Недитяче питання дитсадків

"Пошта" з'ясовувала, які новації з першого березня запроваджують у львівських навчальних закладах та від кого залежить, чи будуть цьогоріч нові групи в садочках 

"Пошта" з'ясовувала, які новації з першого березня запроваджують у львівських навчальних закладах та від кого залежить, чи будуть цьогоріч нові групи в садочках 

 Ситуація з місцями в дошкільних закладах Львова залишається однією з найгостріших. Покращити її сподіваються, відкривши цього року щонайменше двадцять нових груп. Наразі ж,  щоб підготувати до школи дітей, які не ходять у ДНЗ, у Львові з 1 березня запрацюють близько 200 прогулянкових  груп у школах та садочках.

Щоб влаштувати дитину у дитячий садочок, сьогодні в деяких районах міста потрібно ставати на чергу одразу ж після її народження. Можливо, до трьох років, коли мамі доведеться вийти на роботу, місце в садочку таки з’явиться. Особливо ж передбачливі батьки стараються записатися відразу у двох, а то й у трьох садочках – щоб надійніше. 

Сьогодні значна частина львівських діток, які цього навчального року підуть у перший клас, так і не змогли потрапити в садочок, хоч і стояли в черзі. 

Про нові групи

Частково зняти напругу щодо цього питання сподіваються,  ввівши цього року в дію три садочки, де вже вивільнено приміщення від орендарів і споруди готуються, щоб відкрити в них приблизно двадцять нових груп дошкільнят. Про це вчора під час виїзного брифінгу повідомив журналістам міський голова Львова Андрій Садовий.

Це приміщення на вулиці Зубрівській, де раніше була Сихівська райадміністрація, відомчого садочка ”Укрпошти” на вул. Рильського та на вул. Чукаріна. Однак, за словами мера, все залежить від фінансування.

”Аби ці процеси уможливити, потрібні кошти у бюджеті розвитку. На минулому пленарному засіданні ми за це не голосували. Будемо голосувати 1 березня на сесії. Якщо кошти будуть передбачені, ми зможемо ці три повноцінні великі садочки відкрити. А це приблизно додатково 20 груп”, – розповів Андрій Садовий.

За словами голови постійної депутатської комісії медицини, освіти і соцзахисту Львівської міськради Людмили Шекети, гроші має заробляти виконавча гілка влади. ”Якщо вони працюють нормально у плані заробляння грошей, то завжди це можна буде зреалізувати. Якщо ж так, як у минулому році, що було невиконання бюджету, то, звичайно, буде важко”, – зазначила депутат ”Пошті”. 

За її словами, є райони, де є найбільша потреба у створенні нових місць для дошкільнят. Це насамперед Сихівський район, і саме там є найбільше можливостей це здійснити. Також проблемними з цього погляду є Личаківський і  Залізничний райони. На переконання Людмили Шекети, кошти на завершення робіт та введення в експлуатацію цих трьох садочків, які є найбільш готовими до відкриття та можуть прийняти багато дітей, знайдуться. 

”Безперечно, крім тих трьох садочків, ще будуть відкриватися групи. Однак остаточно все буде залежати від реальних, а не прописаних коштів”, – каже Людмила Шекета.

До школи без стресу

Щоб уже зараз якось вирішити питання підготовки дітей, які цьогоріч підуть у перший клас, але не займаються у дитсадках, полегшити їх входження в навчальний процес, з 1 березня у всіх школах Львова запрацюють прогулянкові адаптаційні групи короткотривалого перебування. Такі групи працюватимуть і в садочках, де це можливо. 

КОМЕНТАР

Михайло Хміль, депутат Львівської міськради:

- Депутати не готові прийняти цей роздутий бюджет розвитку, оскільки не готові свідомо лізти в борги. Ми на фракції рішення з цього приводу ще не приймали, і оскільки зараз тривають слухання, то я не готовий сказати, яка наша позиція буде на сесії. Це буде відомо лише в середу. Але я знаю точно, що щонайменше три садочки, які є максимально готові, ми включаємо у програму фінансування, їх потрібно якнайшвидше фінансувати і вводити в дію, бо проблема садочків стоїть гостро. Все інше залежатиме від того, наскільки реально будуть надходити кошти в міський бюджет.

”Будемо у Львові мати більше ніж 200 груп. У цих групах будуть готувати дітей до першого класу. Чотири години триватимуть заняття, забави, щоб був плавний перехід від садочка до школи. Ці 200 груп будуть працювати з 1 березня. Ми одні з перших в Україні це робимо. В багатьох школах буде по дві-три групи. Якщо буде потреба, кількість збільшимо. Важливо, щоб діти йшли у перший клас підготовлені, щоб у них не було стресу”, – зазначив Андрій Садовий. 

Ще два роки тому законом України дошкільну освіту визначено як обов’язкову. Відтак передбачено заняття усіх п’ятирічок у підготовчих групах. Саме для того, щоб вирішити це протиріччя між законодавством і реальними можливостями на місці, управління освіти Львова ініціювало створення при садочках прогулянкових груп. 

У таких групах, на відміну від звичайних, діти можуть перебувати до чотирьох-п’яти годин. Однак у таких групах діти не будуть харчуватися та спати. У деяких школах такі заняття розпочинатимуться з першої чи другої години дня.

Завдання таких груп – максимально адаптувати дітей до навчання у школі, щоб дитина навчилася вільно спілкуватися з однолітками, отримала перші навички лічби, письма, вивчила букви. У всіх закладах уже складений розклад занять, і щодня напрямок роботи з дітьми змінюватиметься. Скажімо, в понеділок – ”Я і довколишній світ” та ”У світі музики”. Вівторок – мовленнєве спілкування і фізичний розвиток, середа – аплікація і художня література, четвер – математика і музика, п’ятниця – малювання і узагальнення за тиждень. 

Заняття в групах безплатне, однак може бути встановлена плата за додаткові послуги, такі як хореографія, іноземна мова тощо.

На думку міського голови, функціонування таких груп на постійній основі могло б до певної міри пом’якшити напругу, що існує навколо питання садочків. Адже є багато дітей, які ходять у садочок саме задля загального розвитку, певна частина з них не любить спати в садочку та їсти, й оскільки у батьків не стоїть питання, з ким залишити дитину, то вони забирають дитину швидше. Якби можна було запропонувати батькам можливість вибирати між звичайною групою і прогулянковою, то деякі батьки, можливо, надали б перевагу останній. Працюватимуть прогулянкові підготовчі групи до кінця травня.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9312 / 1.61MB / SQL:{query_count}