(26 травня) на проспекті Свободи почнуть монтувати фан-зону, де, окрім перегляду футбольних поєдинків, будуть ще й концерти. Її офіційне відкриття відбудеться
7 червня. “Пошта” з’ясувала, що фан-зона обійдеться УЄФА у 750 тис. грн, а не у п’ять мільйонів, як написала низка ЗМІ. Вхід у дні матчів буде безкоштовним, проте дітям до 14 років без дорослих туди зась. А біля пам’ятника Т. Шевченку діятиме сімейна зона. Ба більше, фанам не можна брати зі собою на проспект Свободи парасольки, робити професійне відео та фото.
ДО ТЕМИ Заборонені речі у фан-зоні: Будь-які види зброї, вибухові та легкозаймисті речовини, будь-які напої, скляні або із крихкого матеріалу предмети, наркотики, речі більші ніж 25 см х 25 см х 25 см, піротехнічні прилади, лазери, гучномовці, парасольки, флагштоки більші 1 м, банери та прапори більші 2м х 1,5 м, будь-які пропагандистські чи рекламні речі, професійні відеокамери та фотоапарати. |
Фан-зона працюватиме щоденно з 14.00 до 24.00. Там встановлять два великі екрани, один – біля оперного театру, який буде вмонтовано у сцену, другий – біля пам’ятника Т. Шевченку в так званій сімейній зоні.
“Для фан-зони потрібно 750 тис. грн, а лише Києву і Варшаві виділять для цього по 1 млн грн. Проте на сьогодні УЄФА нам ще нічого не виділило. Фан-зона розрахована приблизно на 27 тис. людей. Тим часом очікуємо, що за час проведення чемпіонату її відвідають півмільйона вболівальників”, – розповів “Пошті” Андрій Павлів, провідний менеджер із організації подій у фан-зоні “Агенції з підготовки Львова до ЧЄ з футболу 2012”.
Наразі відомо, що вхід у матчеві дні буде безкоштовним, проте, чи буде вільний він на концерти – невідомо.
ДО ТЕМИ Розважальна програма офіційної фан-зони Львова 7 червня – відкриття: французький гурт “L’avion Rose”, німецький хіп-хоп гурт Chefket, “ФлайzZza”. 8 червня: “Тарасова ніч”, “Мандри”. 9 червня: “Ойкумена”, “Mad Heads XL”. 10 червня: “Cherry Band”, “Антитіла” 11 червня: “Cherry Band”, “ТНМК” 12 червня: “Йорий Кльоц”, “AtmAsfera”. 13 червня: “Йорий Кльоц”, “Гайдамаки”. 14 червня: “БожикБенд”. 15 червня: “Абу-Касимові Капці”, “Друга Ріка”. 19 червня: “Тартак”. У ці дні з 19.00 до 24.00 – показ матчів 20, 25, 26, 29, 30 червня – дні без матчів – проект “ФанАРТія”: виступатимуть лідери світової електронної сцени, польські зірки джазу, відбуватимуться покази відео-арту, виступи джазових біґ-бендів, поетичний марафон, концерти етнічної музики, майстер-класи, інсталяції, перфоманси тощо. |
Фан-зона – місце великого скупчення людей, тому там діятимуть спеціальні правила. Оскільки туди заборонено приносити зброю чи інші небезпечні предмети, на вході перевірятимуть особисті речі вболівальників. Дітям до 14 років вхід у цю зону без батьків взагалі заборонять.
Серед заборонених предметів є парасолі та професійні відео, фотокамери. Як пояснили організатори, навіть якщо буде дощ, парасольки у фан-зоні заборонені, адже ними можна травмувати людей. Куріння дозволено лише у спеціальних місцях, на краю фан-зони, але кількість таких місць ще не визначена.
За порядком у фан-зоні слідкуватимуть вісім відеокамер. На території діятимуть три головні та три евакуаційні виходи. Крім того, згідно з вимогами УЄФА, по периметру вона буде обгороджена двометровим парканом. А у приміщенні школи №62 буде працювати координаційний центр для контролю і безпеки у фан-зоні.
“На охорону фан-зони був проведений тендер, який виграла Держслужба охорони. Там буде один медичний пункт, поряд із зоною – дві карети швидкої допомоги”, – розповів Андрій Павлів.
А ще навколо фан-зони працюватимуть міліціонери. “У нас буде залучена достатня кількість працівників. 500 міліціонерів працюватимуть біля фан-зони. У місті в дні матчів порядок забезпечуватимуть 2500 правоохоронців, а у інші дні – приблизно дві тисячі”, – розповів “Пошті” Сергій Зюбаненко, начальник Львівського міського управління міліції.
Біля пам’ятника Т. Шевченку діятиме так звана сімейна зона. Зі слів Андрія Павліва, вона не буде окремо відгороджена, це сектор для людей з особливими потребами для яких працюватиме додатковий екран.
Для неповносправних людей будуть влаштовані спеціальні входи, неподалік знаходитиметься спеціально обладнана вбиральня. У разі прибуття організованої групи людей з особливими потребами передбачено окремий заїзд та місце висадки для них. А для кращого орієнтування на всій території будуть встановлені вказівники та карти з позначенням інфраструктури для неповносправних людей.
ДОВІДКА Фан-зона працюватиме з 7 червня по 2 липня на пр.Свободи у межах перетинів з вул. Лесі Українки, Фурманською, Дорошенка, та з П.Беринди, а також вул. Вірменську на ділянці від просп. Свободи до вул. Театральної, загальною площею 30375 кв.м. Фан-зона працюватиме щоденно з 14 до 24 год. Рух автотранспорту буде перекрито з шостої години ранку 28 травня до 05 липня. |
Оскільки центр міста буде перекритий, львів’янам доведеться його об’їжджати, паркуватись деінде, а на роботу ходити пішки. Зважаючи на велику кількість вболівальників, гірку долю матимуть газони та квітники у центрі міста. Андрій Павлів також спростував інформацію, що УЄФА компенсує гроші за відтоптані газони в центрі, кажучи, що це не правда.
А поки вболівальники готуюся до перегляду матчів, підприємці, які мають магазини на проспекті Свободи, побоюються за свій бізнес. “Хоча в центрі під час чемпіонату буде людно, навряд чи футбольні вболівальники купуватимуть у нас взуття. І звичайні городяни у цей час не матимуть бажання їхати в центр на покупки, так у нас зменшаться прибутки”, - розповідає Галина, продавець взуттєвого магазину в центрі міста.
Тим часом працівники закладів харчування не хвилюються за прибуток, адже велика кількість вболівальників їх не омине. Щодо концертів та шуму від фан-зони, то організатори просять львів’ян поставитись до цього з розумінням, адже цього уникнути не вдасться.