Щоб канікули минули без дитячих травм

Від початку травня у Львові у ДТП травмувалося 14 неповнолітніх, а це майже стільки ж, скільки потрапило в аварії протягом попередніх чотирьох місяців

Від початку травня у Львові у ДТП травмувалося 14 неповнолітніх, а це майже стільки ж, скільки потрапило в аварії протягом попередніх чотирьох місяців

За неповний місяць уже сталося 13 аварій, внаслідок яких травмувалося 14 дітей. Для порівняння – за попередні чотири місяці цього року сталося 18 ДТП за участі неповнолітніх, в яких травмувалось 19 осіб, повідомляє ДАІ м. Львова.

Пішоходи й пасажири

Особливу увагу дорослим варто звернути на ті помилки, які найчастіше роблять діти–пішоходи. Перш за все – неочікуваний вихід на нерегульований пішохідний перехід, а також вихід на дорогу в недозволеному місці чи місці з поганим оглядом.

Натомість щодо дітей–пасажирів легкових автомобілів, то тут теж варто дотримуватися правил задля їхньої безпеки. Варто пам’ятати, що на передньому сидінні автомобіля дітям до 12 років або ростом менше 145см перебувати під час руху автомобіля заборонено! Крім того, водії повинні пристібати дітей ременем безпеки, а найкраще мати для наймолодших спеціальні автомобільні крісла.

Юні велосипедисти

Та чи не найбільше діти травмуються під час їзди на велосипедах. Так, нещодавно у Львові сталась ДТП, коли школяр, їдучи велосипедом по тротуару, катаючи свого друга, збив пішохода – свого однолітка, який, в свою чергу, отримав тілесні ушкодження. 

ДОВІДКА

На замітку велосипедисту

Рухатися дорогою на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14–річного віку. 

Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний:

– звуковим сигналом;

– світлоповертачами: спереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного; 

– для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара). 


Велосипедисту забороняється: 

а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів; 

б) рухатися проїжджою частиною, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку; 

в) рухатися тротуарами і пішохідними доріжками (крім дітей віком до семи років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих); 

г) під час руху триматися за інший транспортний засіб; 

ґ) їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок); 

д) перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей віком до семи років, які знаходяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками); 

е) буксирувати велосипеди; 

є) буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом. 

Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані пропустити інші транспортні засоби, що рухаються по дорозі. 

Рух проїжджою частиною на велосипедах, мопедах дозволяється лише в один ряд правою крайньою смугою (якомога правіше), за винятком випадків, коли виконується об’їзд. Поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Дозволяється рух узбіччям, якщо це не створить перешкод пішоходам. 

“Бути велосипедистами не просто, бо вони повинні дотримуватися Правил дорожнього руху, що стосуються  й дорослих водіїв (коли ті керують велосипедом) або пішоходів (коли ведуть велосипед). Зокрема, пам’ятати про вимоги розділу шостого Правил дорожнього руху України “Вимоги до велосипедистів”, у якому чітко зазначено, що рухатися дорогою на велосипедах дозволяється лише особам, що досягли 14–річного віку”, – розповіла “Пошті” Людмила Ліб, інспектор сектору моніторингу та профілактичної роботи Державтоінспекції міста Львова. За її словами, батькам потрібно вчити дітей не тільки їзди на велосипеді, а й основних правил безпеки та Правил дорожнього руху. 

“Найчастіше велосипедисти травмуються на перехрестях, також часто водії зачіпають їх своїми машинами, коли ті рухаються правою стороною. Іноді буває й таке, що автомобілісти, не подивившись у дзеркало заднього вигляду, виходячи із свого транспорту, дверцятами можуть збити велосипедиста”, – розповідає Людмила Ліб.

Дорожній лікнеп

Основні правила дорожнього руху – про те, як саме мають поводитися пішоходи, пасажири та велосипедисти – школярі можуть довідатися в школах на уроках “Основи здоров’я” та “Основи безпеки життєдіяльності”. Також є безліч гуртків, на яких навчають Правил дорожнього руху.

“Державтоінспекція м. Львова ініціює проведення навчань дітей правилам дорожнього руху для велосипедистів. Зокрема, під час літніх канікул протягом двох–трьох тижнів діятимуть пришкільні дитячі табори, в яких дітям розповідатимуть про усі тонкощі Правил дорожнього руху та керування велосипедом. Така практика діяла і минулого року. Цьогоріч до нас приєдналися і представники Асоціації велосипедистів Львова”, – розповіла “Пошті” Людмила Ліб.

ДО ТЕМИ

Пам’ятка для батьків:

1. Не залякуйте дитину вулицею – панічний страх перед транспортом не менш шкідливий, ніж безтурботність і неуважність.


2. Поясніть дитині основні Правила дорожнього руху не тільки в теорії, а й на практиці.


3. Вчасно навчайте дітей умінню орієнтуватися в дорожній ситуації, виховуйте потребу дисципліни, обережності й уважності на вулиці! 


4. Знайте, якщо ви порушуєте Правила дорожнього руху, то ваша дитина діятиме так само! 

До речі, вже відбулись перші заняття, зокрема в дворику Навчально–виховного комплексу ім. Стуса (вул. Повстанська, 14), де працівники ДАІ та школярі попередньо підготували відповідну розмітку. Опісля тут пройшли навчання практичної поведінки на дорозі для дітей. Також було проведено цікаву вікторину із тематичними подарунками. 

 

P. S. Сьогодні, 22 травня, о 10.00 у львівському автомістечку, що на Пасічній, 49а, відбувадуться обласні змагання команд юних інспекторів руху (ЮІР). Школярі, віком від 9 до 16 років, продемонструють свою вправність у керуванні велосипедом. Також перевірятимуть їхні знання Правил дорожнього руху та вміння надавати першу медичну допомогу. Глядачі матимуть змогу послухати веселі виступи агітбригад, які у жартівливій формі нагадають усім про важливість дотримання ПДР. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4498 / 1.62MB / SQL:{query_count}