відстань між містами за 6 год. 30 хв.
Як писала “Пошта”, Україна закупила десять потягів Hyundai. За словами віце-прем’єр-міністра України – міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, їх виготовили за спеціальним замовленням фахівці корейської фірми. І коштує один такий красень 29 млн доларів. Загальна кількість місць в електропоїзді Hyundai у дев’ятивагонній комплектації – 579, з яких 1-го класу – 168,2-го 2-го класу – 411.
Під час промо-рейсу зі столиці до Львова журналіст “Пошти” їхала у другому класі. Зокрема, у цьому класі сидіння по одному боці вагона розміщені по два, а з іншого – по три. У дорозі пасажир змушений ділити поручні з двома сусідами. Причому розмір і зручність крісел залишає бажати кращого. А ось у першому класі крісла значно комфортніші, але, звісно, що для більшості українців вартість квитка у цьому класі надто висока!
Для зниження рівня шуму і вібрації поверхня кузова вкрита звукопоглинаючими та антикорозійними матеріалами. Вагони обладнані клімат-системою, герметичними міжвагонними переходами, вакуумними туалетами, моніторами для перегляду відеопродукції, багажними полицями та багажними відсіками для великогабаритного багажу. Один із головних вагонів електропоїзда обладнаний двома місцями, які пристосовані для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Підлога у всіх зонах поїзда Hyundai одного рівня, що полегшує переміщення пасажирів на інвалідних візках. У складі поїзда знаходиться один вагон з буфетом.
Як зазначив гендиректор “Укрзалізниці” Володимир Козак, поїзди Hyundai більш рентабельні, ніж старі рухомі склади. “Для обслуговування одного поїзда потрібно лише шість людей, а це значно менше, ніж сьогодні обслуговують старі радянські потяги. Для корейських потягів потрібні машиніст, його помічник, три стюарди (один з яких – старший) та один інженер для технічного обслуговування потяга”, – наголосив Володимир Козак.
Володимир Козак, генеральний директор “Укрзалізниці” про сполучення зі столицею
Незважаючи на численні нарікання українців щодо скасування нічних поїздів, “Укрзалізниця” вирішила не скасовувати найпопулярніші нічні потяги. Так, багато людей турбувала доля популярного нічного потягу №91-92, який їздив зі Львова до Києва. Зокрема, Володимир Козак, генеральний директор “Укрзалізниці” розповів “Пошті”, що №91 потяг не скасували, а змінили на №191.
– Зміни відбулись лише в одному. Раніше нічний поїзд зі Львова до Києва був №91, а нині він – №191. Крім того, час доїзду зменшився на 40 хв.
– Ні, його шлях не змінився. Він їздитиме тою ж дорогою, якою до Львова приїхав новий швидкісний поїзд Hyundai. Ми покращили інфраструктуру, для того, щоб поїзди йшли швидше і краще.
– Ні, вона залишиться такою як була раніше.
– 91 потяг теж буде їздити зі Львова до Києва, але через Волинь. Це буде перший швидкісний потяг, який їхатиме через Волинь до Києва. Переїзд на потязі №91 буде майже на три години довший, ніж на №191.
– Хороші. Так, є певні проблеми, над якими потрібно працювати. Це перша поїздка, обов’язково потрібно врахувати враження людей, журналістів. Як кажуть, з боку краще видно.
– Нормально. На поворотах автомобіль зменшує швидкість, так само і потяг зменшує швидкість на кривих та поворотах.
– Я впевнений, що цими потягами їздитимуть, і він стане дуже популярним. Уряд за вказівкою президента України працює над тим, щоб скасувати ПДВ, відповідно – це знизить ціну квитка на приблизно на 16%.